Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMasowe zwolnienia w CDP: Co dalej z dystrybutorem Cyberpunka 2077?

Ninho czwartek, 23 stycznia 2020, 16:36 News

CD Projekt RED uspokaja – dotychczasowe preordery zostaną zrealizowane.

Nasz długoletni redaktor, Mateusz Witczak poinformował za pośrednictwem strony polskigamedev.pl o masowych zwolnieniach u najstarszego polskiego dystrybutora, CDP. O ile sama spółka nie ma dziś nic wspólnego z CD Projekt RED czy sklepem CDP.pl, to na jej barkach znajdowały się preordery Cyberpunka 2077. Na newsa szybko zareagował producent gry i opublikował oświadczenie na Facebooku:

W tym momencie nie wiadomo, kto przejmie dystrybucję Cyberpunka 2077 w Polsce. W grę najpewniej wchodzą dwie firmy – Cenega i Koch Media. Wciąż nie wiadomo, co stanie się natomiast z CDP, komentarz udzielony dla polskigamedev.pl był wymijający:

„Spółka prowadzi przegląd opcji strategicznych. W najbliższym czasie udzieli publicznego komentarza. Tymczasem doniesień nie komentuje.” 

Newsa zaktualizujemy, jak tylko pojawi się oficjalne stanowisko CDP. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 stycznia 2020, 12:25   tupolew519
Co za pech.
poniedziałek, 27 stycznia 2020, 10:10   EchoWillow
@alistair80 Witamy w świecie graczy kompuperowych. Gdzie większość ma w dupie wszystko i wszystkich, byleby gierka była dobra.
piątek, 24 stycznia 2020, 21:31   Uplink
Przypominam, że CDP.pl nie jest częścią grupy CD Projekt, tylko Grupy Merlin (znanej z Merlin.pl). Wikipedia podaje że w 2016 CD Projekt posiadał raptem 3% udziałów w CDP.pl, raczej to nie wzrosło od tamtej pory.
piątek, 24 stycznia 2020, 19:25   alistair80
Ja ewidentnie jestem jakimś dziwolągiem, bo nie widzę powodu do radości, że masowe zwolnienia nie zagrażają preorderom. Tak jakby to było akurat najważniejsze. Zwykła żenada.
piątek, 24 stycznia 2020, 17:25   Scouser
praktykuje takie niezgodne z prawem nadgodziny i nie wie jak to rozliczają, skoro mówi, że PIP nic z tym nie robi to coś jest nie tak albo czegoś nie wie.
piątek, 24 stycznia 2020, 17:24   Scouser
freynir - z kodeksu pracy art. 131 § 1. Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Nie ma ograniczeń jeśli chcesz pracować, a mówimy tu o crunchach i zmuszaniu do pracy na nadgodziny, a nie o to czy chcesz tak pracować z nieprzymuszonej woli. Komentujemy wyzysk pracownika więc nie wiem po co się spierasz o to czy Ty pracujesz czy nie więcej godzin bo możesz pracować do woli jeśli chodzi o nadgodziny (z własnej nieprzymuszonej woli). Komentarz mój tyczył się także kolegi mad00mat, który mówi, że jego firma
piątek, 24 stycznia 2020, 10:08   Krzycztow
@Mateusz94 Otóż to. W ogóle odnoszę wrażenie, że informacje, które z trudem przedostają się do mediów odnośnie do CDP (i to wszystkich "dywizji": dystrybucja fizyczna, GOG, Red i co oni tam jeszcze mają) to jedno wielkie mydlenie oczu. Nie wierzę w absolutnie w żadną oficjalną informację od nich. Wszystko robione jest po to, by uspokoić akcjonariuszy
piątek, 24 stycznia 2020, 9:09   Mateusz94
Jaką to musiało mieć kondycję finansową że przesunięcie premiery jednej gry o pól roku (nawet jeśli to cyberpunk) to być albo nie być dla całej firmy
piątek, 24 stycznia 2020, 8:08   Hrabia93
Ja tam nie znam czegoś takiego jak ograniczenia, kiedyś po 320 - 350h pracowałem w miesiącu by zarobić na przetrwanie, teraz wystarczy mi 200 by zarobić tyle samo, co robiąc wcześniej więcej ... Czasami ino pracuje więcej, ale to raczej co najwyżej jeden miesiąc na kwartał.
piątek, 24 stycznia 2020, 6:05   freynir
@Scourser- nie wiem, skąd ty wziąłeś 150h/rok, ale się mylisz. Sam często pracuję na nadgodziny, z własnej, nieprzymuszonej chęci i znam tylko dwa ograniczenia- dzienny odpoczynek 11h i weekendowy minimum 35h. To daje ci 5 nadgodzin dziennie, czyli około 105 miesięcznie. Przez trzy miesiące możesz nabić 300 nadgodzin, i to wszystko zgodnie z Kodeksem Pracy.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z