Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

A Year of Rain: Twórcy Deponii chcą wskrzesić klasyczne RTS-y [GALERIA]

rajmund czwartek, 14 marca 2019, 17:59 News

Co może się nie udać?

Daedalic Entertainment najwyraźniej gustuje w gatunkach, które – powiedzmy sobie szczerze – złote lata popularności mają już dawno za sobą. Wpierw znów uczynili klasyczne przygodówki wielkimi, dzięki takim seriom jak Deponia czy The Dark Eye (kto nie grał, ma szansę nadrobić zaległości dzięki dołączonej do CDA 04/2019 Memorii). Teraz chcą przywrócić chwałę strategiom czasu rzeczywistego i położyć nacisk na rozgrywkę drużynową, mając również na uwadze mecze turniejowe.

W zmaganiach będą brały udział dwuosobowe drużyny (w trybie offline drugą osobę zastąpi AI) lub dwóch samotnych bohaterów wystawionych przeciwko dwóm pełnym armiom. Dostaniemy również typowo esportowe funkcje, takie jak system ligowy, sezony, tryb obserwatora, tabele liderów oraz powtórki. Jak jednak nietrudno było się spodziewać po specach od przygodówek, największą atrakcją A Year of Rain ma być rozbudowany tryb fabularny, pełen wyrazistych postaci.

Podobnie jak w klasycznych tytułach gatunku, takich jak choćby Dune 2 czy StarCraft, do wyboru będziemy mieli trzy zróżnicowane frakcje: szlachecki House Rupah, dzikich wygnańców oraz armię nieumarłych. Sama rozgrywka będzie polegać na gromadzeniu zasobów, a następnie wydawaniu ich na budowę baz i szkolenie coraz lepszych jednostek – wszyscy doskonale wiemy, o co chodzi. Zabawę będzie nam umilać muzyka Neala Acree’go, którego możecie kojarzyć m.in. ze StarCrafta II czy World of Warcraft.

Carsten Fichtelmann, CEO i założyciel Daedalica, przekonuje, że A Year of Rain będzie jedną z największych gier, jakie do tej pory stworzyło jego studio.

Za sprawą tego tytułu postawimy pierwsze kroki na esportowej arenie. Jesteśmy świadomi wyzwań związanych z tym gatunkiem, ale jestem dumny, że mogę wspierać nasz zespół deweloperów w rozwoju ich wymarzonego projektu.


A Year of Rain wejdzie w fazę wczesnego dostępu jeszcze w 2019 roku. Autorzy udostępnią w niej jedną kampanię oraz kilka trybów multiplayer, które stopniowo będą uzupełniane o kolejne funkcje. Daedalic Entertainment przewiduje na razie tylko wersję na PC.

Galerię screenów prezentujemy poniżej:


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 16 marca 2019, 0:10   CzlowiekKukurydza
@cali Ale multi nie wróci.
piątek, 15 marca 2019, 20:33   cali
@CzlowiekKukurydza - Zainstaluj Armies of Exigo patch HD PL wspomnienia wrócą.
piątek, 15 marca 2019, 20:30   cali
@Gavriel6 - jak dobrze wspominasz total annihilation to najlepsza alternatywa po Supreme Commander jest Planetary Annihilation: Titans
piątek, 15 marca 2019, 19:24   CzlowiekKukurydza
Git. Mam nadzieję, że gra będzie popularna i doczeka się dodatku z dodatkową kampanią i nowymi jednostkami. Klasyczny RTS bez jednostek poruszających się w oddziałach, bez osłon, itd. Tylko macro i micro. Szkoda, że Armies of Exigo nie wyszło w obecnych czasach, steam albo origin pozwoliłby przeżyć tej grze długie lata.
piątek, 15 marca 2019, 10:16   Krolek
Cudnie! <3
czwartek, 14 marca 2019, 20:36   Gavriel6
Sigh, nadal żałuję, że Chrisowi Taylorowi nie udało się ukończyć Total Annihilation: Kingdoms 2 na silniku SupComa, to byłaby świetna gra, ehh
czwartek, 14 marca 2019, 18:36   RazorR
Jak najbardziej na tak! Screeny prezentują się miodnie, pomysłowe jednostki i ładna oprawa graficzna. Trzymam kciuki za sukcesik Daedalic'a i na tym polu.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dotychczas nie opływaliśmy w wiadomości na temat kontynuacji krakowskiego horroru. By jednak nie pisać o nim patykiem po wodzie – podpytaliśmy u źródeł.

Komentarzy:
5

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
89

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z