Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Rainbow Six Siege zawita na konsole nowej generacji, Ubisoft obiecuje, że nie pozwoli podzielić społeczności

Cursian poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:00 News

Pecetowców to jednak nie dotyczy.

Wielbiciele Siege’a rozmyślają zapewne właśnie na zdolnościami operatorów, którzy dołączą do ekipy wraz z najnowszą aktualizacją, ale Ubisoft wybiega wyobraźnią znacznie dalej. Odpowiedzialny za grę Leroy Athanass wspomniał w wywiadzie dla portalu windowscentral, że dzieło jego ekipy będzie jednym z pierwszych tytułów na nowych konsolach Microsoftu i Sony.

Przenosiny na nowe środowisko nie muszą jednak wcale oznaczać, że właściciele PS4 i XBO zostaną skazani na samotność, bo firma zamierza zrobić wszystko, by zgormadzona wokół gry społeczność nie uległa rozdrobnieniu. Athanass zadeklarował crossplay pomiędzy poszczególnymi generacjami - oznacza to, że jeśli kupicie PS5, wciąż będziecie mogli bawić się z kumplami, którzy pozostaną przy starszych konsolach. Jeśli zaś chodzi o tradycyjnie rozumiany crossplay, a więc wspólną zabawę pomiędzy grającymi na sprzęcie różnych firm, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, choć Ubisoft jest nastawiony jak najbardziej przychylnie:

Ponownie: to bardziej dyskusja pomiędzy Microsoftem and Sony. My bardzo chcielibyście crossplayu – wspólnego matchmakingu dla grających na Xboksach i PlayStation. Jesteśmy gotowi to wesprzeć. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo jak już mówiłem, taki jest obecnie trend w branży i nie ma nic, co mogłoby go powstrzymać. To tylko kwestia czasu.

W tej świetlanej przyszłości nie będzie jednak zapewne miejsca dla pecetowców, a to ze względu na kontrolery. Athanass uważa, że domyślnie grający na padach i myszach powinni być grupowani osobno ponieważ „gryzoń” dawałby zbyt wielką przewagę. Nie wyklucza jednak, że crossplay między PC a konsolami mógłby się pojawić jako opcja dla chętnych. Znacznie pewniejszym kierunkiem rozwoju będą jednak międzyplatformowe konta gracza, które pozwolą przenosić odblokowaną na danym profilu zawartość pomiędzy różnymi sprzętami. Miałoby to działać na zasadach zbliżonych do tego, co znamy z Fortnite’a. Na tę chwilę to jednak jeszcze pieśń przyszłości. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 18 lutego 2020, 11:44   Centek96
@mientek mówimy tu o grze stricte e-sportowej
wtorek, 18 lutego 2020, 9:56   mientek
@korinogaro Is tego jest pc. Poza tym jak miałbym używać myszki i klawiatury leżąc na kanapie?
wtorek, 18 lutego 2020, 1:49   korinogaro
Szczerze to mam nadzieję żę pojawi się natywne wsparcie dla myszki i klawiatury na PS5 i Xbox X. Bo bądźmy szczerzy, czy komuś by to zaszkodziło? Wystarczyłoby dać możliwość softwarowego blokowania obsługi klawiatury i myszki tak żeby w przypadku multiplayera była możliwość wybrania czy chce się mieć możliwość używania wszystkich kontrolerów czy tylko pada i na tej podstawie sortowania serwerów. No i otworzyłoby konsole bardziej na używanie internetu i dostęp do RTSów.
poniedziałek, 17 lutego 2020, 23:54   michnaj
@ja0lek ale zdajesz sobie sprawę że przepaść między możliwościami graczy na PC i na konsolach jest kolosalna i nie do przeskoczenia?
poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:39   ja0lek
Ja bardzo bym chciał cross play między pc i konsolą. Mam PS4 i chętnie bym pograł z bracmi, którzy grają na pc
poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:23   Terminus223
*poza domem
poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:21   Terminus223
Cross-save to coś niesamowitego. Zaznałem tego w crashlands i szczerze to szkoda że mało produkcji to wspiera. Gdyby taki mortal kombat 11 wspierał cross-save to bym bez wahania nabył switcha i młócił w to po za domem.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Rainbow Six Siege: Darmowy weekend z antyterrorystami

News
środa, 4 marca 2020

rainbow-six-siege-darmowy-weekend-z-antyterrorystami Czy znajdzie się tutaj ktoś, kto jeszcze nie grał w produkcję Ubisoftu?

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To edycja izolacyjno-urodzinowa – wszak pierwszy numer CDA pojawił się w kioskach w kwietniu 1996 roku. Z tej okazji redaktorzy wspominają swoje pierwsze spotkanie z CD-Action i czekaja na wasze historie.

Komentarzy:
21

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
13

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z