Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStar Citizen zebrał już ćwierć miliarda dolarów

Witold poniedziałek, 2 grudnia 2019, 10:10 News
pc

Myślicie, że przybliżyliśmy się dzięki temu do premiery gry? Niedoczekanie.

Nazwijcie mnie głupcem*, ale naprawdę rozumiem fenomen najambitniejszej produkcji Chrisa Robertsa. W końcu wizja, którą roztacza, może zachwycić każdego: kompletny symulator życia w Drodze Mlecznej skolonizowanej przez ludzi, w której możemy zająć się wszystkim, czym zechcemy – od górnictwa i handlu, przez eksplorację niezbadanych zakątków kosmosu, po piractwo i walkę z innymi graczami. Wszystko to pełne drobiazgów, smaczków i rzeczy, które docenią tylko najwięksi zapaleńcy. Do tego mamy dostać fabułę, w której aż roi się od gwiazd (i dobrze wiecie, że nie mam na myśli ciał niebieskich) oraz... Ech, szkoda miejsca, by wszystko to wymieniać.

Problem ze Star Citizenem leży, jak dobrze wiecie, zupełnie gdzie indziej. Wszystkie te obietnice brzmią może i cudownie (zwłaszcza w ustach takiego weterana jak Roberts), ale słyszymy je po prostu od zbyt dawna – a obecna wersja gry oferuje tylko ułamek tego, co mieliśmy ogrywać jeszcze w 2014. I może byśmy się tak nie czepiali – w końcu ambitny indyk ma prawo powstawać lata i niekoniecznie trzymać się terminów – jednak, na miłość boską, mówimy o produkcji, która właśnie przekroczyła próg ponad ćwierć miliarda dolarów zebranych od fanów. A dokładniej: 251 243 848 dolarów. Warto dodać, iż na tę sumę zrzuciło się już 2 449 217 osób, czyli każda z nich wpłaciła na grę średnio 102,58 dolara.

Cóż, mielibyśmy zapewne lepsze humory, gdyby nie zarzuty byłych pracowników studia kierowane w stronę Robertsa. Na tę chwilę pozostaje mieć nadzieję, że beta Squadron 42 (singlowej części Star Citizena) faktycznie powstanie zgodnie z obietnicami do III kwartału 2020.

Dla porządku: do 5 grudnia możecie wypróbować grę za darmo w TYM MIEJSCU.

*Ten jeden raz nie będę protestować.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:39   blade81
To co już zrobili imponuje, ale Pan Roberts chyba zbyt wielkim idealistą i marzycielem jest. Stara się zrobić z tego drugie życie i nie wie kiedy skończyć. Aczkolwiek żadne rozwiązanie idealne nie będzie. Jeśli już wydadzą i będą wspierać to niektórzy zarzucą im wycinanie zawartości. Jednak takie odwlekanie premiery to przesada. Tak czy inaczej, budżet porównywalny do największych hitów, jednak nie od razu tak było, podobnie z ekipą, która się powiększa. Obyśmy dotrwali do końca.
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:38   Shaddon
@Engardo
Ho, ho... Jaskinie. Urobek. Kamienie. Ekonomia. Tak, to jest zdecydowanie to, o co w space simach chodzi. :) To nic, że interaktywne elementy statków działają tylko czasem, albo nie działają wcale, bo jest ich po prostu za dużo. To nic, że zaprojektowanie takich wysuwanych schodków zajmuje całe tygodnie prac i pochłania mnóstwo pieniędzy oraz siły roboczej (po czym te i tak psują się przy pierwszej okazji). Ważne, że ktoś przez sekundę poczuje immersję. Za 10 lat. Jak dobrze pójdzie.
Twoje zdrowie!
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:36   cali
Star Citizen nie zostanie wydany w formie ukończonej całościowo gry oraz nie będzie rozwijany jako gra usługa. Wydawanie epizodycznych gier to jest cel Chrisa Robertsa. Zapewniam nie czekajcie na tą grę tylko na gry. W planach jest wiele gier, ale również zaczną pojawiać się dopiero po czasie wydłużonej produkcji.
wtorek, 3 grudnia 2019, 12:48   AkarZaephyr
W SC najbardziej martwi mnie fakt, że jeśli tyle osób już zapłaciło za grę / statki w niej, jaka będzie sprzedaż w momencie premiery? Ile dodatkowych egzemplarzy uda się sprzedać, jeśli większość zainteresowanych nią ludzi pieniądze już wydało?
wtorek, 3 grudnia 2019, 10:23   Engardo
@Shaddon w kosmicznym symulatorze nazywasz bzdurami rzeczy które dają immersji siedzenia w wprawdziwym statku kosmicznym? To co, mam wsiadać jednym kliknięciem jak w no mans sky? Taki leniwy jesteś? Bzdurna eksploracja jaskiń które dają urobek w postaci kamieni szlachetnych które będą częścią ekonomi? Ty trzeźwy byłeś jak to pisałeś?
wtorek, 3 grudnia 2019, 9:13   jmarek
A mi się aktualna wersja SC (już) podoba, wskoczyć w statek zrobić misję kurierską. Może zahaczyć o stację i postrzelać do NPCów, zobaczyć jak bardzo beznadziejne jest teraz SI. Uch, może strzelanie do NPCów sobie jednak odpuścić (solo) przynajmniej na razie. Ogarnąć handel w oczekiwaniu na nie kasowany (wszech)świat po każdej aktualizacji. Z zapowiedzi zakupione za wew. walutę statki i sama kasa mają nie znikać po aktualizacjach - i będzie można sobie zarabiać na statki, wyposażenie.
wtorek, 3 grudnia 2019, 8:47   Sveniu
Im dłużej ją robią, tym więcej zarobią. Po co się więc spieszyć?
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 18:00   DeeJayHMC
Może do emerytury im starczy jeśli dalej będą sprzedawali za grubą kasę statki do nie wydanej gry.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:34   rafioza02
Roberts porwał się z motyką na słońce i zamiast budować na podstawie jakiegoś planu, obrać jeden dobry kurs, to dodają coraz to nowe mechanizmy, bo śpią na górze hajsu i mogą rzeźbić i rzeźbić... IMO Ta gra może wyjdzie na półmetku nextgena, optymistycznie patrząc xDD . Chyba, że znów zmienią silnik, bo tak.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:03   robin81
Dwa i pól miliona frajerów złowili, bardzo dobry wynik.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Star Citizen zebrał ponad 300 milionów dolarów

News
niedziela, 14 czerwca 2020

star-citizen-zebral-ponad-300-milionow-dolarow Czyni go to prawdopodobnie najdroższą grą... w historii.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z