Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Control: Remedy planuje dwa dodatki i nie ma nic przeciwko sequelom

rajmund czwartek, 4 kwietnia 2019, 19:27 News

Mimo to nie mamy co w najbliższym czasie oczekiwać Alana Wake’a 2.

Choć nikt nie powie tego wprost, między wierszami daje się jasno wyczytać, że twórcy z Remedy byli nieco rozczarowani losem Quantum Break. Widać to wyraźnie po kolejnych zapowiedziach Control - gry, która... jak sam tytuł wskazuje, ma im dać wreszcie pełną kontrolę nad swoimi własnymi pomysłami. Dotąd bywało z tym niestety różnie, czego najlepszym przykładem była seria Max Payne, przejęta przy okazji trzeciej części przez Rockstara.

Studio ma już najwyraźniej wykreowane pełne uniwersum, które - w przypadku sukcesu pierwszej części - zamierza dalej eksplorować. Choć na razie głównym wyzwaniem jest szlifowanie Control, twórcy mają już w planach zarysy dwóch dużych dodatków, którymi zajmą się w pełnym wymiarze po premierze gry.

Zamierzamy wydać dwa dodatki, a także pewne dodatkowe elementy po premierze gry. Na razie skupiamy się, by Control było jak najlepsze. Wiemy z grubsza, na czym będą polegały dodatki, ale będziemy nad nimi pracować dopiero po ukończeniu podstawki. Pierwszy z nich planujemy wydać w okolicach zimy. Wiem, że niektórzy się niepokoją, że już zaczęliśmy wycinać zawartość z gry. Ale to nie tak.

Sytuacja zdaje się przypominać nieco Alana Wake'a, który też doczekał się dwóch dodatków i wszystko wskazywało na to, że mamy do czynienia z początkiem całej serii gier. Niestety, coś w międzyczasie poszło nie tak i w najbliższym czasie raczej nie wcielimy się ponownie w nawiedzanego koszmarami własnej głowy pisarza (ale może chociaż wróci w międzyczasie jako serial telewizyjny?).

Pracowaliśmy kilka lat temu nad Alanem Wakiem 2, ale po prostu nic z tego nie wyszło. Nie mamy niczego w tym temacie, a grafik na najbliższe lata mamy już solidnie napięty. Owszem, mamy prawa do marki "Alan Wake", ale to nigdy nie jest takie proste. (...) Spędzamy mnóstwo czasu nad obmyślaniem całych światów. To po prostu bardzo dużo pracy, szczególnie gdy ma służyć tylko jednej grze. Nie mamy więc nic przeciwko sequelom i zdecydowanie chcielibyśmy pracować w przyszłości nad kontynuacją Control. Na razie jednak pierwsza gra musi się okazać wystarczająco dobra.

Thomas Puha, kierownik do spraw komunikacji w Remedy, uspokoił też wszystkich tych, których zaniepokoiły niedawne deklaracje studia o tym, że zamierza zwrócić się teraz w kierunku gier multiplayer. Choć studio eksperymentuje z takimi produkcjami, Control nie będzie jego ostatnią produkcją dla jednego gracza.

Chciałbym tylko nadmienić, że wielu pracowników Remedy pracuje tu już od długiego czasu. To nie tak, że wszyscy będziemy już zawsze robić to samo. Wielu z nas uwielbia, dla przykładu, gry wieloosobowe i kiedy się im przyglądamy, nachodzą nas czasem myśli, że fajnie byłoby spróbować znaleźć własną drogę w ich świecie. Remedy jest bardzo ostrożne i ma ku temu dobre powody. Działamy w tej niezwykle zmiennej branży od 1995 roku i chcemy być pewni, że w niej pozostaniemy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 4 kwietnia 2019, 23:18   Jano900
Skoro Unepic Store exclusive to na wielką sprzedaż bym nie liczył. Chętnie bym kupił (jeśli okazała by się dobra), ale skoro nie chcą moich pieniędzy to proszę bardzo.
czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:30   deanambrose
Śmiałe stwierdzenia. Nawet nie wiadomo jak gra się sprzeda i czy się przyjmie, a tu już sequele i dodatki.
A Alan Wake był co najwyżej poprawny.
czwartek, 4 kwietnia 2019, 20:49   gimemoa
Wciąż czekam na informacje o chociażby polskich napisach. Jak nie to mam nadzieję, że któraś ekipa stworzy spolszczenie.
czwartek, 4 kwietnia 2019, 19:44   cali
"Pracowaliśmy kilka lat temu nad Alanem Wakiem 2, ale po prostu nic z tego nie wyszło." - Akurat Microsoft nie był zainteresowany kontynuacją i odesłał z kwitkiem "coś innego" wiadomo wrócili z Quantum Break.
Ogólnie Control zapowiada się słabo czyli typowy TPS z mocami na silniku Quantum Break. Zapowiedzi kontynuacji jako serii już dawno Remedy zapowiada od Maxa po Alana czy kończąc na Quantum i Control. Rozczarowujące wyniki finansowe świadczą o końcu prac i szukania nowego pomysły jakich Remedy ma wiele.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z