Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Resident Evil 2: Aktorski zwiastun w hołdzie George’owi Romero [WIDEO]

rajmund czwartek, 24 stycznia 2019, 18:37 News

Zupełnie jak za dawnych czasów.

Aktorskie przerywniki filmowe to jedna z tych rzeczy, które definiowały gry wideo w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Co prawda w oryginalnym Resident Evil 2 ich sobie nie pooglądaliśmy, Capcom jednak miał i na tym polu asa w rękawie. Specjalnie na potrzeby japońskiego rynku przygotował bowiem efektowną reklamówkę z udziałem prawdziwych aktorów (w tym Brada Renfro, znanego m.in. z „Klienta” i „Ucznia szatana”).

Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego, gdyby nie fakt, że reklamę wyreżyserował sam George Romero – twórca „Nocy żywych trupów” i jej późniejszych pięciu kontynuacji. Fanom horrorów nie trzeba tłumaczyć zasług tej serii w zakresie kształtowania obrazu zombie we współczesnej popkulturze. Ponadto półminutowy filmik promujący sequel Resident Evil kosztował 1,5 miliona dolarów. Dla porównania budżet samej gry zamknął się w granicach 1 miliona.

Tym razem Capcom nie przygotował niczego aż tak spektakularnego, ale wypadało, aby w jakiś sposób nawiązał do dzieła „ojca żywych trupów”. Tak też się stało. Japończycy postanowili przypomnieć nam o jutrzejszej premierze remake’u Resident Evil 2, publikując nowy, aktorski zwiastun, wprowadzający w historię gry. Podobnie jak w reklamie sprzed 21 lat widzimy w nim Leona i Claire, którzy mimowolnie stanęli w obliczu apokalipsy zombie.

Najnowszą reklamę obejrzycie poniżej:

A tu dla porównania dzieło George’a Romero z 1998 roku:

W ramach ciekawostki wypada wspomnieć, że reżyser „Nocy żywych trupów” był także pierwotnym kandydatem do przeniesienia pierwszej części gry na kinowy ekran. Capcom nie był jednak zadowolony ze współpracy i ostatecznie powierzył to zadanie Paulowi W.S. Andersonowi.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 25 stycznia 2019, 12:57   JillSandwich
@zadymek
to Desert Eagle w prawdopodobnie .50AE, wzorowany na nim jest magnum z RE2, więc raczej możliwe go ubić
piątek, 25 stycznia 2019, 9:21   CamCygi
@YogoWafel: "żeżuncłem mocno". Nie znam slangów, przetłumacz na rodzimy język.
czwartek, 24 stycznia 2019, 22:33   YogoWafel
Wczoraj, w ramach przerwy w ogrywaniu sequela dwójki obejrzałem sobie pierwszą część filmowego rezydenta i... żeżuncłem mocno. Ostatnio widziałem ten film z 10 lat temu, i tak jak wtedy był jeszcze do przetrawienia, tak teraz to jest tragedia. Jestem ciekaw, co Romero chciał zrobić, myśle, że byłoby to dużo bardziej w klimacie pierwszej gry, niż strzelanka którą zaserował nam Anderson.
czwartek, 24 stycznia 2019, 20:40   zadymek
1. Trudno ocenić czy w oryginalnym zwiastunie byli Leon i Claire, tak niepodobni.
2. Nowy trailer jest kłamliwy... jeden headshot z pistoletu nie wystarczy w RE2R do ubicia zombie ;)
czwartek, 24 stycznia 2019, 20:37   Franciszek92
I nagle to "kapkom"
czwartek, 24 stycznia 2019, 20:33   Tzar
1,5 miliona za ten filmik z 1998? Chyba pan Renfro wziął bańkę, a Romero 0,49 miliona, a za resztę nakręcili reklamę. ;)

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Resident Evil 2: Nowe DLC pozwala odblokować wszystkie dodatkowe atrakcje, włączając w to broń z niekończącą się amunicją

News
wtorek, 9 kwietnia 2019

resident-evil-2-nowe-dlc-pozwala-odblokowac-wszystkie-dodatkowe-atrakcje-wlaczajac-w-to-bron-z-niekonczaca-sie-amunicja Każdy element da się zdobyć w czasie normalnej gry, ale jeśli wolicie iść na skróty, wystarczy sypnąć groszem.

Komentarzy:
12

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dyskusji o kale nie mogło zabraknąć Edmunda McMillena.

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z