Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBaldur´s Gate 3: Czy twórcy Divinity: Original Sin właśnie zapowiadają nową odsłonę serii?

spikain czwartek, 30 maja 2019, 20:43 News

Są bardzo poważne powody, żeby tak przypuszczać.

Larian opublikował teaser jakiejś nowej gry. Najpierw wszyscy myśleli, że to Original Sin 3, ale... internetowi odkrywcy wykopali w źródle plik .mp4, a w nim – za pośrednictwem Notepad++ – liczne wzmianki o Baldur's Gate III oraz Wizards of the Coast. Jest nawet fraza "GATHER YOUR PARTY" ("zbierz drużynę").

Całość można zobaczyć tutaj. Instrukcje – w razie gdyby ktoś chciał sprawdzić źródło domysłów osobiście – spisano tutaj.

Ale jaja.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 31 maja 2019, 21:30   Silvaren
Biorąc pod uwagę chociażby badania statystyczne dot. graczy w Polsce, których wyniki niedawno opublikowano, pokazują, że duży % społeczeństwa gra w ogólnie pojęte gry na PC, konsoli lub mobilne. W USA zapewne podobnie. Przypuszczam, że jest duże prawdopodobieństwo, iż ludzie grający co weekend w D&D są również graczami komputerowymi i potencjalnie dużą grupą odbiorców tego hipotetycznego Baldur's Gate 3. Nie muszą znać sagi Bhaala, ale "żyją" marką D&D.
piątek, 31 maja 2019, 21:27   Silvaren
Wydaje mi się, że targetem mogą być właśnie roleplay'owcy, którzy sięgną po takiego BG3 tak, jak w 1988 hitem stało się Pool of Radiance. Marka D&D postrzegana ogólnie jest większa i silniejsza od komputerowej marki Baldur's Gate. Poza tym, kultura RPG w USA ma ogromny zasięg. Gracze żyli tam dedekami przez ponad 40 lat, często będąc na bieżąco z powieściami osadzonymi w settingach i Baldur's Gate (miasto) zna każdy erpegowiec, nawet jeśli nie grał w produkcje BioWare.
piątek, 31 maja 2019, 21:21   Silvaren
Ogłoszenie BG3 miałoby w sumie sens właśnie teraz, gdy zapowiedziano Baldur's Gate: Descent into Avernus, przygodę na poziomy 1-13, w której pojawi się m.in. Zariel. Baldur's Gate jest nazwą miasta, znanego szerszej rzeszy graczy RPG (D&D jest najpopularniejsze razem z Forgotten Realms) niż raczej wąskiej grupie graczy komputerowych, którzy grali i pamiętają Baldura BioWare'u. W powszechnej świadomości BioWare nie istnieje przed KotOR-em.
piątek, 31 maja 2019, 21:10   Xellar
@cali,
Skok na kasę? Proszę Cię, raczej na skarbonkę 10-latka. Ile dzisiaj można zarobić na klasycznym cRPGu? 10 mln dolarów - po odjęciu kosztów produkcji. Może 20. Drobniaki.
@Draagnipur,
Zgadzam się z Panem. Kiedyś również zagrywałem się w cRPGi z rzutem izometrycznym. Dzisiaj tylko pojedyncze produkcje potrafią przykuć moją uwagę (D:OS2, Pathfinder:Kingmaker, Tyranny) Natomiast w takiego Baldura w pełnym 3d z grafiką jak choćby w Wiedźminie, to pograłbym. Gorzej z zarządzaniem drużyną itp (sorry limit)
piątek, 31 maja 2019, 19:05   Draagnipur
Baldur dzisiaj nie ma sensu. Podzieliłby los ostatniego Tormenta, w porywach Divinity. To jak z kinem czarno-białym. Tylko dla koneserów. Ja uwielbiałem Baldura ale to było wieki temu w innym życiu. Teraz to się nie sprzeda.
piątek, 31 maja 2019, 18:49   cali
Baldur's Gate posiada historie zamkniętą - zwykły skok na kasę i rozpoznawalność marki. Brak pomysłu na własne IP - bazowanie na nostalgii.
piątek, 31 maja 2019, 17:12   JerichoHorn
O, nowe Baldurs Gate to Quake! I zgadzam się z przedmówcami, dobrze, że nie Beamdog z ich politpopr.
piątek, 31 maja 2019, 14:18   Mathius
@Dantes Z poziomem trudności to nie przesadzajmy, przechodziłem DA:O wielokrotnie i nie miałem najmniejszych problemów w tym aspekcie. Po to jest w tego rodzaju grach pauza, aby jej używać. I nagle problem "przeciwników jest za dużo" przestaje mieć większe znaczenie...
piątek, 31 maja 2019, 11:29   MasterKondi
Jaram się jak smocza przystań.
piątek, 31 maja 2019, 11:00   Maciejka01
@ryu15 Źródło metadaty mówi że logo jest zatytułowane jako BaldursGate_logo_III_retouched.png.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

W dyskusji o kale nie mogło zabraknąć Edmunda McMillena.

Komentarzy:
2

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z