Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Candy Crush Saga: Kolejna część zarobiła 2 miliardy dolarów

Witold poniedziałek, 2 grudnia 2019, 10:48 News

Activision tonie w pieniądzach.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że niepozorne tytuły mobilne potrafią zarobić więcej, niż ogromne produkcje AAA, za którymi stoją uznane studia. Czasem sami rozumiemy to bardzo dobrze – w końcu Pokémon GO z miejsca zdobyło nasze serca, a wiele osób poświęca stanowczo zbyt dużo czasu na mobilnego CoD-a czy PUBG-a. Bywa jednak i tak, że tzw. gracz hardkorowy patrzy z niechęcią na kolejne bijące rekordy popularności części Candy Crush. No, przynajmniej dopóki sam w nie nie wsiąknie.

Jeżeli bowiem mieliście okazje zagrać, w którąś odsłonę serii od King, wiecie, jak potrafi być uzależniająca. Łączenie trzech (lub więcej) żelek, cukierków czy innych zalążków próchnicy w jednym szeregu podejrzanie skutecznie pobudza rejony naszego mózgu odpowiedzialne za przyjemność i bardzo łatwo podczas rozgrywki wpaść w syndrom jeszcze jednej planszy. I uwierzcie – przekłada się to na realne zyski dla twórców cyklu. Pierwsza odsłona – Candy Crush Saga – wygenerowała już dobrze ponad 4 miliardy dolarów przychodu, a jej następczyni depcze jej po piętach. No, prawie.

Jak donosi Sensor Tower, Candy Crush Soda Saga od 2014 przyniosła Activision (do którego należy King) ponad 2 miliardy dolarów przychodu – a przypomnijmy, że mówimy o darmowej produkcji z opcjonalnymi mikropłatnościami. Ponad połowę z tego (55%) w samej Ameryce. Wynik ten robi wrażenie, chociaż gdy spojrzymy na najlepiej zarabiające produkcje w trzecim kwartale 2019, zobaczymy, jak starsza siostra wyprzedza Sodę. Ta bowiem zarobiła w tym czasie (lipiec-wrzesień) 85 milionów dolarów, gdy pierwsza Candy Crush Saga mogła pochwalić się wtedy 258 milionami dolarów. Wszystkie produkty firmy wygenerował zaś we wspomnianym okresie 450 milionów dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 4 grudnia 2019, 0:38   SerwusX
@cali
A sudoku? Jest nawet w wersji analogowej (papierowej), więc zasięg jest teoretycznie jeszcze większy. Czemu się więc nie przyjęło. :)
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:27   cali
W Candy Crush grają wszyscy niezależnie od wieku. Rozumiem jest to gra najlepsza gra logiczna naszych czasów o szerokim zasięgu i dostępności. Płatność nie jest wymagana. Jednak w wyniku błędu miałem problem nie do przejścia (błąd ? czy wymuszenie ?)
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 21:48   DarkPresent
Jak czytam takie rzeczy to czarno widzę przyszłość "pełnoprawnych, wielkich" gier. Po kiego mają strasznie ryzykować, kodzić przez kilka lat jakąś ambitną produkcję na PCta, albo konsole skoro marna gierka na komórki pochłaniająca zapewne parę miesięcy pracy kilkukrotnie mniejszego zespołu potrafi dostarczyć takich zysków...
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 15:18   Nezi23
@LordPoland Na kretynach i ludziach chorych (w tym przypadku uzależnionych od hazardu) zarabiało się od zarania dziejów, nic się nie zmieniło. Tak długo jak będą powstawały porządne gry single-player, a takich mamy pod dostatkiem, to takie newsy mnie nie bolą.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 11:40   LordPoland
@Windcaller - Cos sie konczy, cos sie zaczyna.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 11:12   Windcaller
Przytoczę tutaj przychody Rockstara z GTA V wydanego w 2013 roku (czyli w okresie o rok dłuższym niż CCS od 2014). 800 mln dolarów. Zaledwie 40% przychodów z mobilki robionej na kolanie. Świat się kończy.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z