Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

System Shock 3 w poważnych tarapatach

Witold poniedziałek, 10 lutego 2020, 9:55 News
PC

Ze studia zajmującego się grą odeszła w ostatnich miesiącach większość developerów.

Warren Spector, twórca serii Thief, pierwszych odsłon Deus Ex czy Wing Commanderów, od lat ma problemy z powrotem do głównego nurtu naszej branży. Jego współpraca z Disneyem, której owocem były dwie części Epic Mickey, zakończyła się fiaskiem. Zniechęcony developer przez kilka po krótkiej przerwie od tworzenia gier dołączył do OtherSide Entertainment – studia pracującego nad kontynuacjami dawnych hitów Spectora, czyli Ultimy Underworld oraz System Shocka.

To właśnie ten drugi tytuł wzbudził szczególną ekscytację graczy tęskniących za złośliwą SHODAN. Niestety, mijały kolejne miesiące, a my mogliśmy zobaczyć jedynie małe skrawki produkcji. Informacja o utracie wydawcy (z powodu problemów finansowych Starbreeze) zmroziła nasze serce, nawet jeżeli sami twórcy uspokajali, że tylko kwestią czasu jest znalezienie kolejnego. Bylibyśmy więc dobrej myśli, zwłaszcza że OtherSide rok później wypuściło całkiem imponujący zwiastun System Shocka, by parę miesięcy dorzucić kolejny. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że tytuł mógł znaleźć się w developerskim limbo.

Jak informuje VGC, w ostatnich kilku miesiącach studio opuściła grupa pracowników, w tym m.in. reżyser i scenarzysta, senior developer, główny programista, projektant UI czy reżyser projektu. Lista jest dość długa i potwierdza tylko słowa Sam Luangkhot, byłej menadżerki ds. społeczności firmy (pracowała w niej do listopada), która w połowie grudnia donosiła o grupie osób, która odeszła z OtherSide. Jak wtedy pisała:

Wiem, że ludzie są zaniepokojeni stanem studia. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że sama się nie martwię.

Firma do tej pory nie skomentowała tych doniesień. Jason Schreier z Kotaku zdradził, że według jego informacji nad grą z pewnością pracuje jeszcze Warren Spector, a samo studio jest zdeterminowane, by grę wydać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 10 lutego 2020, 17:14   _Rincewind
Ech nie można normalnie czytać tych newsów, ciągle gdzieś zabraknie jakiegoś słowa lub coś gdzieś będzie niechcący na opak napisane. :) (czepia się biedny przewrażliwiony na tym punkcie czytelnik newsów)
poniedziałek, 10 lutego 2020, 15:54   LordPoland
Po prostu niech zaprzestaną produkcji. Ta gra zasługuje na wielki tytuł AAA, a nie na bycie jakaś indy popierdółką
poniedziałek, 10 lutego 2020, 15:40   Winograd
"Zniechęcony developer przez kilka po krótkiej przerwie od tworzenia gier dołączył do OtherSide Entertainment – studia pracującego nad kontynuacjami dawnych hitów Spectora, czyli Ultimy Underworld oraz System Shocka." Dlaczego to zdanie nie brzmi poprawnie?
poniedziałek, 10 lutego 2020, 13:29   Jesion2001
Mam nadzieję, że wszystko się w studiu poukłada, bardzo liczyłem na ten projekt. Btw. Warren Spector nie jest twórcą Thiefa, to jest głównie dziecko Kena Levine i Randy'ego Smitha, Looking Glass Austin zostało zamknięte we wczesnej fazie produkcji. Sam Spector mówi, że jego wkład jest najwyżej znikomy
poniedziałek, 10 lutego 2020, 12:44   skurczybyczek666
@Witold:
Brawo, w tym tekście nie ma nic do poprawienia i ulepszenia. Tak trzymaj!
poniedziałek, 10 lutego 2020, 11:28   sider3000
Oj, chyba bez kawy ktoś pisał ten artykuł ;p dawaj skurczybyczek, mi się nie chce wymieniać ;p
poniedziałek, 10 lutego 2020, 11:00   deanambrose
Jak dla mnie - po ptokach. A jeśli jakimś cudem by wyszło to pewnie nie będzie to dobre. Bug tak chciał.
poniedziałek, 10 lutego 2020, 10:12   Eglab
Po tym jak zdechł Freespace, System Shock 3 miał być moją nagrodą pocieszenia (ostatni raz tak bardzo czekałem na Age of Wonders 3).

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z