Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITUSB4: Pierwsze informacje na temat nowej wersji standardu USB

Kaladin wtorek, 5 marca 2019, 10:03 Technologie

Nowy standard znacząco podniesie przepustowość i wchłonie Thunderbolta.

Intel nie zwalnia z udostępnianiem technologicznych nowinek. Dopiero co ogłosił, że zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić standard USB 3.2 na większą liczbę urządzeń, a teraz poznaliśmy garść informacji na temat kolejne wersji uniwersalnej magistrali szeregowej – USB4. Nie jest tego dużo, ale kilka kwestii już się rozjaśniło.

Co wiemy na pewno? USB4 wchłonie technologię Thunderbolt 3 (którą Intel zwolnił z opłat licencyjnych) i będzie z nią kompatybilny (tak samo jak z USB 3.2 oraz 2.0), co oznacza, że urządzenia z Thunderboltem powinny być w przyszłości dużo tańsze. Nowy interfejs podwoi przepustowość poprzedniej wersji USB, pozwalając na transfer z prędkością 40 Gb/s (gigabitów na sekundę – nie mylić z gigabajtami). Korzystać będzie z dostępnych obecnie przewodów USB-C, przy czym do uzyskania pełnej przepustowości konieczne będzie wykorzystanie odpowiednich, certyfikowanych.

Nowy standard jest obecnie dopracowywany z udziałem ponad 50 producentów, a dokładną jego specyfikację powinniśmy poznać w połowie roku, być może podczas USB Developer Days 2019. Intel zapowiedział, że jednostki Ice Lake będą pierwszymi procesorami, które w pełni skorzystają z technologii USB4.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 6 marca 2019, 9:50   freynir
PS @nietrol- USB typu C załatwia ten problem (swoją drogą, polski pomysł :-)
środa, 6 marca 2019, 9:48   freynir
@Patroneq- w minijacku sygnał masz przesyłany analogowo, tymczasem sygnał USB jest cyfrowy i wymaga dodatkowego przetwornika w słuchawkach.
Odnośnie innych połączeń- wyobraź sobie, że wszystko łączysz przez USB (takie były plany przy tworzeniu tego łącza w latach 90-tych ubiegłego wieku).
Nie musisz wtedy zastanawiać się czy masz odpowiedni kabel, co najwyżej czy jest dostatecznie długi. Bierzesz pierwszy który masz pod ręką i łączysz- czy to monitor, czy słuchawki, czy też jakiś miernik zewętrzny.
wtorek, 5 marca 2019, 21:07   nietrol
Właśnie, w sumie to najważniejsze żeby wreszcie ogarnęli jakiś wygodny sposób na trafianie wtyczką do gniazd, ja wiem, może magnesy? Kto rzucił soczyście mięsem jak dziesięć razy w ciemności nie mógł włożyć kabla usb do gniazda, ten wie o czym mówię...
wtorek, 5 marca 2019, 20:51   2real4game
@tomi111
USB typu C.Wiem, że możesz to wiedzieć, ale może ktoś inny nie wie.
wtorek, 5 marca 2019, 16:08   tomi111
@deanambrose Za dużo wymagasz :) Obecny poziom rozwoju technologii na to nie pozwoli ;p
wtorek, 5 marca 2019, 15:39   PeterL
@tommy50 dzięki, że mu to wytłumaczyłeś.
wtorek, 5 marca 2019, 14:11   tommy50
A srodowisko. Mam w domu i piwnicy kilkadziesiąt kabli z roznymi koncowkami nazbieranymi przez te wszystkie urzadzenia ostatnich 20 lat.
Katowanie srodowiska i niech każdy nagle wyrzudzi po 50 kabli i masz miliardy kilometrow zmarnowanych surowców. Ludzkosc nieh sie ogarnie. Jeden standard bez licencji i kto sie nie dostosuje nie ma prawa sprzedawac i tyle.
wtorek, 5 marca 2019, 14:05   tommy50
Do tych kabli co napisalem dodaj jeszcze kable zasilajace, kazde urzadzenie typu TV, konsola itd maja swoje dziwne wtyczki.
Tego jest za duzo, a tych USB (zwykly, mini, micro i teraz plaski) to juz wogole jest zbyt wiele.
Czlowiek nie nadaza nakupic kabli i przejsciowek tak szybko zmieniaja standardy.
Musialem kupic telefony z microusb zeby wykorzystac to co juz mam.
wtorek, 5 marca 2019, 14:04   deanambrose
Whatever, byleby trafiać do gniazda za pierwszym zamachem i nie trzeba było obkręcać wtyczki 3 razy :P
wtorek, 5 marca 2019, 14:03   tommy50
@Patroneq
Tym, ze możesz miec kilka takich samych kabli i obsluzyc nimi wszystkie urzadzenia jakie chcesz uzywac w danej chwili, a nie dwadziescia piec roznych kabli do kilku urzadzen.Sam mam kilometry kabli usb,mini usb, micro usb, usb typu B i C, jack, euroscart, hdmi, kabelki do drukarekz kabelki do stajfona, kabelki do zewn. Dyskow twardych. Moja Żona i Tesciu juz nie ogarniaja tych wszystkich standardow, a telefon z usb typu C kazala mi zwrócić do sklepu po tym jak 5 ładowarek w domu nie spasowało.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z