Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Gra CD Projekt RED będzie większa niż cały „Władca Pierścieni”

Witold poniedziałek, 24 czerwca 2019, 10:21 News

A przy okazji – wiedzieliście, że Japończycy postrzegają Geralta jako ronina?

Nawet wolni od patriotycznego uniesienia i dumy z sukcesu rodaków możemy zgodnie przyznać, że Cyberpunk był jednym z jaśniejszych punktów ostatnich targów E3 – i to nie tylko z powodu delikatnej miałkości tegorocznej imprezy i zalania internetu przez memy z Keanu Reevesem. Sam zwiastun prezentował się naprawdę elegancko, a różne informacje na temat nowego tytułu Redów (jak m.in. wieść, że grę będzie można ukończyć bez zabijania kogokolwiek) budzą spore nadzieje.

Na pewno nie ostudzi ich wywiad dla Business Insider, którego udzielił menadżer ds. rozwoju firmy, Rafał Jaki. Z racji jego wykształcenia (skończył japonistykę) pytania krążyły głównie wokół strategii CD Projekt RED wobec Japonii i innych rynków azjatyckich. Przy okazji opowiadania o ogromie treści do przełożenia na tamtejsze języki posłużył się bardzo obrazowym przykładem:

Proszę pamiętać, że nasze gry są bardzo duże, jeśli chodzi o warstwę tekstową. Cyberpunk 2077 będzie miał większą objętość niż trzy części "Władcy Pierścieni".

Jaki opowiadał także o tym, jak Japończycy zareagowali na trzecią odsłoną serii o Geralcie.

Dużym zaskoczeniem było tak ciepłe przyjęcie Wiedźmina 3 – sprzedaliśmy ponad pół miliona egzemplarzy gry. Wielu fanów pisało nam, że czuje dużą więź z Geraltem, bo on jest trochę takim roninem – człowiekiem, który się błąka, ale jest wierny kodeksowi. Te zmagania są bardzo bliskie japońskiej wrażliwości, do tego historie o duchach i potworach (tzw. yokai) to zawsze był bardzo popularny temat w Japonii.

Menadżer przyznaje również w wywiadzie, że właśnie to taka interpretacja postaci natchnęła CD Projekt RED do stworzenia poniższej figurki (zgaszę entuzjazm w zarodku – firma życzy sobie za nią ponad 900 zł).


(Kilknij, aby powiększyć)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 8 lipca 2019, 14:01   Galbraith
@EastClintwood zgodnie z tą logiką obrazki w książkach to nadrabianie braków technicznych pisarza ;)
środa, 26 czerwca 2019, 0:23   lordshaitis
@arturdzie chodzi o kontekst wcześniejszych wypowiedzi.
wtorek, 25 czerwca 2019, 21:33   arturdzie
@lordshaitis Dalej to nie ma sensu. Po co Japonia miała z nami walczyć jak odległość naszych krajów to koło 11 tys. km? Nie noc, że nie mieli jak dotrzeć to jeszcze jaki by mieli, interes walczyć w Europie jak im zależało tylko na Azji.
wtorek, 25 czerwca 2019, 19:24   lordshaitis
@arturdzie odnosząc sie do wypowiedzi Smugglera ma to cholernie dużo do tematu, widzę że masz swój punkt widzenia i tu leży problem :)
wtorek, 25 czerwca 2019, 15:52   arturdzie
@McGrave Jakieś przykłady tej popularności?
wtorek, 25 czerwca 2019, 13:50   McGrave
Polska w Japonii akurat faktycznie jest bardziej popularna niż normalnie na świecie i jest o tym sporo informacji. To nie są żadne wymysły i wielu po prostu się do tego odnosi może trochę zbyt entuzjastycznie?
Moim zdaniem można sobie mówić "Polaczki" o ile ktoś nie jest hipokrytą i akceptuje mówienie tak też o innych (tak, nawet o mieszkańcach Izraela). I tak samo w drugą stronę - jak ktoś broni żeby nie mówić "Polaczki" to niech też broni innych w takiej sytuacji. Byle bez hipokryzji to było i tyle...
wtorek, 25 czerwca 2019, 10:29   Moooras
Zależy od punktu widzenia. Ja np. Usagiego Yojimbo (komiks o króliku roninie) nazywam samurajskim wiedźminem :P
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 23:04   Swatro
Jaka poska kultura? Ogromna. Twoim tokiem rozumowania Niemcy nie.mają wcale własnej kultury a Japonia to kraj imigrantów. Ahh ta propaganda ;D
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 23:03   Swatro
@artudzie Wszystkie kraje mają jakieś wady, a Ty patrzysz tylko negatywnie na nasz kraj? A masz sąsiad, Germanistan? Polaczki? Tylko którzy są uciskani tak mówią :0
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 23:00   arturdzie
Jaka Polska kultura? Przeciec polaczki dawno się amerykanizowali a teraz się ukrainizują.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z