Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Szef krakowskiego studia dzieli się nowymi informacjami

Kaladin poniedziałek, 14 października 2019, 17:53 News

Mowa o mikrotransakcjach, następnej generacji konsol czy multiplayerze.

Wciąż odliczacie dni do premiery Cyberpunka 2077? Cóż, z pewnością będziecie więc na PGA, gdzie CD Projekt Red przywiezie pierwszą prezentację rozgrywki w języku polskim. Jeśli jednak do Poznania wam nie po drodze, to posłuchajcie co na temat gry do powiedzenia ma szef krakowskiego studia, John Mamais.

Podczas trwających w Australii targów PAX, Mamaisa przydybał na dłuższą rozmowę portal Gamespot. Australijczycy zaniepokojeni byli zwłaszcza kwestią dostępu tytułu w ich kraju (Australia ma bardzo restrykcyjne przepisy, jeśli chodzi o przemoc czy narkotyki w grach komputerowych). Przy okazji dowiedzieliśmy się jednak kilku ciekawostek i personalnych odczuć Mamaisa względem nadchodzącej produkcji. Całość przeczytacie pod tym linkiem, natomiast niżej podrzucam co ciekawsze fragmenty.

Odnośnie multiplayera, Mamais trochę krąży, trochę zwodzi i nie mówi niczego wprost:

Wszyscy wiedzą, że jako firma, chcemy robić kilka tytułów AAA jednocześnie. Dotąd nie byliśmy w stanie, ale teraz rozwinęliśmy się do takiego stopnia, że, miejmy nadzieję, będziemy mogli robić to w przyszłości.

Zobaczymy, jak poradzi sobie Cyberpunk. Nie ode mnie zależy mówienie, jak to będzie. Mogę jedynie mieć nadzieję, jak to się potoczy. Lubię Cyberpunka i chciałbym dalej tworzyć gry w tym uniwersum. Lubię też Wiedźmina i takie gry także z chęcią bym tworzył. Kto wie, co będzie następne? Coś na licencji lub bez. Jeszcze nie zdecydowaliśmy.

Odnośnie mikrotransakcji deklaracja jest jasna:

Myślę, że mikrotransakcje po wydaniu gry to zły pomysł. Chociaż wydaje się być to bardzo opłacalną decyzją. (...) Jeśli jednak wszyscy ich nie znoszą, to czemu mielibyśmy je wprowadzić i stracić przychylność naszych klientów?

Wygląda na to, że plany wydawnicze po premierze Cyberpunka, będą bardzo podobne do tych dla Wiedźmina 3:

Model dużych, płatnych dodatków sprawdził się w Wiedźminie 3. Nie widzę więc przeszkód, żeby go nie powtórzyć. Co prawda, nie rozmawiamy o tym jeszcze, ale wygląda to na dobry sposób.

Odnośnie nowej generacji konsol, Mamais wygląda na dość ucieszonego perspektywą przeniesienia na nie Cyberpunka:

Będzie super. Zawsze uwielbiam, kiedy wypuszczają na rynek nowe konsole i nie mogę się już doczekać, aż będę mógł z nimi popracować. Fajnie jest robić gry, które ewoluują i wyglądają coraz bardziej realistycznie. Im mocniejsza technologia i konsola, tym lepsza jest ona dla mnie, jako twórcy gier.

Trochę przykro, ale Switcherowcy raczej nie dostaną Cyberpunka na swoje konsole:

Nikt nie sądził, że taka gra jak Wiedźmin 3 będzie dostępna na Nintendo Switch, więc kto wie. Zobaczymy, czy to w ogóle będzie możliwe. Najprawdopodobniej, nie.

I jeszcze kilka słów odnośnie fabuły gry:

Nie chcę za dużo zdradzać (...) W historii chodzi o chip nieśmiertelności i całe poszukiwanie tej technologii. Cała historia obraca się wokół tego, ale nic więcej nie powiem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 17 października 2019, 7:17   ja0lek
@Hagan chyba nie pamiętasz jak było, gdy PO była u władzy, że tak narzekasz.
Co do artykułu to liczę, że zrobią dodatki jak we wiedźminie, ale więcej :)
wtorek, 15 października 2019, 15:07   Xellar
"Płacą gorzej" chyba Polakom. Płacą tyle, ile sobie wynegocjujesz w umowie. Jak potrzebują specjalistów w danym zakresie i muszą brać ludzi z zagranicy, bo na naszym rynku takich brak, to myślisz kto ma przewagę negocjacyjną?
wtorek, 15 października 2019, 12:32   Urungulu
@Hagan - szukali menago z doświadczeniem w gamedevie. U nas nie znajdą, bo lokalnych już mieli. Pamiętaj, że CDPR zatrudnia tonę z ludzi zagranicznych. Płacą gorzej, niż Zachód, ale jest to dobry wpis w cv.
wtorek, 15 października 2019, 10:30   Hagan
Nie wspominając o tym że po prostu dziwi mnie że jakiś Anglik czy Amerykanin chce pracować w kraju "dobrej zmiany" która jeszcze min. 4 lata potrwa :)
wtorek, 15 października 2019, 10:10   skurczybyczek666
@Kaladin:
oczywiście dotyczy to też pozostałych wyrażeń "odnośnie do" w treści newsa.
wtorek, 15 października 2019, 10:07   skurczybyczek666
@Kaladin:
"Odnośnie multiplayera" - brakuje "do", zatem powinno być "odnośnie do". Pisząc to odnosimy się DO czegoś, tak więc wspomniany brak jest błędem językowym.
wtorek, 15 października 2019, 9:51   Hagan
@Urungulu - no i jeszcze kiedyś mieliśmy Beenhakera od piłki kopanej :) wiem, ale sport to sport a game developing to co innego - łatwiej znaleźć w Polsce dobrego managera z IT niż dobrego trenera futbolu.
wtorek, 15 października 2019, 9:44   Urungulu
@vonPavian - cicho, bo jeszcze się ogarnie, że np. siatkarze mają trenera z zagranicy i co wtedy?
wtorek, 15 października 2019, 9:30   vonPavian
@Hagan Szef studia, nie firmy. To duża różnica. Zresztą co ma narodowość szefa za znaczenie?
wtorek, 15 października 2019, 8:48   Hagan
John Mamais? Trochę dziwne nazwisko jak na szefa polskiej firmy.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Cyberpunk 2077: Scenariusz gry to kilka „grubych tomów”

News
poniedziałek, 2 grudnia 2019

cyberpunk-2077-scenariusz-gry-to-kilka-grubych-tomow- To takie przypomnienie, jeżeli zapomnieliście, że gra będzie erpegiem.

Komentarzy:
18

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
8

Pozdrowienia z Portsmouth. Przyjechałam randkować, a zamiast tego siedzę i pracuję! Ale przynajmniej mogę popatrzeć na urocze cyfrowe zwierzaki.

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Wszystko, co wpiszecie w pasku zapytania, będzie wykorzystane przeciwko wam w reklamie kontekstowej.

Komentarzy:
2

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z