Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSystem Shock: Twórcy remastera pokazują jego ostateczny kierunek artystyczny [WIDEO]

El_Pachon poniedziałek, 21 stycznia 2019, 13:19 News

Będzie klimatycznie, mgliście i... kolorowo?

Powstający w bólach remaster pierwszego System Shocka doczekał się właśnie nowej prezentacji wideo ukazującej kierunek, w którym mają zmierzać dalsze prace nad oprawą graficzną. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że zmiany dotyczą głównie oświetlenia, które w porównaniu z gameplayem udostępnionym w 2016 roku jest teraz o wiele bardziej stonowane i bez porównania lepiej buduje atmosferę futurystycznego cyberhorroru. Widać też, że zmiany dotknęły sporej części tekstur, które są teraz wyraźnie jaskrawsze i bardziej szczegółowe, co z kolei fajnie nawiązuje do wyobrażeń o neonowej przyszłości, jakie twórcy gier i filmów kreowali jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Premiera gry nadal planowana jest na pierwszy kwartał 2020 roku, ale na pociechę Night Dive Studios regularnie informuje fanów o postępach prac na kickstarterowej stronie projektu. Zachęcam zresztą do regularnego jej odwiedzania – można tam obejrzeć naprawdę sporo interesujących grafik koncepcyjnych i poczytać o pomysłach na dalszy rozwój projektu. Tymczasem zapraszam do obejrzenia nowej prezentacji...

...i porównania jej ze zwiastunem z 2016 roku:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 22 stycznia 2019, 23:30   CaliforniaRepublican
Nawet fajnie to wygląda, ale wolałbym remake dwójki. Rozkład pomieszczeń z pierwszej części pasuje bardziej na mapę do Quake'a czy, tak jak @Dives zauważył, Dooma. W dwójce mogłem bardziej uwierzyć w klimat przechodząc przez sektory mieszkalne, medyczne, hydroponikę czy pokład inżynieryjny na Von Braunie, gdzie wszystko pasowało do siebie w klimacie. Jednakże Citadel Station, jest jednak bardzo ważna świecie SS, także może opowiedzą najpierw losy Shodan, a później Xerxesa.
(Ci... ;) )
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 19:33   Tzar
Łał, będzie dużo obciążających sprzęt wodotrysków. Ciekawe, czy podołają optymalizacji.
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 19:33   Silvaren
Nowy silnik to już raczej remake a nie remaster.
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:57   NSonata
Świetne.
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:50   freynir
Remember CITADEL!
My name is S.H.O.D.A.N.
Nowszy zwiastun lepiej oddaje kolorystykę oryginału, ale ze względu na wyłączone A.I. trudno powiedzieć, czy faktycznie idą w dobrym kierunku.
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 14:37   Dives
Ta gra wygląda jak coś pomiędzy nowym DOOMem a Jedi Academy.

O autorze

El_Pachon

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z