Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDoom: Odkurzacz zaprojektuje ci mapę

deina czwartek, 27 grudnia 2018, 13:01 News

Haczyk jest taki, że musi to być Roomba.

Postrach kotów i marzenie niejednej pani domu – automatyczny odkurzacz Roomba to inteligentny robot sprzątający, który w walce z kurzem posługuje się systemem czujników, dzięki którym rozpoznaje rodzaj powierzchni i uczy się rozkładów pomieszczeń, w których pracuje. Sprytne urządzenie zainspirowało programistę Richa Whitehouse’a do opracowania skryptu przeobrażającego „mapy sprzątania” tworzone przez Roombę w poziomy do klasycznego Dooma z 1993 roku.

Niezbędne do tego narzędzia koder udostępnił na swoim blogu: skrypt o wdzięcznej nazwie Doomba działa na bazie oprogramowania Noesis, również zaprojektowanego przez Whitehouse’a, a służącego podglądowi i konwersji „setek formatów modeli, zdjęć i animacji”. Skrypt gromadzi i przetwarza dane generowane przez system raportujący odkurzacza Roomba, importując je do Noesis, a następnie tworząc na ich bazie mapę poziomu.

DOOMBA: Przekształć mapy sprzątanych powierzchni odkurzacza Roomba w mapy Dooma!


Whitehouse zaznacza, że skrypt był testowany jedynie na modelu Roomba 980, nie ma zatem stuprocentowej pewności, czy zadziała również na innych. Spróbować nie zawadzi, ponieważ – jak zaznacza twórca – chodzi tutaj przede wszystkim o kreatywną zabawę.

Mam nadzieję, że program dostarczy wam rozrywki, ja bawiłem się znakomicie. Niektórzy być może stwierdzą, iż przedsięwzięcie jest bezsensowne, ale głęboko wierzę, że Mroczny Pan usunie tych niedowiarków z powierzchni ziemi i uwięzi ich w piekielnym ogniu. Ich cierpienie przejdzie do historii!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 grudnia 2018, 19:26   Danon666
Bawiłem się dzisiaj z tym cały dzień i działa. Rozwalam demony we własnym salonie
czwartek, 27 grudnia 2018, 16:52   Kaires
D:
czwartek, 27 grudnia 2018, 15:47   PanMac
@Shin0bi A skąd wiesz czy Romero nie użył Roomby żeby stworzyć mapy do Sigil?
czwartek, 27 grudnia 2018, 13:31   Shin0bi
Teraz Sigil już nie jest potrzebny

O autorze

deina

Podobne newsy

Doom: Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby pierwszy Doom wydany w 2019 roku? [WIDEO]

News
wtorek, 7 maja 2019

doom-czy-zastanawialiscie-sie-kiedys-jak-wygladalby-pierwszy-doom-wydany-w-2019-roku-wideo Cóż, najpewniej zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażają autorzy tego moda, jednak wciąż warto to zobaczyć.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przepracowany tester nie zauważa buga, scenarzysta z łapanki pisze brednie, a support nie odpowiada na nasz problem, bo właśnie został zwolniony. Gry to poważny biznes z poważnymi problemami, wobec których bywamy bezbronni. Oręża mogą wkrótce dostarczyć związki zawodowe.

Komentarzy:
7

20-osobowy zespół, kilkadziesiąt wyjazdów do Czarnobyla, 114 lustrzanek, ponad 3000 wspierających na Kickstarterze, 200 tysięcy wpłaconych dolarów. Duże liczby i nie mniejsze oczekiwania – oto Chernobylite.

Komentarzy:
2

Bunt (ang. Riot) – rzeczownik

(1.1) sprzeciw, protest, opór

(1.2) wystąpienie grupy ludzi przeciwko jakiejś władzy

Komentarzy:
44

Zbiórka na Kickstarterze może być iskrą, która rozpali głowy odbiorców, roznieci zainteresowanie mediów i stanie się początkiem gorących biznesowych przyjaźni. Ci, którzy ją odpalili, przestrzegają jednak: igrając z ogniem, łatwo się sparzyć.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z