Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPolska branża zachęca wszystkich do robienia gier

enki sobota, 28 marca 2020, 12:50 News

Akcja #ZostanWDomuRobGry to ogólnopolski, tygodniowy game jam dla każdego, podczas którego przedstawiciele polskich studiów developerskich podpowiedzą, jak tworzyć gry w trzech silnikach. Patronuje mu m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Akcja edukacyjna i game jam ruszają od poniedziałku na stronie www.ZostanWDomuRobGry.pl. Zostaną tam udostępnione darmowe poradniki tworzenia gier, a podczas streamu, który rozpocznie się o godzinie 20:00 podany zostanie temat game jamu. Codzienne transmisje na Twitchu będą okazją do tego, by poznać postępy uczestników ale także dowiedzieć się więcej na temat samej branży gier z każdej możliwej perspektywy dzięki prowadzonym na żywo rozmowom. Wśród gości pojawią się członkowie studiów developerskich, influencerzy czy dziennikarze (rozmowa z wyżej podpisanym o CD-Action i nie tylko odbędzie się, na przykład, we wtorek).

Nie jest już wielkim odkryciem, że Polska gamedevem stoi. Żadna chyba inna nowoczesna branża znad Wisły nie odnosi równie spektakularnych sukcesów na świecie, a utalentowanej świeżej krwi nigdy za wiele. Kto wie, może dla wielu, mimo smutnych - jak by nie było - okoliczności, będzie to początek wspaniałej przygody.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 29 marca 2020, 11:00   Kuba3003
Klik&Play. Tam się tworzyło gry w dzieciństwie.
sobota, 28 marca 2020, 23:07   sadpanda
3 silniki. Czyli pewnie Unity, Unreal Engine i GameMaker?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
2

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z