Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Lords of the Fallen 2: CI Games wypowiedziało umowę twórcom i samo zajmie się produkcją gry

Witold czwartek, 16 maja 2019, 13:37 News

Na podstawie wydarzeń wokół tej produkcji można by nakręcić nielichy serial.

Pierwsza część tego niezłego souls-like'a powstałego we współpracy z Deck13 Interactive swego czasu zebrała wokół siebie na tyle duże grono fanów, że warszawska spółka prędko podjęła decyzję o powstaniu kontynuacji. Z tą jednak działo się tyle (jak np. dołączenie do zespołu Tomasza Gopa i jego odejście z niego chwilę później), że wielu zaczęło wątpić, czy sequel rzeczywiście pojawi się kiedykolwiek na rynku. Po tym jak CI Games zwolniło większość developerów i ogłosiło, że zamierza skupić się na działalności wydawniczej, niejeden fan stracił nadzieję – na szczęście niedługo później opublikowano informację o podjęciu współpracy z nowo powstałym Defiant Studios. Zaowocowało to całkowitym resetem projektu, jednak zdawało się, że od tego momentu pracę nad grą ruszyły z kopyta, których postępem, nie zachwiał nawet raport o nie najlepszym dla spółki roku 2018.

Niestety okazuje się, że nie wszystko szło tak, jak wymarzył sobie wydawca, a firma ostatecznie postanowiła zerwać współpracę z developerem. Jak możemy przeczytać w komunikacie spółki:

Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy zostało złożone z uwagi na nienależyte wykonanie przez Defiant kluczowego w świetle Umowy etapu pracy (Milestone nr 11), tzw. Vertical Slice, w jakości oczekiwanej przez Spółkę, określonej precyzyjnie w Umowie – mimo trzykrotnego wezwania Defiant do poprawy jakości tego etapu prac.

Do dnia złożenia przedmiotowego oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy Spółka wywiązała się w całości z płatności za wszystkie przyjęte od Defiant prace, według zasad określonych w Umowie.
Spółka posiada dane oraz dokumentację projektową, w tym kod źródłowy, do gry „Lords of the Fallen 2”. Spółka zamierza kontynuować prace nad „Lords of the Fallen 2” za pośrednictwem wewnętrznego studia Spółki przy wsparciu zewnętrznych podwykonawców (outsource).

Jak widać, nie mamy co się spodziewać rychłej premiery tytułu, a nikt pewnie już nie liczy na takową w 2020. Trudno wyrokować, czy czeka nas teraz kolejny restart projektu, jednak CI Games z pewnością wolałoby tego uniknąć.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 17 maja 2019, 21:22   cali
Wiedźmin był robiony przez zewnętrzne zagraniczne studio które tworzyło port (posiadać miał zawartość dodatkową) na konsole też został wstrzymany i gra nie została wznowiona.
piątek, 17 maja 2019, 1:36   DeeJayHMC
Ech... A mogli się dogadać z Deck 13. Pewnie lepiej by na rym wyszli. Teraz zaczną kombinować, ale nie wierzę że sami dadzą radę zrobić tą grę aby była w miarę grywalna. Potem znowu zaczną robić cyrki, że kiepska sprzedaż gry to wina graczy/cyklistów/masonów a nie niedorobionego produktu.
czwartek, 16 maja 2019, 19:24   Kkrieger
CI games znowu robi problemy... powtórka z Alien Rage :/
czwartek, 16 maja 2019, 19:21   Bronnson
Patrzcie i podziwiajcie. Jestem fanem LotF i się z tym nie kryję. Pomijając dlc Ancient Labyrinth (który wywalał grę do pulpitu co parę minut) grało mi się wybornie. Nie oczekiwałem gry na miarę Soulsów, nie dostałem jej i się nie zawiodłem bo to ładne parę godzin bezstresowego krojenia i miażdżenia.
czwartek, 16 maja 2019, 18:16   gorn1979
@zadymek Może nie fanów, ale na pewno ludzi którzy liczyli i nadal liczą na wyjście części drugiej.
czwartek, 16 maja 2019, 15:50   arturdzie
@Nezi23 O tym że nie robi Deck 13 wiadomo już od roku.
@zadymek Tak każda gra ma swoją gronę fanów.
czwartek, 16 maja 2019, 15:16   zadymek
Moment... TO ma fanów?!
czwartek, 16 maja 2019, 14:43   Nezi23
Zaraz, Deck 13 nie będzie odpowiadał za Lords of the Fallen 2? Niedobrze, po Surge było widać jaki duży postęp zrobili w takich grach, w Lords pograłem z pół godziny i wywaliłem gre z dysku, tak fatalnie się w nią grało, ale Surge choć grą jest nadal średnią to już znacznie lepszą niż Lords. Miejmy nadzieję że LOTF 2 będzie bardziej przypominał Surge niż LOFT 1
czwartek, 16 maja 2019, 14:24   Buzyn
Dobrze, że sprzedałem akcje.
czwartek, 16 maja 2019, 14:16   Lyzwa92
Fajnie będzie jeśli faktycznie tę grę zrobią. LoF to fajna gra, ma swoje problemy itp, ale mimo wszystko potrafi bawić. Taki trochę guilty pleasure.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

CI Games zanotowało ogromne straty

News
niedziela, 31 marca 2019

ci-games-zanotowalo-ogromne-straty „Rok 2018 uważam za bardzo udany” – pisze do inwestorów prezes.

Komentarzy:
11

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31