Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITThe Last of Us Part II pierwszą grą Naughty Dog z nagością i treściami seksualnymi

Witold poniedziałek, 3 lutego 2020, 14:38 News
PS4

Wiele się zmieniło od czasów Crasha.

Wierzcie lub nie, ale jedno z czołowych studiów Sony stworzyło w swojej 36-letniej historii tylko jedną grę przeznaczoną wyłącznie dla dorosłych – The Last of Us (no dobra, technicznie rzec biorąc, drugą było The Last of Us Remastered). Wtedy jednak powodem tego była przede wszystkim naturalistycznie przedstawiona przemoc, którą w kolejnych Uncharted traktowano zawsze „przygodowo”*.

Do tej pory developerzy stronili więc od treści seksualnych – raczej nie z powodu troski o obyczajność, a z racji podejmowanych tematów, w których niekoniecznie pozostawało miejsce na tego typu aktywności. Naughty Dog jednak widocznie dojrzało i do tej kwestii. Ocena nadana przez ESRB (Mature, czyli 17+ – bez zaskoczenia) wskazuje bowiem na obecność „treści seksualnych” oraz „nagości”.

Te pierwsze, jak zauważa DualShockers, odróżniać należy od „tematów seksualnych” obecnych w wielu produkcjach na rynku, których przejawem są jedynie „odniesienia do seksu i seksualności”. Treści seksualne są zaś „niebezpośrednim przedstawieniem zachowań seksualnych, w tym z możliwym wystąpieniem częściowej nagości”.

The Last of Us Part II na PlayStation 4 trafi 29 maja.

*Tj. wg najlepszych standardów Hollywood – przypomnijcie sobie, ilu ludziom robi kuku chociażby Indiana Jones.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 4 lutego 2020, 20:50   Vixart
Homoseksualna Ellie to wizja twórców i nic mi do tego czym się kierowali itp. Do mnie to nie trafia , tak jak nie trafi też na moją konsole bo to budzi moją odrazę . Tak więc nie kupuj i po sprawie toć nikt nikogo nie zmusza do kupna.
wtorek, 4 lutego 2020, 15:56   Scorpix
@fanboyfpsow
Rodzice niekoniecznie, choć nawet PEGI prowadzi akcje uświadamiającą. Z kolei niektóre sklepy mogą po prostu odmówić sprzedaży produktu (dziecko własnego konta bankowego nie ma, więc przez neta nie kupi), choć oczywiście nasz kraj jest niedostosowany pod tym względem i według prawa wystawienie produktu na widoku jest równoznaczne z propozycją sprzedaży produktu każdemu za wyjątkiem papierosów i alkoholu.
wtorek, 4 lutego 2020, 15:09   fanboyfpsow
Scorpix hahahahahahahahaya No bo na te kategorie wiekowe już taką uwagę rodzice zwracają uwagę że hej:D
wtorek, 4 lutego 2020, 0:57   Scorpix
@Darkstar181
Rozczaruje Cię, ale Ellie w grze ma lat 19 i jej partnerka prawdopodobnie jest w podobnym wieku. To gra fabularna, która stawia mocno na fabułę, więc akcja też będzie jak w jedynce.
@hydro9
Gra będzie +18, więc rodzice Ci raczej nie pozwolą w to grać.
wtorek, 4 lutego 2020, 0:36   hydro9
Liczę na happy end z seksem lesbijskim.
poniedziałek, 3 lutego 2020, 23:44   Darkstar181
Hehe, nieźle, tyle walki o poprawność polityczną, cenzura wielu gier, teraz jednak będziemy mogli obejrzeć sobie w końcu na legalu (?) obejrzeć dupeczki małoletnich dziewuch które ledwo co przekroczyły próg dzieciństwa i wkroczyły w lata nastolatków. One wyglądają na max 15-16 :D Ale może mam zwykły ból dupy... albo i nie, miała być akcja, a nie golizna.
Sam się zaczynam gubić, tak jak producenci.
poniedziałek, 3 lutego 2020, 20:31   Grzegorz89
Trochę zaufania do Naughty Dog ludziki. W pierwszej części wątek homoseksualny był tak naturalnie poprowadzony, że kompletnie nie przeszkadzał i nie było czuć że jest zrobiony na siłę. I nie mówię tu o Ellie, a o Billu i jego partnerze.
poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:58   lee32147
Ciri nie była lesbijką, ale miała przygody homoseksualne.
poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:23   2real4game
@Scorpix - z tym określeniem Ciri lesbijką trochę przesadzasz.
poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:12   Scorpix
@fanboyfpsow
Fascynacja z dziewczynami Ellie wynika tez z faktu, że jej przyjaciółka była tak naprawdę jedynąbliską jej osobą i tylko na nią mogła tak naprawdę liczyć. Widać to też po jej reakcji, gdy opowiadała o tym, co wydarzyło się, gdy obie zostały zarażone grzybem (to jest w podstawce).
Co do fabuły, to powstała ciekawa teoria, że Ellie choć jest odporna, to z czasem staje się coraz większym zagrożeniem dla innych, jako źródło grzybów i ta dziewczyna zginie, ale przez nią, zarażona przez pocałunek.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z