Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

SEGA Mega Drive Mini: Na rynek zawita kolejna konsola retro

Witold poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 15:21 News

Tym razem przytulimy największego konkurenta SNES-a.

Fani Nintendo oraz Sony mieli już swoje święto (w tym drugim wypadku ostatecznie nie tak radosne), więc teraz przyszła pora na kolejną kultową markę. Najstarsi górale nie pamiętają nawet czasów, kiedy o dominację na rynku walczyła dzielnie Sega, przez lata dostarczając nam wiele niezapomnianych klasyków. Niestety wraz z niepowodzeniem Dreamcasta porzuciła myśli o dalszym tworzeniu własnych konsol. Wcześniej jednak odniosła ogromny sukces w latach 90. dzięki 16-bitowej Sedze Mega Drive (albo jeżeli żyliście w Stanach – Genesis), w pierwszej połowie dekady dzieląc rynek między siebie oraz wielkie N.

Zachęceni sukcesami konkurencji Japończycy postanowili stworzyć więc własną retro konsolę: Segę Mega Drive Mini. Będzie ona o połowę mniejszą od oryginału wersją pierwszego modelu, który trafił do sprzedaży w 1988. W zestawie oprócz samego sprzętu znajdziemy również dwa udanie imitujące te znane sprzed lat, podłączane przez USB pady. Najważniejsze jednak są gry, które znajdziemy na dysku. Tych ma być 40, z czego poznaliśmy już 10:

  • Sonic the Hedgehog
  • Ecco the Dolphin
  • Castlevania: Bloodlines
  • Space Harrier 2
  • Shining Force
  • Dr. Robotnik's Mean Bean Machine
  • ToeJam & Earl
  • Comix Zone
  • Altered Beast
  • Gunstar Heroes

Oczywiście najjaśniej świecą dwa pierwsze tytuły, z których szczególnie to Sonic przyczynił się do popularności Mega Drive. Pozostałe 30 poznamy w przyszłości, jednak trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której zabraknie wśród nich pierwszego Mortal Kombat (skądś się to PEGI 16 wzięło na pudełku) czy Aladyna. Myślę też, że możemy być spokojni o obecność kolejnych części jeżowej serii.

Sega Mega Drive Mini pojawi się na rynku 19 września i będzie kosztować 80 dolarów/euro.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sega,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:45   rajmund69
Castlevania: Bloodlines - i jestem kupiony. Ta gra do dziś nie ma żadnego wznowienia na nowszych konsolach / w sklepach cyfrowych (cała nadzieja w Castlevania Anniversary Collection). A to jedna z ciekawszych klasycznych części (sprzed metroidvanii), choćby dlatego, że zabiera gracza w podróż po całej Europie.
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:41   Dantes
SEGA Mega Drive w swoim czasie nie miało dużych szans z Super Nintendo jednak niektóre gry Segi gra się dobrze obecnie : Sonic the Hedgehog 3, Sonic and Knuckles, Ristar czy Advanced Busterhawk Gley Lancer.
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:14   Refty
Ok przecież dzisiaj 1 kwietnia :/ a przez chwilę miałem nadzieje :/
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:14   Refty
Czy na pewno wydaje to SEGA? Czy znów jakaś inna firma?
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 16:18   Sejman
Przy okazji: SEGA zapowiedziała Sakura Wars na PS4.
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 16:15   Sejman
Oby im się udała ta konsolka, zwłaszcza ,ze podobno bedzie kosztować 70-80 Dolarów/ Euro (u nas pewnie jakieś 350 zł). Boję się tylko o jedno, SEGA to największy żyd jeśli chodzi o marketing wśród wielkich wydawców, więc obawiam się ,ze mimo udanej konstrukcji wiele osób po prostu o niej nie usłyszy i skończy jak PS Classic.
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 15:38   ForisUA
Z grubsza jest to ten sam pakiet first-party gier, które widzieliśmy przy okazji miliona "SEGA classics colections" na PS2, Steam, PS3, PS4, PSP, i to jest ok - osobna ładna konsolka, z dwoma gamepadami i normalnie skonfigurowanym emulatorem + HDMI - dobra propozycja. Wszytko zależy od emulatora i jakości gamepadów.
poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 15:31   Goku07
Ecco the dolphin najbardziej wspominam z mega drive. Bardzo klimatyczny soundtrack.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Sega rezygnuje z plastikowych opakowań dla gier PC

News
piątek, 31 stycznia 2020

sega-rezygnuje-z-plastikowych-opakowan-dla-gier-pc Proponowana alternatywa może ucieszyć fanów „fizyków”.

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z