Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Fnatic zbanowane na Twitterze z powodu... zbyt niskiego wieku

Witold środa, 14 sierpnia 2019, 16:31 News

Mające ponad milion obserwujących konto zniknęło przez „mało” elastyczne zasady serwisu.

Fanom e-sportu tej wywodzącej się z Londynu organizacji przedstawiać nie trzeba. Dla wszystkich pozostałych – Fnatic ma (lub w przypadku niektórych tytułów – miało) swoje drużyny w chyba każdej liczącej się grze, w której ludzie rywalizują za pieniądze. Przez lata np. dominowała na europejskiej scenie LoLa, a w takim Rainbow Six Siege również radzi sobie przyzwoicie.

Twittera Fnatic został założony w lutym 2009, pięć lat po powstaniu organizacji. Przez ponad dekadę działalności zgromadził wokół siebie ponad milion dwieście tysięcy obserwujących, co, przyznacie, jest całkiem wdzięcznym wynikiem. Ni z tego, ni z owego strona jednak zniknęła wczoraj na dobre kilka godzin, a zdezorientowani fani nie mieli przez krótki czas żadnych informacji na temat przyczyn takiego stanu rzeczy. Z ratunkiem przyszedł Sam Mathews, założyciel Fnatic, który na swoim prywatnym profilu przedstawił powody zniknięcia, cytując oficjalny komunikat platformy:

Pomocy, Twitter! Czy możemy odzyskać konto Fnatic? Mogę was zapewnić, że miałem 19 lat, gdy to zakładałem.

„Nasz regulamin wymaga od każdego użytkownika Twittera ukończenia 13 lat i ustaliliśmy, że nie spełniałeś tego wymogu w czasie zakładania tego konta”.

Okazuje się, że wczoraj jeden z pracowników ustalił (zgodnie z prawdą) datę urodzin Fnatic na 23 czerwca 2004. Oznacza to, że w momencie zakładania twitterowego konta organizacja miała tylko 5 lat, w związku z tym złamała wspomniany regulamin. Że to bez sensu? Jeszcze jak! Cała sytuacja została odebrana jednak przez e-sportową społeczność ze sporym rozbawieniem, a konkurencja nie szczędziła uszczypliwości, np.:

Zanim zdecydowali się opuścić Twittera, Fnatic przysłali nam list. Proszę, uszanujcie ich ostatnią wolę, przynajmniej tyle możecie zrobić.
Przyjaciele, będziemy za wami tęsknić.

„Skończyliśmy
Obserwujcie Team Vitality
Pokój”

Konto Fnatic powróciło po kilku godzinach, ale wydarzenie to pokazuje, że Twitter musi chyba poważnie przemyśleć zasady swojego działania. I pamiętajcie – u nas także użytkownicy forum muszą mieć ukończone 13 lat, więc wiecie, nie zdradzajcie się nawet po dłuugim czasie. Albo załóżycie drugie konto.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 15 sierpnia 2019, 13:06   Kolanko22
Smieszna sytuacja, na twitchu dostałem perma bana z tego samego powodu (wiek poniżej 13 lat). Żałosna platforma. Najlepsze jest to że nie da się od tego odwołać xD Pluje na twiczowskich śmieci
czwartek, 15 sierpnia 2019, 9:07   taz159357
@gimemoa Twitter to platforma dedykowana pod streaming?
czwartek, 15 sierpnia 2019, 8:07   gimemoa
Czas chyba by ktoś zrobił własną platformę do streamingu nie objęta dozą pewnych durnych ograniczeń jak w właśnie takim przypadku.
środa, 14 sierpnia 2019, 21:07   w1ntermu7e
@alistair a od kiedy twitter ma reprezentować tylko konkretną osobę? Rozumiem że konto Twitter powinno mieć również datę powstania taka samą jak założyciel, tak?
środa, 14 sierpnia 2019, 20:54   GGrzebyk
@Jędza tu jest mowa o twitterze...
środa, 14 sierpnia 2019, 20:53   alistair80
Od kiedy liczy się wiek organizacji? Powinno wiek człowieka, inaczej to kompletna bzdura.
środa, 14 sierpnia 2019, 20:02   Jędza
Twitch musi umrzec
środa, 14 sierpnia 2019, 17:52   silvver
"Albo załóżycie drugie konto."
Najlepiej od razu 5, tak na wszelki wypadek.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z