Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITApex Legends: Gracze wygrzebali nieco informacji o nadchodzącym pierwszym sezonie

Witold wtorek, 19 lutego 2019, 9:38 News

Wygląda na to, że czekają nas nowe tryby, a także przepustka sezonowa w wersji darmowej i płatnej.

Wygląda na to, że rok 2019 może należeć do najnowszej produkcji Respawn Entertainment – oszałamiający sukces gry, którego chyba nie spodziewali się nawet twórcy (nauczeni zresztą pokory przez umiarkowane wyniki sprzedażowe swoich Titanfallów), zaskoczył całą branżę, a gracze mimo narzekania na stabilność serwerów wciąż się garną, aby zobaczyć, o co tyle hałasu. Twórcy zaś nie zasypiają gruszek w popiele i starają się, jak mogą, żeby zatrzymać przy tytule jak najwięcej osób.

Studio dopiero co poinformowało, że zbanowało tysiące cheaterów i pracuje nad poprawą wydajności oraz komfortu zabawy, a już dataminerzy dokopali się do danych na temat pierwszego sezonu. Jak zapowiadał Respawn, rok zostanie podzielony na cztery sezony (pierwszy startuje w marcu), a każdemu z nich towarzyszyć będzie przepustka sezonowa. Według informacji serwisu Gaming Intel marcowa przepustka oferowana będzie najpewniej w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej (w plikach nazwanej „diamentową”), o czym do tej pory developerzy jeszcze nie wspomnieli. Nie wiadomo, czym miałyby się one różnić, jednak spokojnie możemy założyć, że nie będą to rzeczy wpływające na balans rozgrywki.

Wszystko wskazuje również na to, że wraz z nowym sezonem w grze pojawią się kolejne warianty rozgrywki – z wykopanych danych można wywnioskować, że do produkcji zawita tryb przetrwania, w którym m.in. pojawi się komentator zagrzewający graczy do walki. Nie mamy za to pojęcia, o co może w tym trybie chodzić, a nawet nie możemy być pewni, czy poznamy go już w marcu, czy może przy okazji kolejnych sezonów. Są też wskazówki, że do gry zawitają możliwości gry pojedynczej oraz w parach, a także intrygujący „Recruit Mode”, w którym walczą ze sobą trzy drużyny liczące po 20 graczy, a zabitego przeciwnika można wskrzesić, dołączając go w ten sposób do swojego zespołu. Ostatnia drużyna, która pozostanie przy życiu, wygrywa. Inną informacją, na którą wszyscy czekają, jest pojawienie się powtórek, co być może oznacza także wprowadzenie killcamów.

Poza tym od samych twórców wiemy, że każdy sezon przyniesie nowe Legendy (tutejszych bohaterów), bronie i łupy. Patrząc na to, możemy być chyba spokojni, że Apex, który w tej chwili przypomina nieco wersję beta, sympatyczną i bardzo dobrze zrobioną, ale jednak wersję beta, napuchnie szybko nową zawartością i będzie w stanie na poważnie zawalczyć z najpopularniejszymi tytułami na rynku. A może nie i koniec końców okaże się tylko chwilową modą, o której w podsumowaniu 2019 będzie można pisać w kategoriach zmarnowanego potencjału.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 25 lutego 2019, 20:59   RicziO2
Jeśli szukasz ludzi do wspólnej gry to...przestań. Poprostu dołącz do Playergency (Steam, Discord, Facebook).
Steam: https:steamcommunity.com/groups/playergency
Discord: https:discord.gg/RgnA9rS
FB group: https:www.facebook.com/groups/playergency/
FB fanpage: https:www.facebook.com/Playergency-2134268446885514/
wtorek, 19 lutego 2019, 18:40   Shaddon
@kondiq91
Nie, po prostu v-sync zarzyna płynność na high-endowych konfiguracjach.
wtorek, 19 lutego 2019, 17:41   Ogoorek1
Pod wpływem płynności działania i ilości bugów w grze jest dobrze zoptymalizowana. Natomiast w temacie wykrzaczania się kilka razy w ciągu godziny ja i moi znajomi moglibyśmy opowiadać godzinami. Ponadto wg zewnętrznych testów netcode woła o pomstę do nieba.
wtorek, 19 lutego 2019, 17:06   kondiq91
@DeMola i5-4690K i GTX970 i chodzi płynnie bez ścinek w 1080p. Może ktoś tu się rzucił na 4K z grafiką z niekoniecznie najwyższej półki? Albo jakieś inne problemy z systemem czy z milionem programów działających w tle?
wtorek, 19 lutego 2019, 16:34   taz159357
Mimo, że nie miałem z grami BR nigdy styczności, to w tekście autora wyczuwam pewną stronniczość, ba wręcz niechęć, do Apexa.
wtorek, 19 lutego 2019, 16:28   ja0lek
Mam nadzieję, że nie nawalą tu pełno gówna jak w fortnite, typu tańczące granaty itp
wtorek, 19 lutego 2019, 15:58   Airoder
swoją drogą trochę nie rozumiem co gracze wygrzebali, czego sami twórcy nie podali do informacji na samym początku wybuchu bum na ten tytuł. Sezony już na początku były zapowiedziane, nowi championi także, sezony w każdej grze także działają tak samo więc już z góry można zakładać jak apexowy będzie wyglądać.
wtorek, 19 lutego 2019, 15:54   Airoder
Coś czuje, że tryb solo uśmierci dla mnie te grę. Zaraz się zacznie balansowanie pod ten wątpliwy tryb gry umiejętności i innych aspektów gry.
wtorek, 19 lutego 2019, 15:23   Shaddon
@Keepo7
Wyłącz VoIP? Wycisz "typków krzyczących do mikrofonu"? Inna sprawa, że Apex naprawdę nie potrzebuje komunikacji głosowej i nie pojmuję, po cholerę ktoś w ogóle miałby z niej korzystać podczas rozgrywki z przypadkowymi ludźmi. Zastosowany tu system kontekstowego oznaczania jest tak wygodny i precyzyjny, że należałoby go uznać za kolejny kamień milowy w rozwoju sieciowych strzelanek.
wtorek, 19 lutego 2019, 14:28   zulwiowy
GreedFire dokładnie.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z