Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Apex Legends: Zbanowano już ponad 770 tysięcy oszustów

Witold poniedziałek, 6 maja 2019, 12:15 News

Twórcy idą na ostro.

Pierwsze pokłosie zapowiedzianej na początku zeszłego miesiąca akcji „zero tolerancji dla oszustów” już zostało zebrane. Wciąż młodziutki twór studia Respawn Entertainment odniósł przy okazji swojej premiery niewyobrażalny wręcz sukces, a gra mimo ostatnich zawirowań na Twitchu wciąż pozostaje najgroźniejszym rywalem dla Fortnite'a. Twórcy nie przestają przy tym skupiać się na rozwoju swojego hitu (na czym ucierpiała chociażby seria Titanfall), nie ustając w trosce o uczciwość w niego grających.

Developerzy postanowili pochwalić się więc kolejnymi efektami swoich walk z oszustami. W poście na redditowym kanale gry informują, że niedawno dodane nowe narzędzia służące raportowaniu cheaterów sprawiło się lepiej niż dobrze. Na skutek ostatnich działań licznik banów osiągnął liczbę 770 tysięcy zablokowanych graczy, a w ramach tego ponad 300 tysiącom osobom (a raczej ich komputerom, ponieważ blokada jest powiązana z poszczególnymi komponentami peceta) uniemożliwiono tworzenie nowych kont w przyszłości. Twórcy donoszą też, że tylko w ciągu ostatnich 20 dni zbanowali ponad 4 tysiące kont spamerskich. Dzięki temu liczba meczów z oszustami czy spamerami miała spaść na pecetach o ponad połowę w ciągu ostatniego miesiąca.

Jak widać, Respawn się nie certoli i nie zamierza pozwolić cheaterom na psucie zabawy pozostałym graczom. Trudno powiedzieć, czy działania te pomogą Apeksowi złapać kolejnych oddech i podjąć z nowym zapasem sił pogoń za hitem Epica. Wszyscy się za to zgodzą, że aż żal nie docenić starań twórców o uczciwe zasady rozgrywki w ich tytule – zdarzają się w końcu produkcje, w których oszuści grasują aż miło, a fani od lat domagają się zrobienia czegokolwiek z tym problem. Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby twarde podejście przyniosło pozytywne skutki dla popularności gry i w efekcie zainspirowało innych developerów do podobnych rozwiązań. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 6 maja 2019, 16:50   leon.33
oO to może w końcu odpalę i sprawdzę gierkę.
poniedziałek, 6 maja 2019, 15:04   SojerManLanLIVE
Niektórzy z zablokowanych na HWID grają dalej, bo umią go zmienić.
poniedziałek, 6 maja 2019, 14:35   lastmanstanding
na słodko
poniedziałek, 6 maja 2019, 14:31   Tesu
Poprawcie, powinno byc „Na skutek ostatnich działań licznik banów osiągnął liczbę 770 tysięcy zablokowanych pozbawionych skilla stulejarzy”.
poniedziałek, 6 maja 2019, 13:10   tommy50
To ja juz wole bugi w grach singlowych niż oszustów zabijajacyvh Cie e mniej niz sekunde w multiplayerkach.

O autorze

Witold

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przepracowany tester nie zauważa buga, scenarzysta z łapanki pisze brednie, a support nie odpowiada na nasz problem, bo właśnie został zwolniony. Gry to poważny biznes z poważnymi problemami, wobec których bywamy bezbronni. Oręża mogą wkrótce dostarczyć związki zawodowe.

Komentarzy:
7

20-osobowy zespół, kilkadziesiąt wyjazdów do Czarnobyla, 114 lustrzanek, ponad 3000 wspierających na Kickstarterze, 200 tysięcy wpłaconych dolarów. Duże liczby i nie mniejsze oczekiwania – oto Chernobylite.

Komentarzy:
5

Bunt (ang. Riot) – rzeczownik

(1.1) sprzeciw, protest, opór

(1.2) wystąpienie grupy ludzi przeciwko jakiejś władzy

Komentarzy:
44

Zbiórka na Kickstarterze może być iskrą, która rozpali głowy odbiorców, roznieci zainteresowanie mediów i stanie się początkiem gorących biznesowych przyjaźni. Ci, którzy ją odpalili, przestrzegają jednak: igrając z ogniem, łatwo się sparzyć.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z