Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Keanu Reeves gra najważniejszą postać po głównym bohaterze

rajmund czwartek, 13 czerwca 2019, 17:53 News

Nie ma się co obawiać, że aktor zagrał w produkcji CD Projekt Red tylko niewielką rólkę.

Zarówno gracze, jak i media nie mogą wciąż ochłonąć po ogłoszeniu występu Keanu Reevesa w Cyberpunku 2077. Od samego momentu zapowiedzi gry na E3 zastanawiamy się, jak dużą rolę będzie odgrywał w niej Johnny Silverhand, w którego wcieli się kanadyjski aktor. Paweł Sasko, główny projektant zadań w CD Projekt Red, potwierdził poniekąd nasze wcześniejsze przypuszczenia co do tej postaci.

To pierwszoplanowa postać w grze. Jest frontmanem zespołu Samurai, który pojawiał się w podręczniku do Cyberpunka 2020. Był szalenie charyzmatycznym bohaterem, pełnym życia i kochającym życie. W tamtym uniwersum przytrafiły mu się strasznie złe rzeczy. Skończył jako cyfrowy duch i tak zaczyna się jego naprawdę złożona relacja z graczem. Można ją będzie rozwijać przez całą rozgrywkę, więc Silverhand będzie obok od początku niemalże do samego końca gry. Będziemy mogli poprowadzić tę znajomość na różne sposoby, co doprowadzi do innego finału, więc będzie pełnił bardzo ważną rolę.

Sasko zdradził także, że Johnny Silverhand nie będzie wcale tak miłym gościem, jakim się z początku wydaje. Pomiędzy nim a głównym bohaterem może dochodzić do konfliktów, kiedy muzyk nie do końca będzie popierał nasze działania. Johnny i V mają wręcz prowadzić osobistą grę, sprawdzając na wzajem, gdzie są ich granice. Wszystko to zdaje się pasować do buntowniczego charakteru Silverhanda, który znamy już z papierowego Cyberpunka.

Wydaje nam się, że walczy o wolność, ale korporacje pewnie nazwałyby go terrorystą. Taki właśnie jest. Ma bardzo wyraźną wizję tego, jak powinien funkcjonować świat. Jest prawdziwym cyberpunkiem. Zawsze postępuje przeciw systemowi i korporacjom, a także miastu, które stanowi ich uosobienie. Zdaje sobie sprawę, że miasto więzi ludzi.

Dużą rolę Keanu Reevesa potwierdził także sam szef Redów, Marcin Iwiński. Przyznał, że nagranie całego scenariusza przeznaczonego dla kanadyjskiego aktora zajęło ekipie 15 dni. Jednocześnie przyznał, że to najważniejsza postać zaraz po głównym bohaterze i zarazem druga w grze pod względem liczby zarejestrowanych linii dialogowych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 14 czerwca 2019, 13:55   spikain
@Silvaren: CDP Red powiedziało w wywiadzie (dla nas) – właśnie w odniesieniu do Keanu – że jeszcze nie wszystkie dialogi zostały nagrane.
piątek, 14 czerwca 2019, 11:53   michałedek
@Yakito
Nie ma żadnego dylematu! Keanu jest tak z*******ty, że sam wystąpi także w polskiej wersji językowej! Karolak nie potrzebny :D
czwartek, 13 czerwca 2019, 23:20   Dyzio19
Keanu akurat ma taką ekspresję, że równie dobrze mogli stworzyć z nim syntezator mowy jak Ivona i nikt by nie się nie zorientował :D
czwartek, 13 czerwca 2019, 22:47   Silvaren
Ciekawe ile było tych linii dialogowych - albo dokładniejsza statystyka - ile łącznie liczą słów.
czwartek, 13 czerwca 2019, 22:46   Silvaren
15 dni to i tak wydaje się krótko. Sesje Motion capture + głosy w wykonaniu Ashley Johnson do samego tylko DLC "Left behind" wydanego do The Last of Us trwały okrągłe 9 miesięcy. Dodatek był na ile? 3 godziny?
czwartek, 13 czerwca 2019, 22:30   M4ciejWzgarda
@Ogoorek1 Jak wygule można sobie przełączyć na dubbing przy takim głosie ;)
czwartek, 13 czerwca 2019, 22:01   Dayven
@Yakito a jak miałeś Charles Dance'a w Wieśku 3 to też przypadkiem nie miałeś dylematu? :D
czwartek, 13 czerwca 2019, 22:01   Ogoorek1
liczę osobiście na Fronczewskiego w roli Dżonego
czwartek, 13 czerwca 2019, 21:56   pablo0307
Oby w polskiej wersji pod tego silverheanda podkładał głos Karolak, immersja 100%
czwartek, 13 czerwca 2019, 21:18   w1ntermu7e
@down https:i.redd.it/3nh3wg68jm331.jpg

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Cyberpunk 2077 na Google Stadia [WIDEO]

News
wczoraj

cyberpunk-2077-na-google-stadia-wideo Boicie się, że wam nie pójdzie? Amerykanie mają dla was rozwiązanie (tzn. kiedy usługa trafi już do Polski).

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
1

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z