Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Farming Simulator 19 sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy

Witold poniedziałek, 1 lipca 2019, 12:07 News

Wydawca gry ma oprócz tego jeszcze wiele innych powodów do zadowolenia  w tym chociażby Vampyra.

Francuskie Focus Home Interactive nigdy nie należało do pierwszej ligi. Jasne, przez lata dostarczyło nawet wiele przyjemnych produkcji, jednak nie były to tytuły AAA. Nie oznacza to, że nie były godne uwagi: w końcu to właśnie oni wypuścili Battlefleet Gothic czy The Surge. Ostatni rok był zresztą dla nich naprawdę dobry – na rynku pojawiły się nieźle przyjęte Vampyr, The Council czy A Plague Tale: Innocence, nie wspominając o zaskakująco popularnym World War Z. Czarnym koniem została jednak ostatecznie zupełnie inna gra.

Jak wynika z opublikowanego przez wydawcę raportu fiskalnego, rok finansowy 2018/2019 (trwający od kwietnia zeszłego do marca tego roku) dla Focus Home Interactive był rekordowy. Spółka osiągnęła przychód wysokości 126 milionów euro (rok wcześniej było to 75,9 miliona), przy marży brutto (przychody ze sprzedaży minus koszt sprzedanych towarów) wysokości 36,6 miliona euro (w 2017/2018 – 24 miliony). Zysk netto wyniósł zaś 8 milionów (od stycznia 2017 do marca 2018 było to 6,5 miliona). Te najlepsze w historii wyniki firma zawdzięcza kilku produkcjom. Wszystko zaczęło się od wydanego w czerwcu Vampyra od twórców Life is Strange – sprzedał się on w ponad milionie egzemplarzy. Jednak to Farming Simulator 19 okazał się bardziej popularny: w ciągu 10 dni od swojej listopadowej premiery trafił on do miliona osób, a łącznie do ponad 2 milionów graczy. Niezły wynik osiągnęło też stawiające na realizm Insurgency: Sandstorm, którego to kopii w kilka tygodni rozeszło się ponad pół miliona. Firma wspomniała również o drugim Battlefield Gothic i nowej edycji MudRunnera, co może sugerować, że poradziły sobie one całkiem dobrze – być może w przeciwieństwie do odcinkowego The Council Oraz Call of Cthulu, o których nie zająknięto się nawet słowem.

Jeżeli jednak rok finansowy 2018/2019 przyniósł Focusowi wiele radości, to trwający właśnie teraz 2019/2020 może go nawet przebić. Wszystko to za sprawą wydanego w maju A Plague Tale: Innocence, które miało osiągnąć duży sukces sprzedażowy (chociaż nie podano szczegółów) oraz przede wszystkim World War Z, które od kwietnia rozeszło się już w ponad 2 milionach egzemplarzy. W tym drugim przypadku przekonamy się, czy wysoka liczba kupionych kopii przełoży się bezpośrednio na duże zyski (w końcu było ono przez pewien czas dostępne w sporej promocji). Wydawca oczekuje też, że spore przychody wygenerują jesienią Greedfall oraz The Surge 2. Focus patrzy również z nadzieją na drugą część zaskakująco popularnego MudRunner, a w przygotowaniu na najbliższe trzy lata ma tytuły, nad którymi pracuje z 12 studiami developerskimi (a w jeszcze dalszej perspektywie kolejne gry ze świata Warhammera oraz dziesięcioletnią wyłączność na produkcje oparte na erpegowym Zewie Cthulu).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 1 lipca 2019, 13:55   Shaddon
Vampyra serdecznie polecam - klimatem (ta muzyka!) i fabułą mógłby obdzielić kilka innych tytułów, ale i pod względem mechaniki wypada przyzwoicie. Jedno z większych pozytywnych zaskoczeń ostatniego roku.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Vampyr: Zwiastun z datą premiery na Nintendo Switch [WIDEO]

News
piątek, 6 września 2019

vampyr-zwiastun-z-data-premiery-na-nintendo-switch-wideo Jeszcze tej jesieni zatopimy kły w szyi niewinnych ofiar również w poczekalni do lekarza.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z