Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin Netfliksa „odchodzi od fantasy w stronę horroru”

Witold środa, 6 listopada 2019, 8:42 News

Zadowoleni?

Od momentu opublikowania ostatniego zwiastuna i ogłoszenia daty premiery nasze oczekiwania wobec nowej produkcji na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego nieustannie rosną. Pierwszy trailer wzbudził w nas zdecydowanie więcej sceptycyzmu, a po drugim jesteśmy nawet gotowi uwierzyć w realność planów Lauren Hissrich na kolejne 6 sezonów.

Najnowsze informacje mogą jednak nieco podzielić raczej pozytywnie nastawionych fanów. W ostatnim numerze czasopisma SFX pojawił się wywiad z Julianem Parrym odpowiedzialnym za efekty specjalne w „Wiedźminie”, w którym ten opisywał klimat serialu.

Uważam, że zdecydowanie przechyla się w stronę horroru. Stanowczo pozbywamy się [klimatu] fantasy. Mogę szczerze powiedzieć, że nie jesteśmy fantasy. To znaczy, to jest „fantastyczne” [w znaczenie nierealności, a nie jakości – red.], ale w sensie horrorowym. Dla przykładu: Strzyga wygląda naprawdę groźnie. To nie jest przyjemny widok!

Teraz każdy z nas musi zadać sobie pytanie, czy właśnie w taki sposób postrzega świat „Wiedźmina”. Z pewnością jest to lepsza decyzja niż pójście w high-fantasy (chyba niemożliwe przy tym temacie), ale nie każdy musi się z nią zgodzić. Powinno to jednak dodać napięcia w scenach polowania na potwory, co również jest jakąś wartością. Cóż, ocenimy to 20 grudnia, kiedy produkcja trafi na Netfliksa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Wiedźmin (serial Netfliksa),
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 9 listopada 2019, 14:15   morphisiusz
@MetmaN666 Powinno być w każdym zwiastunie podkreślone grubą czcionką na podstawie książki nie gry komputerowej i wykrzykniki na końcu.
czwartek, 7 listopada 2019, 16:46   wojtekb03
Z komentarza gościa OD EFEKTÓW SPECJALNYCH wczytuje, że ma na myśli swoją robotę. Potwory CGI nie będą baśniowe. Będą strasznawe, brzydkie. I tyle w temacie posta... Spoko informacja, ale nie widzę żadnego powodu do dyskusji za bardzo.
środa, 6 listopada 2019, 22:03   Celdur
W sumie tak. Wieśkowi jest bliżej do młotka niż lochów.
środa, 6 listopada 2019, 18:15   Silvaren
Dark fantasy to z definicji właśnie horror - nastrojowy, w którym bohaterowie giną łatwo, zaszczuci przez wszelkiej maści siły nie z tego świata. W takim Ravenloft, settingu D&D, pojedynczy wampir jest niemal niemożliwym do pokonania zagrożeniem dla miasteczka, podczas gdy w Forgotten Realms bohaterowie tłuką takich tuzinami. Wiedźminowi bliżej było chyba zawsze do takiego "horroru" czy przyziemnego fantasy, walki z dużą dozą niepewności w zwycięstwo. Dopiero gry zrobiły z tego heroic fantasy.
środa, 6 listopada 2019, 17:47   PanMac
"Zadowoleni?" brzmi jakby to była moja wina
środa, 6 listopada 2019, 17:08   Fallschirmjager
Nie, nie spodoba mi się jeśli całość ma być horrorem a nie fantasy z potworami. We Władcy Pierścieni jest klimat ale nie horror. I tego oczekuję, ale widać, że jestem coraz mniej zainteresowany tym, a jeśli Triss ma tak wyglądać to podziękuję. Będę oglądał recenzje i memy raczej.
środa, 6 listopada 2019, 16:00   MasterKondi
Niestety, ale niektórzy wpisują film w gatunek horroru bez powodu. Zapewne to jeden z tych gości, którzy wpisanie "Zmierzchu" w horrory, uzna za prawidłowy. Co prawda może momentami będzie poważnie, ale pewnie bliżej tu będzie do dreszczowca.
środa, 6 listopada 2019, 14:18   Muidus
@Darku22 ja zwykle udzielam swojego głosu gdy jest tego potrzeba, nie zawsze narzekam
środa, 6 listopada 2019, 14:14   MetmaN666
Całość jest super tylko brak rudej cycatej Triss będzie mnie gniótł skrajnie. TEAM TRISS
środa, 6 listopada 2019, 13:41   Darku22
@gamingman21 Muidus zawsze narzeka.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z