Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Age of Empires IV: W grze nie będzie mikrotransakcji, ale pojawią się dodatki

Cursian poniedziałek, 18 listopada 2019, 16:48 News
PC

Na kształt tych ostatnich wpływ będą mieli gracze.

Niedawno otrzymaliśmy wprawdzie nieco więcej informacji o Age of Empires IV, ale że wciąż jest tego jak na lekarstwo, cenny wydaje się każdy szczegół. Sama rozgrywka nadal pozostaje tajemnicą, jednak dyrektor kreatywny, Adam Isgreen, opowiedział nieco o modelu biznesowym i ponownie potwierdził, że pograć będzie można zarówno w ramach klasycznej dystrybucji jak i abonamentu Xbox Game Pass.

Ważniejszy wydaje się natomiast drugi wątek, czyli wsparcie popremierowe. W Age of Empires IV zabraknie klasycznych mikrotransakcji, bo według Isgreena nie mają one racji bytu w grze strategicznej. Twórcy nie wykluczają jednak większych dodatków, a na ich kształt wpływ będą mieli gracze. Ekipa planuje konsultować się z odbiorcami i pytać ich o to, co chcieliby zobaczyć w najbliższym czasie, a następnie czynić zadość ich oczekiwaniom.

Co ciekawe dodatki mają trafić także do wydanego niedawno remastera „dwójki”, przy czym autorzy najpewniej darują sobie kolejne cywilizacje, bo na starcie i tak jest ich aż 35. Bardziej prawdopodobne są nowe mechaniki czy tryby, o co apelować ma zresztą scena profesjonalna.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 19 listopada 2019, 18:08   Skelldon
To się szanuje, o ile nie będzie to wycięta zawartość. Add-ony (celowo nie użyłem skrótu DLC) na miarę Redów to dzisiaj mikroskopijna rzadkość. Zachęcili mnie tym ogromnie.
wtorek, 19 listopada 2019, 12:04   Maciejka01
Wolę DLC niż to co Blizzard robi z SCII.
wtorek, 19 listopada 2019, 7:30   Muidus
dejta to mi zanim odbiorą mi 500+
poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:52   Gavriel6
"nie mają one racji bytu w grze strategicznej", co? Blizz raczy się nie zgodzić: kolejni dowódcy do co-opa, dodatkowe mini-kampanie, tona skórek, komentatorów i innych bzdur, ktoś to chyba kupuję, bo dodają coraz nowsze, to samo w COH-u 2, jak była ta obniżka, a i nawet wcześniej, ludzie kupowali te frakcje/oddziały/kampanie jak głupi. Ja akurat podzielam zdanie pana Isgreen-a, uważam, że taki model wydawniczy to absolutne dziadostwa i przestałem grac w strategie, która taki model wprowadziły/rozwinęły.

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z