Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin: Przychody z książek i gier wzrosły w USA o ponad 500% od czasu premiery serialu

Witold sobota, 15 lutego 2020, 11:06 News
PC

Amerykanie naprawdę polubili Geralta, Yennefer i Ciri.

O „Wiedźminie” napisaliśmy już naprawdę dużo, ale każdy kolejny dzień udowadnia, że zawsze można dodać kilka słów więcej na ten temat. W końcu dopiero co sam Andrzej Sapkowski stwierdził, iż „W Wiedźminie słowiańskości tyle co trucizny w zapałce”, a fani mogli się niepokoić doniesieniami o powrocie w drugim sezonie niesławnych zbrój Nilfgaardczyków.

Zresztą o sukcesach marki też już się sporo naczytaliśmy – i naczytamy się jeszcze więcej, ponieważ analityczna NPD Group opublikowała garść danych dotyczących wpływu „Wiedźmina” (serialu) na pozostałe dzieła związane z uniwersum. Wpierw rzućmy jednak okiem na samą produkcję Netfliksa – w USA rozpoczynający serię „Początek końca” przez co najmniej 2 minuty oglądało w premierowym tygodniu 19 milionów profilów. Przy tym aż 3/4 z nich obejrzało 90% pierwszego odcinka – wynik lepiej niż dobry.

Według danych NPD Group przychody z wiedźmińskich książek zaczęły wzrastać już pod koniec listopada. W ciągu dwóch tygodni po premierze serialu przychody z nich wzrosły w USA o 562% w stosunku do wyników z poprzedniego roku. Przede wszystkim dotyczy to „Ostatniego życzenia”, pierwszego zbioru opowiadań (z okazji pojawienia się produkcji Netfliksa na rynku pojawiło się jego nowe wydanie).

Również CD Projekt Red nie ma powodów do smutku. Sprzedaż Dzikiego Gonu w Stanach była wyższa o 554% niż w grudniu 2018. Duża w tym jednak zasługa wydanej w październiku wersji na Nintendo Switcha – gdy ją wykluczymy, wyniki będą lepsze o „jedynie” 63%.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Wiedźmin (serial Netfliksa), akcja, CD Projekt RED, CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 16 lutego 2020, 21:20   michałedek
Małe sprostowanie - majątek ten skarb państwa przejmie, jeśli w pół roku nie zgłosi się nikt z rodziny autora lub inny posiadający prawo do spadku podmiot, odbywa się wtedy postępowanie sądowego (spadkowe) o przejęciu majątku przez państwo.
niedziela, 16 lutego 2020, 21:16   michałedek
@Piewca @paintball_X @nieznajomy
Polskie prawo jest jasne w razie braku spadkobierców, majatek zmarłego przechodzi na własność skarbu państwa - prawo spadkowe.
sobota, 15 lutego 2020, 23:17   mientek
Czekam na wewnętrzne rozterki Geralda, Michał Żebrowski pokazał to tak jak sobie wyobrażałem czytając książkę. Cieszyłoby mnie również wczesne lata z życia Geralda i to jak stał się wiedźminem. Jak dla mnie Netfliksowy wiedźmin jest za mało ludzki.
sobota, 15 lutego 2020, 19:30   Xellar
deanambrose,
No a co w tym dziwnego? Ludzie niemający wcześniej styczności z ksiązkami/grami to byli ludzie, którzy nie mieli żadnych oczekiwań wobec serialu, ergo, poprzeczka była ustawiona niezbyt wysoko. Wierni fani danego tytułu, a Wiedźmin ma ich sporo, tę poprzeczkę oczekiwań mieli dużo wyżej zawieszoną - stąd gorszy odbiór serialu. Dla mnie jak najbardziej racjonalna postawa.
sobota, 15 lutego 2020, 18:49   SilentBob
nie szkoda ci czasu na "oglądanie reakcji" w internetach?
sobota, 15 lutego 2020, 18:36   deanambrose
Malkontenci to zazwyczaj procent ludzi, którzy wcześniej czytali książki i inaczej to sobie wyobrazili. Reszcie serial się podoba. Oglądałem go kilka razy za każdym razem z kimś innym, oglądałem reakcje na YT wraz z różnymi ekipami i oceny są różne, ale w większości pozytywne.
sobota, 15 lutego 2020, 18:24   Entyrop
Majątkowe prawa autorskie dziedziczy się w taki sam sposób, jak każdy inny majątek.
sobota, 15 lutego 2020, 16:56   MasterKondi
@Bronnson To nie wiesz, że w dzisiejszych czasach wystarczy poprzeklinać, dać trochę golizny i krwi. I od razu mamy sukces, a ludzie zaczynają mówić o "odważnym kinie", czy też "przełamywaniu schematów".
sobota, 15 lutego 2020, 15:28   Xellar
To dobrze, przynajmniej fani serialu będą mieli okazję przekonać się, jak wygląda dobrze wykonany Wiedźmin ;)
sobota, 15 lutego 2020, 13:23   nieznajomy43
@Piewca @paintball_X najprawdopodobniej Nowa Fantastyka przejmie prawa do Wiedźmina w przypadku śmierci Sapka.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
2

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z