Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBaldur’s Gate 3: Jeszcze w lutym zobaczymy prezentację gameplayu [WIDEO]

Witold wtorek, 18 lutego 2020, 17:31 News

Aż trudno uwierzyć, że ta gra istnieje naprawdę.

Niedawno zachodziliśmy w głowę, co też szykuje Larian na końcówkę miesiąca, że tak szumnie to reklamuje. Rzecz jasna pierwszym powodem, jaki przychodził nam do głowy, było ogłoszenie daty premiery. Coś takiego zasugerowała zresztą nieśmiało Google Stadia na swoim blogu, pisząc o debiucie Baldur's Gate 3 „jeszcze w tym roku”.

Autorzy Divinity: Original Sin II uchylili przed chwilą rąbka tajemnicy, ogłaszając, iż podczas zbliżającego się PAX East zaprezentowany zostanie pierwszy gameplay z kontynuacji kultowych erpegów BioWare'u. 

Oprócz tego Swen Vincke i „bardzo specjalny gość” opowiedzą nieco bardziej szczegółowo o samej grze.

Pozostaje więc czekać cierpliwie na 21:30 27 lutego i – powtórzę się – trzymać kciuki za ogłoszenie daty premiery.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 19 lutego 2020, 19:02   Muidus
Po zwiastunie widać, że mogą być wykorzystane elementy fotorealizmu a scena mc zdaje się jest uwzględniona z rzutu izometrycznego. Póki co czekam na PAX East
środa, 19 lutego 2020, 18:59   Muidus
Do sceptyków:Po 20latach dostajecie obietnice kontynuacji pełnoprawnej przygody o jakości większej niż pierwotni twórcy mogliby marzyć a co więcej gdy dostali swoje szanse zmarnowali je. Pamiętam rozczarowanie przy NWN i NWN2 fani mówili ,,kiedyś to było" i ci sami fani byli rozczarowani skasowaniem Baldur's Gate III: The Black Hound z 2002. Sam wyrosłem na niezliczonych duchowych następców Baldura a tu proszę pierwotni fani mówią o zamknięciu opowieści nie wyobrażają sobie ,,wykucia legendy na nowo"Janusze
środa, 19 lutego 2020, 17:20   Spokoluzak
Mówicie o możliwych podobieństwach do Original Sin. Na razie (chyba) nie wiadomo czy to będzie w ogóle rzut izometryczny, czy raczej 3D za pleców. Wiadomo, że nie da się pożenić nowego ze starym, będę z uwagą obserwował rozwój sytuacji, choć zagram pewnie za kilka lat :D. Jeśli chodzi o studio to myślę, że lepszego wyboru nie byłoby. No może poza CD Projektem, w końcu początkowo plotki były, że to oni będą BG 3 robić.
środa, 19 lutego 2020, 14:22   Shaddon
@Xellar
Myślę, że musimy wszyscy wziąć pod uwagę jeszcze jedną, być może fundamentalną kwestię: Cieniom Amn stuknęły już dwie dekady (!), a w międzyczasie do głosu doszły całe pokolenia graczy niezaznajomionych z klasykami tworzonymi na Infinity Engine i mających wobec RPG zupełnie inne oczekiwania. Przed Larianem stoi więc arcytrudne wyzwanie nie tyle kontynuowania legendarnej serii, co wykucia jej mitu na nowo. "Weterani" będą kręcić nosami, ale jeśli gra ma odnieść sukces komercyjny, innej drogi nie ma
środa, 19 lutego 2020, 13:54   Xellar
Dopisek: No i na korzyść Owlcat przemawia to, że są obcykani w przenoszeniu mechanik z papierowego Pathfindera do wirtualnego, co wyszło im bardzo dobrze. A Pathfinder i Dungeons and Dragons to podobne systemy pod kątem mechanik.
środa, 19 lutego 2020, 13:50   Xellar
Z tego tytułu, najbardziej podeszłoby mi, żeby to oni robili 3 część. Jednak nie jest tak, że nie jestem zadowolony, że jest to Larian, bo D:OS2, suma sumarum, było lepszą grą od P:K. Chociaż, tak czy inaczej, są to moje dwa ulubione klasyczne cRPGi ostatnich 10 lat. A Owlcat i tak jest właśnie zajęte nowym erpegiem w uniwersum Pathfindera. Wygra na tym gracz, bo będziemy mieć dwie świetne gry w najbliższym czasie. Tego akurat jestem pewien.
środa, 19 lutego 2020, 13:45   Xellar
Shaddon,
Nie mam wątpliwości, że podołają. Nie uważam ich za słabych, a warstwa fabularna, D:OS2 bardzo mi przypadła do gustu. Chodziło mi o to, że Owlcat, za sprawą Patfhinder:Kingmaker, stworzył klasycznego erpega, któremu klimatem było najbliżej do Wrót Baldura (szczególnie pierwszej części). Kwestie techniczne tam leżały, ale na pewno wyciągnęli sporo wniosków. Jeśli jakikolwiek cRPG zasługuje na miano "duchowego spadkobiercy Baldur's Gate", to właśnie jest to dzieło ekipy Owlcat.
środa, 19 lutego 2020, 13:25   Shaddon
@Xellar
Myślę, że scenarzyści Lariana mimo wszystko podołają, bo i wcale wiele im do Avellone'a nie brakuje. Ważniejszą kwestią jest warstwa techniczna, a tutaj Larian wydaje się pozostawać poza wszelką potencjalną konkurencją z racji dysponowania wydajnym, nowoczesnym silnikiem tworzonym od podstaw przez studio i regularnie wzbogacanym o nowe funkcje. To z całą pewnością bardzo ułatwi i przyśpieszy pracę nad BG 3.
środa, 19 lutego 2020, 12:07   Xellar
Bronnson,
"Tym bardziej, że po Tronie Bhaala seria stanowiła kompletną, fabularnie zamkniętą całość." Właśnie o to chodzi! Szczerze, trudno mi sobie wyobrazić jak oni skonstruują fabułę tak, żeby nie robiła z logiki pani lekkich obyczajów.
środa, 19 lutego 2020, 12:03   Xellar
Beamdogom nie ufam wcale, a Obsidian robi, według mnie, straszne nudziarstwa (oprócz Tyranny). Gdybym miał wybierać idealne studio pod BG3, to chciałbym, aby to było Owlcat wsparte przez Avellone'a, dysponujące jednak budżetem Lariana. Z jednej strony podzielam obawy @Silvaren, że Larian może zrobić z BG3 klona D:OS, jednak bardziej obawiam się tego, że to będzie po prostu klon poprzednich części, czego bardzo bym nie chciał. Tak na pewno by było, gdyby za to zabrał się Beamdog, albo Obsidian.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Baldur’s Gate 3: "Nie sądzę, by obecne konsole były w stanie uciągnąć grę"

News
piątek, 28 lutego 2020

baldurs-gate-3-nie-sadze-by-obecne-konsole-byly-w-stanie-uciagnac-gre Twórcy opowiadają o romansach, walce i niemożności wydania gry na konsole.

Komentarzy:
19

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To edycja izolacyjno-urodzinowa – wszak pierwszy numer CDA pojawił się w kioskach w kwietniu 1996 roku. Z tej okazji redaktorzy wspominają swoje pierwsze spotkanie z CD-Action i czekaja na wasze historie.

Komentarzy:
22

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
13

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z