Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Alan Wake: Dyrektor kreatywny gry wciąż chciałby stworzyć drugą część

Wokulski wtorek, 23 lipca 2019, 13:55 News

Sam Lake wyznał, że marzenia o sequelu kultowej produkcji wciąż krążą po jego wyobraźni.

Stwierdzenie padło podczas audycji prowadzonej przez redakcję serwisu IGN:

Chcę ją stworzyć. To ciekawa sprawa, bo minęło już tak wiele czasu. Czuję, że w części aspektów poprzeczka stoi wyżej. Jeśli gra miałaby powstać, powinna zostać zrobiona dobrze. Wszystko musiałoby być na swoim miejscu, co jest naprawdę trudne w realizacji. W przypadku dużych gier wiele, wiele szczegółów musi zostać dopracowane, aby otrzymać w końcu zielone światło. Ale mam nadzieję, że pewnego dnia…

Taki scenariusz wcale nie brzmi irracjonalnie, a źródło wypowiedzi nie musi leżeć w nagłym przypływie nostalgii. Dosłownie niecały miesiąc temu prawa autorskie do produkcji wróciły w ręce odpowiedzialnej za nią Remedy Entertainmentzaś prace nad eterycznym Control zmierzają powoli ku końcowi.

Sam Lake to jeden z współtwórców Alana Wake’a i uznany pracownik ww. studia. Odpowiadał nie tylko za stronę kreatywną produkcji, ale i zaliczał epizody w innych grach Remedy, m.in. jako pisarz, artysta koncepcyjny czy... twarz kanciastego Maxa Payne'a z pierwszej części (swoją drogą, stuknęła jej dziś osiemnastka, wszystkiego najlepszego!).

Alan Wake ukazał się w 2009 roku. Pomimo początkowo niezadowalających wyników sprzedaży doczekał się statusu gry kultowej. Przez brak licencji na soundtrack zaliczył zdjęcie z półek sklepowych w 2017 roku, gdzie wrócił w 2018 za wstawiennictwem Microsoftu. Kręcony jest także serial.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 24 lipca 2019, 12:33   Hagan
Nie można ufać temu typowi, bo jego "dzieło" najpierw było exclusivem na XBOXa. Tłumaczył się że PC-ty są za słabe a był to argument z d..., bo PC-ty zawsze co najmniej dorównują konsolom. A jak już wydali Alana na PC, to z 2-letnim opóźnieniem.
środa, 24 lipca 2019, 10:50   piterbro
@keksxd1 Sorry, mam peesczwórkę i mi wystarczy :)
środa, 24 lipca 2019, 6:18   Kimahri
Swoją drogą niezłym*
środa, 24 lipca 2019, 6:17   Kimahri
@fanboyfpsow - spróbuj zaliczyć osiągnięcia. Od razu masz urozmaicony gameplay ;P
Swoją niezłym wyzwaniem jest ostatni chapter bez oddania ani jednego strzału
środa, 24 lipca 2019, 1:09   DETHKARZ
I pewnie wyszłoby tylko na epic shtia...
wtorek, 23 lipca 2019, 21:09   fanboyfpsow
Ja do dziś pierwszego Alana Nie ukończyłem. Jakoś utknąłem w końcówce i nie ciągnie mnie aby to ukończyć a American nightmare do teraz nie zacząłem. Jakoś mnie ta gra nie przypadła do gustu. Ten gameplay jakś taki nudnawy nawet to straszne nie było a fabuła jest tak pogmatwana że nie mogę jej zrozumieć o co w niej chodzi.
wtorek, 23 lipca 2019, 20:11   keksxd
@piterbro to zagraj na XO :p
wtorek, 23 lipca 2019, 19:31   western
Super gierka. Sony mogłoby się do nich uśmiechnąć i sypnąć grosza. Taki transfer marki ekskluzywnej ;)
wtorek, 23 lipca 2019, 19:26   piterbro
Od czasu, gdy prawa do marki wróciły do Remedy czekam na sequel, ale w międzyczasie mogliby wypuścić remaster (albo i nawet zwykłą, "niepodkręconą" wersję) oryginału na PS4. Skończyłem tę grę na PC wieki temu, ale z chęcią ograłbym to na konsoli.
wtorek, 23 lipca 2019, 17:15   Nezi23
Trzymam kciuki za remastera na obecną generację konsol, jeden z najlepszych exów na xboxa360 i świetna gra sama w sobie.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Dodatek do Control rozwinie wątki z Alana Wake’a

News
niedziela, 17 maja 2020

dodatek-do-control-rozwinie-watki-z-alana-wakea Sam Lake postanowił opowiedzieć trochę o swojej grze z okazji jej dziesięciolecia.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z