Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: W kogo wciela się w grze Keanu Reeves?

rajmund poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:27 News

Nazwisko Johnny'ego Silverhanda wbrew pozorom nie rozjaśnia sytuacji do końca.

Cały świat już wie, że w najnowszej produkcji studia CD Projekt Red pojawi się Keanu Reeves. Kanadyjskiego aktora raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, aczkolwiek należałoby przypomnieć, że zanim wcielił się w Johna Wicka czy Neo z "Matriksa", zagrał jeszcze Johnny'ego Mnemonica w ekranizacji opowiadania Williama Gibsona. Gibson z kolei uważany jest za ojca cyberpunku za sprawą powieści "Neuromancer" (która do dziś ekranizacji się nie doczekała, ale bracia Wachowscy czerpali z niej garściami), można więc rzec, że wszystko pozostaje w rodzinie, a wybór Reevesa to cyberpunkowy strzał w dziesiątkę.

Szczególnie gdy wiemy już, że aktor wcieli się w postać Johnny'ego Silverhanda, słynnego wokalisty i gitarzysty chromerockowego zespołu Samurai. Kapela rozpadła się w 2008 roku i tu zaczynają się komplikacje. Wydająca ją wytwórnia DMS za wszelką cenę pragnęła bowiem utrzymać Silverhanda w swoim portfolio, uciekając się do przemocy i szantażu. A tak się złożyło, że muzyk miał wyjątkowo barwną przeszłość, obfitującą m.in. w epizod dezercji, którym nie chciał się szczególnie chwalić. Koniec końców rok po rozpadzie Samuraia zadebiutował solowym krążkiem "SINS of Your brothers" wydanym dla konkurencyjnego Universala, a o swoich wojennych grzechach sam opowiedział w tekstach piosenek.

Co ciekawe w dotychczasowym kanonie Cyberpunku 2020 Johnny Silverhand zginął w 2024 roku. Mimo to wzmianka o nim pojawiła się już w zeszłorocznym gameplayu udostępnionym przez Redów. Jakim cudem w takim razie muzyk pojawia się w 2077 roku? Cóż, dla Keanu Reevesa nie byłoby to nic nowego. Neo też przecież ginął w pierwszym "Matriksie". Nie zapominajmy, że to cyberpunkowy świat, w którym hologramy i sztuczne inteligencje towarzyszą nam na każdym kroku. Możliwe także, że twórcy z CD Projekt Red pozwolili sobie na nieco dalej idące zmiany w stosunku do świata, jaki znaliśmy już z papierowego systemu RPG. Pewne jest, że Johnny Silverhand odegra w Cyberpunku 2077 istotną rolę i zapewni przynajmniej część soundtracku, który będzie dodawany także do fizycznych wydań gry. Byle do 16 kwietnia 2020 roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 11 czerwca 2019, 10:48   Tesu
@Kwasiunia
Niby tak, ale dziwnym trafem w obu scenach, w ktorych pojawia sie Silverhand, tylko jego postac miga na tle wyraznego, "stalego" otoczenia, wiec to raczej nie jest ani wirus, ani uszkodzony implant wzroku.
wtorek, 11 czerwca 2019, 7:09   Kwasiunia
@Indrug
Tak dla celów dyskusji mam jeszcze dwie teorie (według mojej wiedzy wszystkie -również ta z hologramem - są równo prawdopodobne):
- on umarł i ma nowe ciało lub udał swoja śmierć i ma nowe ciało
- ktoś się pod niego podszywa
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:38   Indrug
@Kwasiunia ale Silverhand umarł w 2024, w grze jest 2077. Nawet gdyby jakoś przeżył to miałby prawię 80 lat
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:36   geek
"Byle do 16 kwietnia 2020 roku" - amen
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 21:57   Kwasiunia
Fakt, ze postać miga nie dowodzi, że jest hologramem. Znaczy- nie dowodzi w świecie cyberpunka. Przecież ktoś może mieć wirusa w mózgu, albo zhakowany narząd oczu i dlatego nie widzi wyraźnie.
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 18:43   rajmund69
@Centek96
Uwaga, spoiler: https:www.youtube.com/watch?v=oXrxds1ic-w
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 18:27   Centek96
Czyli Reeves będzie śpiewał?
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:51   Tesu
Na nowym materiale postac Silverhanda pojawia sie dwukrotnie i za kazdym razem jej wizerunek miga. Z tego wniosek, ze w CP2077 wystepuje jako hologram widziany przez gracza, a nie jako fizyczna postac. W Neuromancerze byl taki motyw zreszta, ze jedna z postaci nie zyla, ale bohater normalnie rozmawial z jej swiadomoscia dalej obecna w cyfrowej sieci.
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:50   Indrug
Moja teoria jest taka że to AI/hologram w chipie którego ma bohater, w końcu widzimy że tak miga, ewidentnie nie jest prawdziwą osobą. Wiemy też że w grze wybieramy "bohatera" którego w dzieciństwie nasza postać wielbiła, możliwe że ma PTSD albo jakiś uraz, schizofrenie i ma halucynacje, jego bohater z dzieciństwa pomaga mu osiągnąć cel.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z