Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStar Wars Jedi: Fallen Order – EA planuje sprzedać 6-8 mln egzemplarzy

rajmund środa, 8 maja 2019, 19:52 News

Już wiecie, co zrobić, aby przekonać EA, że chcecie więcej gier dla jednego gracza.

Konferencja po sprawozdaniu finansowym EA za ostatni kwartał tradycyjnie przyniosła nam wiele ciekawych informacji. Mogliśmy głęboko westchnąć przy wynikach Anthema, który – niespodzianka! – „nie spełnił oczekiwań” wydawcy. Razem z Andrew Wilsonem mieliśmy okazję do otwarcia szampana nad sukcesem Apex Legends. A teraz możemy pobawić się w jasnowidza: jaka gra zawiedzie waszym zdaniem oczekiwania giganta z Redwood za rok o tej porze?

Przedstawiciele EA nie kryją, że premiera Star Wars Jedi: Fallen Order to dla nich najważniejsze wydarzenie tej jesieni. Ku szczeremu zdziwieniu wielu graczy, a nawet scenarzystki Uncharted, najnowsza produkcja Respawn Entertainment osadzona w gwiezdnowojennym uniwersum okazała się klasyczną przygodą dla jednego gracza, bez mikrotransakcji i loot boksów. Czymś kompletnie różnym od Anthema: gry-usługi, która miała dać przykład, w jakim kierunku zmierzają produkcje EA, i sprzedać się w 5-6 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszego miesiąca.

Star Wars Jedi: Fallen Order musi się rozejść w jeszcze większym nakładzie do końca roku fiskalnego (a więc do końca marca 2020), aby spełnić wymagania wydawcy. Coś mi mówi, że tytuł ma spore szanse trafić na tę samą ławkę, co Anthem, Battlefield V i Star Wars Battlefront II, względem których EA również miało dość wyśrubowane wymagania. Z drugiej strony marka Star Wars czyni cuda i nawet kontrowersyjny Battlefront II był w stanie znaleźć ponad 7 milionów nabywców. Może więc tym razem się uda?

Jedno jest pewne. Jedi: Fallen Order to swoisty papierek lakmusowy, którym EA bada – być może po namowach Disneya i Respawnu – rzeczywisty potencjał gier singlowych. Jeśli chcemy dać wydawcy jasno do zrozumienia, że właśnie takich produkcji oczekujemy, wypadałoby 15 listopada zagłosować portfelem na przygody Cala. Wstrzymajmy się jednak przynajmniej do zobaczenia pierwszych fragmentów rozgrywki, które mają zostać zaprezentowane w ramach imprezy EA Play w dniach 8-9 czerwca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 11 maja 2019, 22:51   kosiarz007
Battlefield od paru części w tył jest dobrym przykładem, żeby nie ufać tej firmie.
czwartek, 9 maja 2019, 20:25   susscrofa
Poczekajmy raczej na pełnoprawne recenzje a nie kawałek gameplayu. Ja osobiście poczekam jeszcze dłużej żeby sprawdzić czy rzeczywiście nie dodadzą później mikrotransakcji no bo to w końcu jest EA, ich obietnice są dla mnie warte tyle co bździna na wietrze.
czwartek, 9 maja 2019, 16:44   paintball_X
@Xellar, "heh I was almost forced to face the fact that my argument was bad, but I see here that you made a typo hahaha tough luck pal" :D
czwartek, 9 maja 2019, 16:27   Takuim
To czego chcę to śmierć EA.
czwartek, 9 maja 2019, 16:13   ermo3
@Xellar - on point, brawo :D.
czwartek, 9 maja 2019, 16:02   lordshaitis
@PeterL, moją otatnią grą od ea był BF 2142, tak zwracam uwagę czy wydawcą jest ea i omijam ich szerokim łukiem, czy to jest hejt? Moja opinia o ea jest w 95% negatywna ponieważ przez te wszystkie lata sami na nią sobie u mnie zapracowali, czy to też hejt? Miałem z nimi zderzenie (support, wyłączanie serwerów itd.) , więc to że wyrażam się o ea negatywnie jest tylko wynikiem ich polityki wobec graczy (mnie) a nie mojej nienawiści, i to nie ma nic wspólnego z tym jakim kto jest człowiekiem.
czwartek, 9 maja 2019, 15:55   Xellar
@paintball_X,
"podknięcia" - mógłbyś przez te 15 lat częściej zaglądać do słownika. No, ale każdy ma swoje priorytety ;)
czwartek, 9 maja 2019, 14:47   paintball_X
@PeterL, nigdy nie powiedziałem że jestem dobrym człowiekiem. Będę im wypominał wszystkie podknięcia żeby czasem sobie ktoś nie pomyślał że EA dotychczas było takie dobre i dopiero ostatnio im trochę nie idzie.
czwartek, 9 maja 2019, 12:36   RedCrow
Jak będzie dobra (a może być, dzięki Respawn), to ma szansę wykręcić taki wynik.
czwartek, 9 maja 2019, 11:48   PeterL
@paintball_X nie przyleciałem i nie trace czasu. Bardzo lubię CDA i czytam :) Tutaj tez widzisz problem i będziesz "hejtować' ? Ja jak od lat nie kupuje produktów jakiejś firmy lub jej nie lubię to raczej ją ignoruje bo szkoda mi czasu. Ty zajmujesz się hejtowaniem EA od 15 lat. Sam zastanów się co napisałeś, czym się zajmujesz i jakim jesteś człowiekiem.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z