15
24.02.2020, 13:10Lektura na 3 minuty

Warcraft 3: Reforged – Dwa disconnecty podczas oficjalnego turnieju; mecz dokończono... w wersji Classic [WIDEO]

Blizzard, oj Blizzard.

Witold Tłuchowski

Mamy dopiero końcówkę lutego, a już w ciemno możemy obstawiać, że odświeżony WarCraft 3 znajdzie się w czołówce rozczarowań 2020. Gra rozwścieczyła fanów, a ich reakcja była na tyle żywiołowa, że Blizzard uruchomił po cichu automatyczne zwroty tytułu. Firma broniła podjętych przez siebie decyzji projektowych, ale zapowiedziała również, że będzie dalej wspierać produkcję.

Temat niefortunnego remastera zdążył już nieco przycichnąć, co nie znaczy, iż wszystko z nim w porządku. W weekend rozegrany został DreamHack Warcraft 3 Open Anaheim 2020, czyli pierwszy z ważniejszych LAN-owych turniejów Warcrafta od czasu jego premiery. Stawka była niemała, ponieważ oprócz puli nagród w wysokości 25 tysięcy dolarów walczono o zakwalifikowanie się do WC3 Championship 2020.

W ćwierćfinale rozgrywek spotkali się Koreańczyk Jang „Moon” Jae Ho oraz Szwed Marcus „ThorZaIN” Eklöf. Pierwszą mapę wygrał Moon, na drugiej zwyciężył zaś ThorZaIN – o awansie decydować miał więc wynik trzeciego meczu. W trzynastej minucie doszło do bitwy, która mogła zadecydować o losach całego spotkania – szwedzki Human napierał mocno na koreańskiego Night Elfa i zdaniem wielu obserwatorów był bliski zwycięstwa. Niestety, w tym momencie... został rozłączony z serwerem.

Po krótkiej przerwie zrestartowano ostatnią mapę. ThorZaIN raz jeszcze zdobył przewagę, jednak nie nacieszył się nią zbyt długo, ponieważ w dziesiątej minucie... ponownie go rozłączyło.

Już za pierwszym razem było to mało zabawne, ale po drugim rozłączeniu sytuacja zaczęła się robić naprawdę napięta. Aby uniknąć kompletnego blamażu, organizatorzy zdecydowali się na niecodzienne rozwiązanie – trzeci mecz rozegrano bowiem... w wersji Classic. Zresztą ku kompletnemu zaskoczeniu widzów i komentatorów.

Górą ostatecznie był Moon, ale w komentarzach dotyczących meczu nietrudno znaleźć opinie, że jego zwycięstwo było co najmniej dyskusyjne. Koreańczyk rozwiał jednak wątpliwości co do swoich umiejętności, wygrywając cały DreamHack Warcraft 3 Open Anaheim 2020 (w finale pokonał FoCuSa 3:0).

Nie zmienia to faktu, że Blizzard robi wszystko, aby Warcraft 3: Reforged stracił resztki sympatii, jaką darzą go gracze.

Tylko radzącego sobie naprawdę nieźle przez cały turniej ThorZaINa odrobinę żal.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Blizzard podpadł również zawodowym graczom Hearhstone'a.