Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

QuakeCon: Już dziś rozpocznie się święto fanów gier doomopodobnych

Witold czwartek, 25 lipca 2019, 9:23 News

A głównym daniem tegorocznej edycji będzie, nieco przewrotnie, nowy Doom.

Teksańska impreza zwana przez co bardziej romantycznych graczy „Woodstockiem gamingu”* ma niezaprzeczalnie bogatą tradycję. Jej pierwsza edycja odbyła się w 1996 (na 9 lat przed dużo sławniejszym dzisiaj BlizzConem), ale dopiero od 1999 nabrała sporo większego rozmachu.

Przez lata uczestnicy mogli brać udział w sławnych dyskusjach z Johnem Carmackiem oraz oglądać zmagania najlepszych z zawodowych graczy na stanowiących clou programu turniejach organizowanych w grach id Software. I nawet jeżeli QuakeCon nie jest już dla wszystkich takim wydarzeniem, jak bywał dawniej, to wciąż nie można odmówić mu pewnej rangi.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Rok Dooma” i cóż, trudno tego nie zauważyć. Podczas imprezy trwającej od 16:00 naszego czasu dzisiaj do końca niedzieli zostaną rozegrane liczne turnieje (także dla publiczności) w nie tylko ostatnim Doomie, ale również w „dwójce” (a także m.in. w Quake Live i Champions czy... Falloucie 76).

Nie zabraknie też konkursu doomowych speedrunów. Nieobecnych na miejscu (tzn. nas) najbardziej powinny interesować jednak panele: chociażby ten poświęcony wpływowi kultowego tytułu id Software na całą branżę i przede wszystkim ten dotyczący nadchodzącego Doom Eternal (o 18:00 w piątek).

Zobacz demo Doom Eternal z E3 2019

Pojawią się i inne gry ZeniMaksa (czyli spółki, do której należą m.in. twórcy Quake'a czy Bethesda) – od samych developerów dowiemy się, jak wyglądała ewolucja The Elder Scrolls Online, a w sobotę o 17:00 poznamy przyszłość Fallouta 76.

Żeby jednak europejscy gracze nie czuli się pokrzywdzeni, 26-27 lipca w Londynie odbędzie się QuakeCon dla naszego kontynentu. Oprócz streamów z teksańskich konferencji oraz kilku lokalnych paneli (m.in. Arkane Studios wraz z MachineGames odpowiedzą nam na filozoficzne pytanie „Co czyni świetną grę?”) na miejscu będzie można ograć również Doom Eternal.

Nie zabraknie tam i CD-Action w postaci czcigodnego Krigore, który ma trzymać rękę na pulsie oraz wywieźć ze stolicy Wielkiej Brytanii jak najwięcej cennych informacji. Obserwujcie więc nasz Instagram, gdzie spodziewać się możecie, cytując kolegę, „sporo dobrego contentu” (czy jakoś tak). No i rzecz jasna nie zapomnijcie zerkać na cdaction.pl, bo znajdziecie tu wszystkie najważniejsze informacje z QuakeConu.

*„Peace, love, and rockets!”

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: id Software, Bethesda Softworks,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 25 lipca 2019, 12:00   Nezi23
Hype jest prawdziwy, gra wygląda fenomenalnie, jeżeli będzie przynajmniej tak dobra jak jedynka (a zapowiada się znacznie lepiej), to będzie grą roku.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Bethesda przekaże milion dolarów na walkę z koronawirusem

News
wtorek, 28 kwietnia 2020

bethesda-przekaze-milion-dolarow-na-walke-z-koronawirusem Miłe informacje w tym niewesołym czasie.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z