Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHarry Potter: Wizards Unite – Już dziś gracze chwycą za różdżki! Tzn. telefony

Witold piątek, 21 czerwca 2019, 10:35 News

Niestety (na szczęście?) polskie dzieci są bezpieczne jeszcze przez jakiś czas.

Segment gier chodzonych (czy jak je zechcemy nazwać) rozwija się prężnie i nic nie zapowiada tego, żeby miało się to szybko skończyć. Chociaż niektórym mogłoby się wydawać, że gatunek najlepsze chwile ma już za sobą – tzn. czasy, w których Pokemon GO zaludniało ulice miast świata i wyciągało z łóżek o 3 w nocy, co by nie mówić, dorosłych ludzi, żeby łapali Scythera na sąsiednim osiedlu – na chętnych developerów wciąż czekają w nim ogromne pieniądze. Dlatego nie powinniśmy być zaskoczeni, jeżeli każdego kolejnego lata spotkać będziemy tłumy rozentuzjazmowanych graczy z komórkami w dłoniach i ukrywać się przed gangami 10-latków na rowerach strzegącymi odpowiedników PokeGymów.

Wie o tym dobrze Microsoft ze swoim Minecraftem Earth, wie także Square Enix i jego Dragon Quest Walk. Jednak chyba najpoważniejszym pretendentem do tronu jest debiutujące dzisiaj Harry Potter: Wizards Unite. Gracze z USA oraz Wielkiej Brytanii (a nieco dłużej także z Australii i Nowej Zelandii) mogą już ściągnąć tytuł na swoje komórki za pośrednictwem sklepów z aplikacjami. Mugole z pozostałych części świata muszą jeszcze trochę (nie wiadomo tylko, jak długo) poczekać na swoją kolej – co prawda chętni mogą ściągnąć plik APK z innych źródeł, ale jako że Niantic nie aktywował produkcji w naszym kraju, to na wyrywnych czeka pusta mapa. Być może nie powinniśmy przesadnie rozpaczać, ponieważ pierwsze opinie na temat gry są, no, mieszane. Chociaż jak się lepiej zastanowić, Pokemon GO też nie miało łatwego startu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 23 czerwca 2019, 20:47   shaq
Już jest, można grać ;)
sobota, 22 czerwca 2019, 13:53   Raf99
Akurat dzisiaj w nocy chodziłem 5h a resztę(nocy) spędziłem na dworze.
sobota, 22 czerwca 2019, 0:53   taz159357
@gimemoa Internet łączy cały swiat a prawo każdego państwa go dzieli. Pewnego czasu WoW nie mógł mieć nawet nagród z Raf-a w Polsce, ponieważ polskie urzędy darmowego mounta traktowały jako darowiznę i żądały od darmowych pikseli podatku.... Więc zanim pokażesz brak kultury osobistej i zaczniesz obrażać od debili twórców aplikacji, wykaż się odrobiną inteligencji i pomyśl, że dostosowanie takiego czegoś jak aplikacja z mikrotranzakcjami do norm prawnych każdego kraju wymaga trochę czasu.
piątek, 21 czerwca 2019, 17:48   freynir
To będzie zagrożenie głównie dla portfeli rodziców:
- Mamo/tato/baciu/ciociu/wujku/itp./itd potrzebuję nowy telefon! (tu dzieciak pokazuje potrzaskanego smartfona)
- Co się stało?! Kto ci to zrobił!?
- Eeee, nikt, za mocno różdżką machałem i mi się z ręki wymsknęła
- Masz bana na pokemony!
- Ci mugole to nic nie rozumieją...
piątek, 21 czerwca 2019, 16:38   JKMII
Gracze chwytają za różdżki codziennie jeszcze od lat 70tych.
piątek, 21 czerwca 2019, 14:22   gimemoa
I gdzie tu logika? Mamy czasy, kiedy internet łączy cały świat, ale jednocześnie jeśli pojawiają się jakieś gry lub usługi to robione jest to na regiony. Co za debile pracują w tych firmach.
piątek, 21 czerwca 2019, 13:53   Kimahri
Chyba zostanę przy PokeGO.
piątek, 21 czerwca 2019, 12:27   F3iN
Nie ma to jak przeczytać niewyspanym wzrokiem "Już dziś gracze chwycą za rodzynki!"

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rozmawiamy Jesperem Kydem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki do gier i filmowej.

Komentarzy:
8

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z