Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Final Fantasy VII Remake – Ostatni zwiastun przed premierą [WIDEO]

Witold piątek, 3 kwietnia 2020, 9:08 News
pc

Już tylko tydzień!

Wczorajsze ogłoszenie przełożenia debiutu The Last of Us Part II było dla fanów PlayStation sporym zawodem. Na szczęście największa premiera kwietnia (sorry Resident, nie tym razem) nie jest zagrożona, ba, w niektórych miejscach została nawet przyśpieszona.

I pewnie, można kręcić nosem, że to jedynie 1/3 fabuły pierwowzoru, a na kolejne części remake'u poczekamy pewnie jeszcze długo (nie mówiąc o tym, że będziemy musieli za nie zapłacić)... ale kurczę, to w końcu Final Fantasy VII, gra będąca definicją kultowości. Wszyscy jesteśmy chyba ciekawi, czy tak oczekiwanemu odświeżeniu uda się wybronić.

Ponieważ do premiery już tylko tydzień, przyszła pora na ostatni zwiastun przed nią:

Final Fantasy VII Remake na PS4 pojawi się 10 kwietnia.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 3 kwietnia 2020, 21:13   Xellar
YogoWafel,
Pewnie tak zrobię, choć muszę przyznać się, że pokusa zagrania w Fajnala walczy u mnie z poczuciem winy z powodu kupna Nioha 2 i nowej Persony i odkładania ich na później, żeby wygospodarować czas na jeszcze jedną grę. Jeśli kupiłbym Fajnala, to albo musiałbym odstawić na później wymienione tytuły i ciągle bym się zastanawiał po co wyrzuciłem kasę na nie. A w dodatku ogrywam jeszcze Divinity OS2 po raz drugi i z doskoku najnowszego Assassin's Creed. Nie pytaj jak na to znajduję czas :P
piątek, 3 kwietnia 2020, 17:44   YogoWafel
@Xellar jeśli masz PS4, to ściągnij demo. Ja przed nim uważałem, że ten system walki to jakaś głupota, która nie ma prawa się sprawdzić, ale zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, walka jest jednocześnie dynamiczna i strategiczna. Poza tym setting uważam za ciekawy, no i ma być masa side questów. W związku z przesunięciem premiery TLoU II na termin nieokreślony, Final ma duże szanse na stanie się najlepszą grą tego roku.
piątek, 3 kwietnia 2020, 17:13   Xellar
YogoWafel,
Nie masz za co przepraszać. Wykazałem się ignorancją w temacie pisząc taki komentarz, a Ty ładnie wyjaśniłeś jak się sprawy mają, za co jestem wdzięczny, bo oglądając materiały promocyjne FF VII zrobiło na mnie spore wrażenie i nabrałem sporej ochoty, aby sprawdzić ten tytuł. Ogólnie propsuję takie podejście jak opisałeś: rozbudowywanie oryginalnego kontentu, a nie tylko podbicie rozdziałki i kosmetyczne poprawki. Dostajemy w sumie jakby całkowicie nową grę.
piątek, 3 kwietnia 2020, 15:33   YogoWafel
Najważniejszym wydawnictwem tej dekady. Pozdrawiam :))
piątek, 3 kwietnia 2020, 15:33   YogoWafel
Wzięli sobie oryginał FFVII jako swoisty template tego co chcą zrobić, i postanowili, że remake ma nie być po prostu oryginałem, tylko że w 4k, ale chcą się oprzeć na tym uniwersum, a przy tym je rozszerzyć, i w ten sposób porcje gry które w 1997 roku przechodziło się w 2 godziny, tak teraz będą w pełni rozbudowane, i będą zajmować po 10 godzin. Jeśli przybrałem atakujący ton w poprzednich komentarzach, to przepraszam, ale chcę, żeby ludzie zrozumieli istotę tej gry, bo ma duży potencjał na stanie się (kont
piątek, 3 kwietnia 2020, 15:30   YogoWafel
@Xellar luz, ten komentarz nie był skierowany tylko do ciebie, to jest dość powszechne przeświadczenie na temat tej gry, i niestety duży w tym udział mają media, nie potrafiące dobrze zakomunikować czym jest ta gra. Żeby nie było - ja tez nie grałem w oryginał, więc to nie jest tak, że jakoś fanbojuje, w ogóle nie planowałem kupować tej gry ale demo mi bardzo zaimponowało, przez co się tematem bardziej zainteresowałem, i dopiero wtedy zrozumiałem co autorzy chcieli uzyskać wydając te grę w ten sposób (kont)
piątek, 3 kwietnia 2020, 14:23   Xellar
YogoWafel,
Zasugerowałem się treścią artykułu. Nie grałem w oryginalne FF VII, a chętnie sprawdziłbym tego "rimejka". Jeśli jest tak jak piszesz, to nie mam absolutnie żadnego problemu w takim przypadku.
piątek, 3 kwietnia 2020, 13:41   YogoWafel
@DeeJayHMC ale co z tego, że sam główny wątek jest podzielony na 3 części, skoro każda z nich ma tyle contentu co pełnoprawna gra? Powtarzam, zrobili z jednej 50 godzinnej gry trzy gry po 50 godzin, to nie jest chciwe dzielenie contentu, a wręcz przeciwnie, poszerzanie go.
piątek, 3 kwietnia 2020, 13:26   DeeJayHMC
@YogoWafel Artykuł wyraźnie sugeruje, że fabułą FFVII została podzielona na trzy części. Ta sama fabuła, które kiedyś starczała na całą grę. Dlatego bardzie pasuje analogia z Mass Effect 1 podzielonym na trzy części.
piątek, 3 kwietnia 2020, 13:03   YogoWafel
@Xellar eh, to jest pełna gra, a jej fabuła skupia się na jakiejś 1/3 historii oryginału, ale przejście jej zajmie tyle czasu, co całej siódemki. Nie wiem czemu ludzie nie potrafią zrozumieć, że to nie jest 10 godzinowy epizod, tylko 60 godzinowa gra. W Mass Effecta 1 czy w Arkham Asylum też zagrałeś dopiero po premierze trzeciej części?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z