Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOficjalne stanowisko CDP ws. zwolnień w firmie

Ninho piątek, 24 stycznia 2020, 12:26 News

Postanowiliśmy rozwiać kilka wątpliwości dotyczących wczorajszych informacji o masowych zwolnieniach w CDP i poprosiliśmy firmę o komentarz w sprawie.

CDP Sp.z o.o zostało poinfomowane o przesunięciu daty wydania gry Cyberpunk 2077 w dniu 16 Stycznia 2020 r. Jest to zachowanie zgodne z przyjęta rynkową praktyką informacyjną. 

Zwolnienia przeprowadzone w CDP Sp. z o.o. nie są związane z informacją o przesunięciu daty wydania Cyberpunk 2077. 

To pierwsza kwestia, którą zarząd CDP Sp. z o.o rozwiał w rozmowie z nami. Ponadto podkreślono, że zgodnie z wczorajszymi informacjami CD Projekt REDpreordery Cyberpunka 2077 nie są zagrożone i zostaną dostarczone na czas. Firma w dalszym ciągu będzie realizować przedpremierowe zamówienia nadchodzącej gry CDPR.  Zapytaliśmy także o przyszłość innych marek wydawanych przez dystrybutora w naszym kraju (w ubiegłym roku było to m.in. A Plague Tale Innocence czy Control): "Nic w tym obszarze się nie zmieniło" – brzmiała odpowiedź. 

Ponadto, choć w sieci pojawiło się wczoraj sporo pogłosek o rychłej upadłości spółki, to w oficjalnym komentarzu również ta kwestia została zdementowana.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 stycznia 2020, 1:35   zadymek
Wait? ONI są lokalnym dystrybutorem Control?
A na co cyfrówce w ogóle lokalny dystrybutor?
niedziela, 26 stycznia 2020, 17:49   tupolew519
wstyd i hańba
niedziela, 26 stycznia 2020, 8:42   Muidus
CDP Blue dziękujemy za lata działalności
sobota, 25 stycznia 2020, 17:46   gbaranek
@Brian: chodzi o to, że CD Projekt RED to jedynie twórcy. Nie odpowiadają za dystrybucję gier. Tym zajmuje oddział wydawniczy będący się spółką CDP, i z tego co zrozumiałem to własnie ich dotknęły zwolnienia. Stąd zapewne pojawiające się obawy. Po prostu CDP to już tak duża firma, że funkcjonuje jak kilka mniejszych niepowiązanych ze sobą. W każdym razie bardzo szkoda tych wszystkich polonizacji, pudełek, wydań kolekcjonerskich itp. Gracze sami zgotowali sobie ten los wybierając zakupy online w wersji ang..
sobota, 25 stycznia 2020, 10:55   Windcaller
@Brian zdarza się, że wydawca ze względu na problemy techniczne/finansowe/logistyczne nie jest w stanie dostarczyć preorderów na premierę, zostają wtedy opóźnione lub anulowane, pieniądze zwrócone.
sobota, 25 stycznia 2020, 2:37   Brian
No ni cholery nadal nie rozumiem, skoro przesunęli premierę tzn. że premiera się odbędzie i partia egzemplarzy będzie wyprodukowana do sprzedaży - więc niby po co to zapewnienie, czemu mieliby nie podołać z preorderami? Bzdura i tyle. No wyobraźcie sobie, że przesunęli premierę - co w tej branży nie jest rzadkością - i egzemplarze trafiają do sklepów i cyfrowej dystrybucji, a preordery miałyby nie zostać dostarczone na czas. To jest tak absurdalna wizja, że aż nierealna.
sobota, 25 stycznia 2020, 0:07   Windcaller
@Hedrox87 @tommy50 Steam nie "zarżnął" lokalnej dystrybucji. Została ona wyparta przez duże firmy, które weszły na rynek polski (typu Blizzard, EA, Ubisodt), zaczęły one wydawać gry na własną rękę i niechciało im się robić tłuamczeń ani ładnych wydań. I to one ustanowiły jednolite ceny na wszystkich krajów Europy, wcześniej CDP negocjował ceny. Poczytajcie o historii CDP to się dowiecie.
piątek, 24 stycznia 2020, 23:47   Hedrox87
@Laschlo Tylko, że tommy prawdę gada. Może w mało elegancki sposób, ale taka prawda.
piątek, 24 stycznia 2020, 23:34   Laschlo
@tommy 50 Dawno się tak nie uśmiałem. Rozważałeś karierę w cyrku?
piątek, 24 stycznia 2020, 22:06   tommy50
I niestety dzisiaj pada jeden z najstarszych dystrybutorów gier video w Polsce, ludzie stracili pracę, by yebany monopol grubasa z USA dalej miał się w najlepsze.
Cieszcie się kretyni fani monopolu, kiedyś przyjdą Amerykanie ze swoimi maszynami i SI i wam także odbiorą pracę i chleb waszym rodzinom.
Cieszcie się głupki krótkowzroczne, które tak steamowi kibicujcie tak jak Stalin klaskał Hitlerowi, a później się zdziwił i to mocno.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z