Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Analityk Bloomberga przewiduje ogromną sprzedaż gry

Witold czwartek, 24 października 2019, 9:49 News

Sam CD Projekt wskoczył na listę „50 firm do obserwowania w 2020”.

Przyzwyczailiśmy się już do myślenia o nadchodzącej produkcji Redów jako o jednej z najważniejszych premier przyszłego roku. Media na całym świecie rozpisują się na temat każdej informacji, którą zdradzą twórcy (uwierzcie, jesteśmy na tym tle wyjątkowo umiarkowani), a gracze odliczają dni do pojawienia się Cyberpunka na rynku. Dla niejednego będzie to pretekst do upgrade'u sprzętu (pierwszego od czasów Wiedźmina 3), inni już dogadują w pracy urlopy na kwiecień.

Łatwo przy tym zapomnieć, że za tym wszystkim stoją ogromne pieniądze. Na tyle duże, że Bloomberg w rankingu „50 Companies to Watch in 2020” umieścił CD Projekt jako jedynego przedstawiciela naszej branży (zresztą jest to w ogóle najmniejsza firma w zestawieniu – jej zasoby finansowe wynoszą 304 miliony dolarów, kiedy pierwsze miejsce może pochwalić się ponad bilionem). Dodatkowo firma zajęła pierwsza miejsce pod względem spodziewanego wzrostu sprzedaży: prognozuje się, że osiągnie aż 446,12%. Spółka zwyciężyła także, jeżeli weźmiemy pod uwagę szacowany wzrost zysku na jedną akcję – aż 1183%.

Te świetne przewidywania oparte są na m.in. na szacunkach analityka Mattew Kantermana. Spodziewa się on, że Cyberpunk 2077 w roku swojej premiery może sprzedać nawet 20 milionów kopii. Warto zaznaczyć, że Wiedźmin 3 potrzebował 4 lat, aby osiągnąć taki rezultat. Czy Cyberpunk 2077 faktycznie sprosta oczekiwaniom, przekonamy się 16 kwietnia 2020, gdy gra wyjdzie na pecetach, PS4 i Xboksach One.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 25 października 2019, 1:01   EastClintwood
@Celdur
Tak samo pisaliście przy premierze Wieska 3 i wam miny zrzędły. Czekam aż wam zrzędną znowu.
czwartek, 24 października 2019, 18:58   mientek
Halo ja jeszcze wiedzmina 3 mam do ogrania. Nie poczekaja z tym cyberounkiem 2077.
czwartek, 24 października 2019, 18:35   Celdur
Oj, nie mogę się doczekać pęknięcia tego balonika.
czwartek, 24 października 2019, 17:20   lukaszsa
Bedzie barszo dobrze, ale premiera na bank bedzie pozniej.
czwartek, 24 października 2019, 12:42   w1ntermu7e
Tylko przydałoby się żeby CDRP trochę nahajpował grę. Bo wygląda to tak, że dostajemy jakaś prezentacje, wszyscy gadają o tym przez miesiąc i potem totalne wyciszenie
czwartek, 24 października 2019, 12:32   Muidus
no to gta może już wiedzieć kto ich wyprzedzi
czwartek, 24 października 2019, 12:14   w1ntermu7e
@stefan ja bym się nie obraził, przynajmniej sesja na spokojnie :x
czwartek, 24 października 2019, 12:10   skurczybyczek666
@Witold:
"zajęła pierwsza miejsce" - powinno być "pierwsze".
czwartek, 24 października 2019, 11:57   Draagnipur
Mam nadzieję, że uda się CDPR dostarczyć grę taką jaką im się wydaje że będzie. W innym wypadku będzie ostre pierd...cie na giełdzie. Na tą chwilę mnie osobiście nic w tej grze nie pociąga - ot zwykła strzelanka z elementami RPG. Mam nadzieję, że uda im się rzeczywiście zrobić dobrą grę. Na razie ten hype każe oczekiwać growego "Matrixa", a nie wiem czy to dobrze wróży. Inaczej podchodzi się do gry, która przyjemnie zaskakuje niż takiej, która boleśnie rozczarowuje (przykład NMS).
czwartek, 24 października 2019, 10:51   stefan
Co do tej premiery w kwietniu jest sporo znaków na niebie i plotek, że się nie wyrobią. Strzelam czerwiec albo lipiec

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
1

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z