Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Resident Evil 3: Remake bez trybu Mercenaries, wyborów i różnych zakończeń

Witold piątek, 10 stycznia 2020, 15:21 News

Pokierujemy za to Carlosem – zawsze to jakiś zysk.

Ostatnie State of Play zapamiętaliśmy właściwie tylko z jednego powodu: zapowiedzi remake'u Resident Evil 3. Chociaż nie była to wcale ogromna niespodzianka (twórcy przebąkiwali o takiej

możliwości już krótko po premierze „dwójki”, a do tego materiały promocyjne wyciekły na kilka dni przed prezentacją), wciąż nie zmniejszyło to radości fanów serii.

Do premiery jeszcze trochę czasu, ale w najnowszym numerze PlayStation Official Magazine pojawił się obszerny artykuł dotyczący odświeżonej trzeciej odsłony. Twórcy zdradzili redakcji kilka niesłyszanych do tej pory informacji – i z pewnością niektóre z nich nie ucieszą residentowych purystów. Zacznijmy jednak od pozytywów: przede wszystkim Carlos będzie grywalną postacią (obok oczywiście Jill), dzięki czemu zobaczymy przypisanego tylko mu „interesujące fragmenty”. Sama struktura rozgrywki ma być też bardziej otwarta niż w pierwowzorze, co sprzyjać będzie też działaniom Nemesisa – działaniami naszego prześladowcy kierować będzie rozwinięta wersji sztucznej inteligencji znanej z „dwójki” (chociażby o to, że będzie w stanie używać broni). Twórcy chwalą się zresztą, iż wygląd ikonicznego przeciwnika uzyskano dzięki zastosowaniu fotogrametrii.

Z mniej wesołych informacji: nie uświadczymy lubianego przez graczy trybu Mercenaries. Jego brak wynagrodzić ma nam multiplayerowy Project Resistance... ale dobrze wiecie, co fani o nim myślą. Dodatkowo w Resident Evil 3 nie będzie kojarzących się z tą odsłoną wyborów QTE – w tytule z 1999 często byliśmy stawiani w sytuacjach, w których musieliśmy szybko zdecydować się na jedną z dwóch opcji. Wpływało to zarówno na rozgrywkę, jak i fabułę, mogąc doprowadzić nas do różnych zakończeń. Tych ostatnich również nie powinniśmy się spodziewać – z pewnością jest to wielka szkoda.

Resident Evil 3 będzie miało premierę 3 kwietnia na pecetach, PS4 i Xboksie One.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 12 stycznia 2020, 16:00   Zdzisiu
Poprzednia gra była zbyt dobra, trzeba wyrównać poziom i zrobić totalnego śmiecia.
sobota, 11 stycznia 2020, 20:08   nfsfan6
@CzlowiekKukurydza a ja tam czekam na remake dziesiątki.
sobota, 11 stycznia 2020, 18:44   Aqwet
@taz159357 Jakby tak było to RE2 nie sprzedałaby się lepiej od 1, zresztą RE3 też było dobre
sobota, 11 stycznia 2020, 16:25   deanambrose
@Taz - chyba Ci się z Ubisoftem popierniczyło :))
sobota, 11 stycznia 2020, 12:22   Muidus
@ CzlowiekKukurydza xD
sobota, 11 stycznia 2020, 11:26   taz159357
Klasyczny Capcom. Zrobią dobrą, a później klepią tanie słabe kontynuację dojąc kasę od ślepych fanbojów. Co gorsza, ci będą jeszcze usprawiedliwiać wycinanie zawartości gry.
sobota, 11 stycznia 2020, 1:47   p4huc
To co następne w kolejce remake Dino Crisis
sobota, 11 stycznia 2020, 0:19   CzlowiekKukurydza
@Muidus Ja ma nadzieję na remake siódemki. Może w przyszłym roku się pojawi.
piątek, 10 stycznia 2020, 21:50   Darku22
Zrezygnowali z opcji, aby kazdy gracz mógł się doczekać własnego zakończenia poprzez swoje decyzje. wielki minus za to.
piątek, 10 stycznia 2020, 20:35   Dantes
Jedne zakończenie wyjdzie RE3 na dobre i tak liczy się jedno słuszne zakończenie, więcej Carlosa oprócz Jill wyjdzie rozgrywce na dobre dodatkowo Tyrell dostanie większą role, QTE było czymś nowym w swoim czasie ale obecnie na większości graczy wrażenia nie zrobi, tryb Mercenaries w RE3 jakiś rewolucyjny nie był kolejne część ulepszyły go znacznie a jego brak nie będzie odczuwalny, Project Easy to Resist (czytaj Project Resistance :P) zupełnie mi się nie podoba Capcom ostatecznie próbuje ratować niewypał.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Resident Evil: Resistance – Twórcy ujawniają umiejętności dwójki czarnych charakterów

News
środa, 12 lutego 2020

resident-evil-resistance--tworcy-ujawniaja-umiejetnosci-dwojki-czarnych-charakterow- Kierujący nimi gracze będą mogli naprawdę uprzykrzyć życie swoim konkurentom.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
21

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z