Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York: Co nowego w polskim Wampirze? [GALERIA]

Witold wtorek, 13 sierpnia 2019, 14:34 News

Gra twórców Serial Cleanera raczej nie zostanie międzynarodowym bestsellerem, ale fani Wampira z pewnością powinni ostrzyć sobie na nią zęby.

Chociaż oczy zdecydowanej większości fanów krwistego uniwersum zwrócone są na Bloodlines 2, nie możemy zapominać, że nie jest to jedyna produkcja, której akcja dzieje się w tym świecie. W końcu powstaje także gra od francuskiego Bigbena, a warto wspomnieć również o pokrewnym Werewolf: The Apocalypse. Nas interesują jednak najbardziej Koterie Nowego Jorku od krakowskiego Draw Distance, o których istnieniu dowiedzieliśmy się w maju, a które zobaczyć na własne oczy mogliśmy miesiąc później.

Żeby nam o sobie przypomnieć, twórcy opublikowali garstkę nowych materiałów z wersji pre-alfa i zdradzili nieco nowych szczegółów na temat swojej gry. Wpierw jednak podsumowali to, co już o niej wiemy. Tak więc Coteries of New York skupią się na konflikcie między wampirzymi frakcjami Camarillą (tradycjonalistami) oraz Anarchami (nazwa mówi wszystko). Jako świeżutki (hmm) wampir zaczniemy nasze życie po życiu w szeregach tej pierwszej grupy, ale z czasem poznamy lepiej również naszych przeciwników i zdecydujemy o naszym stosunku do nich. Nie wiadomo, czy zyskamy możliwość dołączenia do nich.

Coteries to przeznaczona dla pojedynczego gracza produkcja, która położy nacisk na „atmosferycznym, narracyjnym doświadczeniu”, pełna wyborów i moralnych dylematów. Dodajmy – oparta na 5. edycji papierowego Wampira. Rozgrywka w dużej mierze polegać będzie na czytaniu, chociaż niektóre mechaniki mają w inny sposób oddawać żywot krwiopijcy. Naszą postać dręczyć będzie Głód (w domyśle osocza), jednak nie będziemy musieli mu się poddać – przynajmniej do czasu, bo jeżeli przesadzimy z abstynencją... Cóż, lepiej żebyśmy nie przesadzili. Dodatkowo nasze czyny oceniać będzie wskaźnik Człowieczeństwa, który wpłynie na zakończenie niektórych questów, kwestie dialogowe i wybory.

Czym byłby Wampir bez Maskarady? Tę znajdziemy i tutaj jako kolejną rzecz, o którą należy dbać. Rzecz to ważna zwłaszcza dlatego, że na karku będziemy mieli Drugą Inkwizycję, czyli klasycznych łowców wampirów zrzeszonych w światowej agencji à la FBI. Dlatego jak zawsze warto się z naszymi nadnaturalnymi mocami odpowiednio kryć. Co nie zawsze będzie łatwe, gdy do dyspozycji będziemy mieli różne Sztuki pozwalające radzić sobie z zagrożeniami (i stanowić zagrożenie dla innych).

Twórcy obiecują, że dzięki rozgałęziającej się historii poczujemy wpływ na otaczający nas świat, a samą grę przejdziemy na wiele różnych sposobów. Na razie trudno cokolwiek powiedzieć, czy faktycznie są na to szanse – czy Coteries of New York okażą się warte przelania krwi, przekonają się pecetowcy i właściciele Switchów w czwartym kwartale 2019.


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 14 sierpnia 2019, 1:53   _Rincewind
Jeśli mają ambicję bardzo zadbać o całą otoczkę nazwijmy to atmosferyczną i generalnie stworzyć unikalnie osobliwą atmosferę za pomocą dźwięków tła, muzyki, artów i oczywiście ciekawych postaci i dialogów... jestem za! Bo taki wampiryczny głęboko osadzony w dialogach i wyborach immersyjny visual novel to byłaby swoista gratka i nowość, coś próbującego zabłysnąć w dosyć nietypowy na rynku sposób.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 21:09   Maqis
Wygląda mi to na visual novel. Jeśli tak to wypada z kręgu moich zainteresowań.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 16:21   Vertex7
Ładniutkie te arty, i ogólnie cały styl.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę. Nawet 9kier raz na jakiś czas odpala mainstreamowe gry.

Komentarzy:
0

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
29

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z