Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITIron Maiden pozywa twórców Ion Maiden i domaga się 2 milionów dolarów

Witold czwartek, 30 maja 2019, 13:03 News

A może na odwrót? Faktycznie łatwo się pomylić.

Przyznajcie, sami się dziwicie, że stało się to dopiero teraz. Na pewno niejedna osoba przy okazji którejś z wiadomości na temat tytułu od 3D Realms przeczytała kiedyś z rozpędu „Iron”  i stwierdziła, że to kolejna już gra powiązana w jakiś sposób z zespołem (w końcu w przeszłości mieliśmy ich parę). Oczywiście sama rozgrywka czy fabuła w żaden sposób nie sugerują, że Bruce Dickinson i spółka mieszali w produkcji palce, ale jak wiemy, w biznesie nie o takie rzeczy pozywano. Developerzy doczekali się więc w końcu reakcji Iron Maiden Holdings Limited, które pozwało firmę o „wprowadzenie w błąd konsumentów”.

Jak możemy przeczytać w pozwie:

Nazwa oskarżonego Ion Maiden jest pod względem wyglądu, brzmienia oraz ogólnego wrażenia komercyjnego prawie identyczna ze znakiem towarowym Iron Maiden. Oskarżony używał również nazwy Ion Maiden do sprzedaży towarów w tym koszulek i podkładek pod myszy. Oskarżony zaczął używać nazwy Ion Maiden bez autoryzacji w celu zmylenia konsumentów, że produkty i usługi oskarżonego są w jakiś sposób powiązane lub zatwierdzone przez Iron Maiden.

[…] Nawet bez sprawdzania zawartości gry Ion Maiden dezorientacja jest bezsprzeczna z powodu wirtualnie identycznego użycia ikonicznego znaku Iron Maiden dla gier wideo, produktu, który Iron Maiden sprzedaje od prawie 20 lat, oraz koszulek, które Iron Maiden sprzedaje od blisko 40 lat.

Autorzy pozwu dopatrzyli się również innych przypadków wprowadzania konsumentów w błąd:

Dowód zawiera fakt, że oskarżony ukazał swoje intencje wykorzystania marki Iron Maiden poprzez przyjęcie imienia „Shelly Harrison” dla głównej bohaterki, który jest próbą skopiowania imienia Steve’a Harrisa, założyciela Iron Maiden i głównego autora piosenek.

Firmie zarzuca się również wykorzystanie w nazwie podobnego fontu do tego, którego używa grupa , a także używanie w promocji logo Yellow Bomb, które ma przypominać Eddiego, maskotkę zespołu. 3D Realms  jest oskarżane także o „tworzenie gry wideo, które wygląda tak samo i czuć w niej Legacy of the Beast, grę Iron Maiden”. Dalej również wymienione są przypadki fanów zespołu, którzy m.in. przypadkiem weszli na wątek na forum dotyczący Ion Maiden, kiedy myśleli, że chodzi o grę powiązaną z Iron Maiden etc.

Mimo że brzmi to wszystko dość zabawnie, Iron Maiden Holdings Limited domaga się od 3D Realms 2 milionów dolarów oraz odwołania rejestracji domeny ionmaiden.com lub przekazanie praw do niej Iron Maiden.

Developerzy w odpowiedzi wydali oświadczenie:

Usłyszeliśmy właśnie o pozwie w złożonym Kalifornii przez zespół Iron Maiden, w którym oskarżają naszego staro-szkolnego FPS-a Ion Maiden o naruszenie i znaku towarowego. Z tego co słyszeliśmy, pozew twierdzi, że nasza główna bohaterka, Shelly Harrison, debiutujące oryginalnie w Bombshell z 2016, jest wzorowana na ich muzyku, Stevie Harrisie; nasza ikona bomby-czaski bazuje na ich szkieletowej maskotce Eddiem; nasze logo samo w sobie bazuje na ich; a także inne lekkomyślne oskarżenia, które każdy kto grał w Ion Maiden, uzna za bardziej przesadzone niż „Loverboy” Shelly, jej ikoniczny rewolwer.

My – 3D Realms, nasz współwydawca 1C Entertainment oraz developer Voidpoint – przeanalizujemy nasze opcje, gdy otrzymamy oficjalne zawiadomienie o pozwie i podejmiemy niezbędne decyzje we właściwym czasie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 16 lipca 2019, 8:47   Maniek123404
Zmienili już nazwę na XD ION FURY
sobota, 1 czerwca 2019, 11:06   Amigos
Kurde. Lubię ich muzykę (nie całą, wolę płyty z Paulem Di'Anno), ale niech się odpieprzą. Czekam na tą grę już wystarczająco długo.
piątek, 31 maja 2019, 19:03   cali
Zawsze w wyszukiwarce szukam pod iron maiden więc jako uzasadnienie odszkodowania potwierdzam podobieństwo.
piątek, 31 maja 2019, 16:19   Adi777
Run to the Hills? Co prawda zespół znam praktycznie tylko z nazwy, ale akurat ten utwór jest żenująco słaby.
piątek, 31 maja 2019, 9:17   alkair4
Patrząc z strony "trademarks.justia.com" widzę wiele podmiotów które mają tą samą nazwę a nie mają nic wspólnego z zespołem. Grupa motocyklowa z nazwą w liczbie mnogiej (dodane 's), jakoś nie widzę pozwów w ich stronę. Więc zakładam że jakiś szympans wyniuchał korelacje somatycznego brzmienia nazwy gry i tak samo nazwy głównej postaci, na tym gruncie chcą obrzucać się kupą w sądzie.
czwartek, 30 maja 2019, 23:50   CYBERTRIBAL
Dziwne, że dopiero teraz z tym pozwem wyjechali. Przecież już od kiedy gra jest w produkcji i jest dostępna we wczesnym dostępie na stimie. A tak na marginesie, to wie ktoś, kiedy wreszcie ją skończą. Chociaż teraz to po tym pozwie, to oprócz nazwy będą musieli zmienić w niej parę rzeczy, co pewnie jeszcze bardziej wydłuży produkcję.
czwartek, 30 maja 2019, 22:33   w1ntermu7e
To na dołożę cały album Brave New World i koncert Rock in Rio
czwartek, 30 maja 2019, 21:24   Bronnson
Do niżej wymienionych od siebie dorzucam The Wicker Man. Do dziś pamiętam jak pierwszy raz teledysk zobaczyłem na jakimś VHS. Ynternetu jeszcze wtedy nie miałem, w radiu stacje rockowe nie istniały, a ja się nieszczęśliwie w "Dziewicy" zakochałem.
czwartek, 30 maja 2019, 19:48   qrczak333
Dziękuę wszystkim za propozycję :) teraz idę sobie poszerzyć horyzonty :D
czwartek, 30 maja 2019, 19:44   Kimahri
@qrczak, od siebie dodam: For the Greater Good, Blood Brothers, Ghost of Navigator, Pashendale, Dream of Mirrors, Edge of Darkness, Deja Vu

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930