Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Wiedźmin: Książki Andrzeja Sapkowskiego znikają z półek księgarni w USA w ekspresowym tempie

Witold czwartek, 16 stycznia 2020, 16:38 News
PC

Wydawca mówi o „fenomenalnej sprzedaży” i zleca półmilionowy dodruk.

Pamiętne „Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gówna” Andrzeja Sapkowskiego do dziś wspominamy z rozrzewnieniem – w końcu rzadko kiedy w naszej branży mamy okazję usłyszeć tyle soczyste, co absurdalne zdanie. Trudno bowiem zaprzeczyć, że chociaż w naszym zakątku Europy pisarz miał wtedy zdecydowanie ugruntowaną pozycję, to już na szeroko pojętym Zachodzie jego dzieła pozostawały raczej nieznane. Nie da się też ukryć, iż to nie dzięki popularność swojej prozy Sapkowski doczekał się umowy z Netfliksem – gdyby nie produkcje CD Projektu jeszcze przez lata ekranowy Geralt kojarzyłby się nam tylko z Michałem Żebrowskim.

Już od dawna było jednak dobrze wiadomo, że współpraca z amerykańską platformą streamingową przebiega zupełnie w innym duchu. Andrzej Sapkowski wypowiadał się o powstającym serialu w ciepłych słowach (chociaż nieprzesadnie rozwlekłych), a Lauren S. Hissrich nie szczędziła pisarzowi pochwał. Ogromny sukces „Wiedźmina” Netfliksa przyczynił się zresztą do wzrostu popularności twórczości Polaka – do tego stopnia, że po premierze produkcji jego książki trafiły na listy amerykańskich bestsellerów. Wygląda na to, iż nie była to tylko jednostkowy przypadek.

Międzynarodowe wydawnictwo Orbit Books poinformowało, że sprzedaż wszystkich 8 części sagi jest „fenomenalna”. Amerykański oddział firmy jest w trakcie dodruku ponad 500 tysięcy egzemplarzy mających zaspokoić „nadzwyczajne zapotrzebowanie”. Zaznacza także, iż w tej chwili na półkach niektórych księgarni może brakować „Wiedźminów”; jest to jednak podobno tylko stan przejściowy. Oczywiście do 90 milionów "Pieśni lodu i ognia" jeszcze daleko, ale wciąż wynik ten robi spore wrażenie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 17 stycznia 2020, 22:13   DUSTDEVIL
Sukces największego wroga gier komputerowych jest celebrowany na portalu o grach komputerowych. What a time to be alive ;) Co do samego Wiedźmina to mam nadzieję, że jeszcze wiele seriali o nim zrobią, gdzie Geralt jest czarny a Triss jest azjatką - kwik polskich widzów (tej części która uznaje, że uniwersum toczy się w Polsce za Jagiełły) jest zawsze najsłodszy :3
piątek, 17 stycznia 2020, 12:05   Smuggler
@Sveniu - raczej lacznie, ale to dodruk, a naklad podstawki byl za pewne wyzszy.
piątek, 17 stycznia 2020, 9:37   Radoslav
Ten Pan stworzył spójny i oryginalny świat fantasy, który CDPR pomógł przedstawić na świecie. NETFLIX dołożył teraz swoją cegiełkę w rozpoznawalność naszego zabójcy potworów, a że zrobił to za pomocą nadal bardziej popularnego medium niż gry, to i ludzie zainteresowali się książką. Nie znam Pana Sapkowskiego osobiście, więc nie wiem czy prywatnie jest zarozumiałym i butnym człowiekiem, ale faktem jest, że stworzył ciekawego i barwnego bohatera, a teraz zbiera tego owoce. Należy się chłopu i tyle.
piątek, 17 stycznia 2020, 9:23   Sveniu
I teraz pytanie czy jest to po 500 000 egzemplarzy każdej z ośmiu książek, czy 500 000 egzemplarzy łącznie?
piątek, 17 stycznia 2020, 9:00   Hagan
I bardzo dobrze, zasłużył. Powinniśmy wszyscy się cieszyć że dołączył do takich autorów jak Martin czy Rowling (akurat nie lubię Pottera ale podziwiam tą panią za to że perfekcyjnie trafiła w gusta czytelników).
czwartek, 16 stycznia 2020, 22:53   Bluearga
Ah ten Sapek, napisał najpierw książki na podstawie gry, osiągnął sukces i teraz napisał książki na podstawie serialu. Taki to sobie pożyje :D
czwartek, 16 stycznia 2020, 21:09   skurczybyczek666
@Witold:
"dzięki popularność" - "popularności".
"była to tylko jednostkowy przypadek" - "był".
czwartek, 16 stycznia 2020, 20:43   Dyzio19
I koniaczek... podwójny.
czwartek, 16 stycznia 2020, 18:08   Moooras
Ja to uważam, że Sapkowski tak dobrze rozpisał postacie negatywne i wszelakich buraków, bo wzorował ich na sobie samym xD
czwartek, 16 stycznia 2020, 18:03   Lex3er
Czujecie to? Ten duszący zapach smrodu po grach?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z