Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Star Citizen: Nowa łatka pozwala kupować statki za wirtualne pieniądze… [WIDEO]

Cursian poniedziałek, 22 lipca 2019, 10:57 News
pc

…ale na koncie gry i tak lądują kolejne miliony.

Nie będę zanudzał was dyżurnym akapitem o tym, jak to Star Citizen powstaje w bólach i budzi kolejne kontrowersje (wystarczy choćby kliknąć TUTAJ, by poczytać o zastrzeżeniach zgłaszanych przez byłych pracowników Cloud Imperium) i zamiast tego od razu przejdę do rzeczy. Na serwerach gry zameldowała się łatka Alpha 3.6, a wraz z nią szereg nowości. Zacznijmy od świeżutkiego sytemu prawa. Gracze, którzy regularnie dopuszczają się występnych czynów, mogą sobie ściągnąć na głowy sterowanych przez SI łowców nagród. Każda okolica kieruje się nieco innym systemem wartości, więc to, co dopuszczalne w jednym miejscu, w innym spotka się ze stanowczą reakcją władz. Policjanci (lub ich odpowiedniki) nie biorą jeńców i mogą okazać się twardym orzechem to zgryzienia. 

Aby odzyskać spokój ciała (kwestię ducha zostawmy na boku) należy zapłacić grzywnę, uciec za granicę danego rejonu bądź wymazać swój „dorobek” za pomocą zdolności hakerskich. Wszystkie tego typu działania mają jednak swoje ograniczenia i jeśli będziemy kusić los odpowiednie długo, nagroda wzrośnie do tego stopnia, że mogą zacząć interesować się nią nie tylko cyfrowi gliniarze, ale też inni gracze, a wtedy sytuacja zdecydowanie się skomplikuje. 

Po co w ogóle zawracać sobie głowę łamaniem prawa? Dla pieniędzy, rzecz jasna. Wyciąganie palców po cudze dobra i handel na czarnym rynku to najszybszy sposób na zbicie fortuny, a ta nabrała niebywałego znaczenia, bo wraz z nową łatką większość z obecnych w grze okrętów można wreszcie kupić za wirtualną walutę. Wcześniej trzeba było sięgać po prawdziwe pieniądze i to całkiem znaczące. Statki potrafiły kosztować po kilkadziesiąt a nawet kilkaset dolarów, więc zdecydowanie jest o co walczyć. Naturalnie krezusi wciąż mogą sięgnąć do portfela i ułatwić sobie zadanie, ale reszta ma teraz przynajmniej jakąś alternatywę. 

Jak pewnie wiecie, wspomniane latadła i inne przedmioty przyniosły twórcom istne krocie. W maju na koncie gry spoczywało 225 milionów dolarów, a dziś jest to już ponad 230 milionów. Na tę kwotę zrzuciło się dokładnie 2 348 831 osób (przynajmniej w chwili, gdy to piszę). Niezależnie od tego, czy zaliczacie się do tego grona, czy też nie, jeśli interesują was szczegółowe wieści na temat nowej łatki, powinniście obejrzeć poniższy filmik:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:58   KrzychuG
@zadymek, po pierwsze to nie indie bo przezciez nie kazdy "crowdfundingowy" projekt to indie. Po drugie nie trzeba bylo a mozna bylo. Jak ktos placil to jego sprawa i motywacja.Swoja droga, zdaje sie, ze optymalizacja lekko sie poprawia... w koncu ;-)
poniedziałek, 22 lipca 2019, 15:31   Piewca
@magic10rm No właśnie nie tylko ich sprawa. Kaza lawina zaczyna sie od małego kamyczka. Najlepszy przykład zbroja dla konia i mikropłatnośći. Jako fan Elite, chciałbym żebySC osiągnoł sukces co mam nadzieję zmotywuje Frontier, ewentualnie da mi alternatywe. Ale to co sie dzieje w okół tej gry martwi, bardzo.
poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:15   magic10rm
A mnie trochę śmieszy ból dupska czy to Redakcji czy tych którzy nie kupili a sapią, że gra zarabia, bo inni ją kupują. Ja osobiście nie kupiłem i co? Mam się złościć bo ktoś inny miał ochotę? Przecież to ich sprawa i ich pieniądze.
poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:55   Laschlo
@zadymek. NIE trzeba było płacić. Wszędzie było info że kupująca za gotówkę te statki wspierasz twórców ale będzie i tak je można kupić za pieniądze zarobione w grze. Co innego że i tak ludzie je kupowali...
poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:12   zadymek
Wait. Gra powstaje za niebotyczną, jak na indie warunki, kasę, z croudfunging'u, i jeszcze za jej macierzysty content trzeba BYŁO płacić setki dolców? I ludzie to wspierali?

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Star Citizen zebrał ponad 300 milionów dolarów

News
niedziela, 14 czerwca 2020

star-citizen-zebral-ponad-300-milionow-dolarow Czyni go to prawdopodobnie najdroższą grą... w historii.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z