Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDoom: Odkurzacz zaprojektuje ci mapę

deina czwartek, 27 grudnia 2018, 13:01 News

Haczyk jest taki, że musi to być Roomba.

Postrach kotów i marzenie niejednej pani domu – automatyczny odkurzacz Roomba to inteligentny robot sprzątający, który w walce z kurzem posługuje się systemem czujników, dzięki którym rozpoznaje rodzaj powierzchni i uczy się rozkładów pomieszczeń, w których pracuje. Sprytne urządzenie zainspirowało programistę Richa Whitehouse’a do opracowania skryptu przeobrażającego „mapy sprzątania” tworzone przez Roombę w poziomy do klasycznego Dooma z 1993 roku.

Niezbędne do tego narzędzia koder udostępnił na swoim blogu: skrypt o wdzięcznej nazwie Doomba działa na bazie oprogramowania Noesis, również zaprojektowanego przez Whitehouse’a, a służącego podglądowi i konwersji „setek formatów modeli, zdjęć i animacji”. Skrypt gromadzi i przetwarza dane generowane przez system raportujący odkurzacza Roomba, importując je do Noesis, a następnie tworząc na ich bazie mapę poziomu.

DOOMBA: Przekształć mapy sprzątanych powierzchni odkurzacza Roomba w mapy Dooma!


Whitehouse zaznacza, że skrypt był testowany jedynie na modelu Roomba 980, nie ma zatem stuprocentowej pewności, czy zadziała również na innych. Spróbować nie zawadzi, ponieważ – jak zaznacza twórca – chodzi tutaj przede wszystkim o kreatywną zabawę.

Mam nadzieję, że program dostarczy wam rozrywki, ja bawiłem się znakomicie. Niektórzy być może stwierdzą, iż przedsięwzięcie jest bezsensowne, ale głęboko wierzę, że Mroczny Pan usunie tych niedowiarków z powierzchni ziemi i uwięzi ich w piekielnym ogniu. Ich cierpienie przejdzie do historii!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 grudnia 2018, 19:26   Danon666
Bawiłem się dzisiaj z tym cały dzień i działa. Rozwalam demony we własnym salonie
czwartek, 27 grudnia 2018, 16:52   Kaires
D:
czwartek, 27 grudnia 2018, 15:47   PanMac
@Shin0bi A skąd wiesz czy Romero nie użył Roomby żeby stworzyć mapy do Sigil?
czwartek, 27 grudnia 2018, 13:31   Shin0bi
Teraz Sigil już nie jest potrzebny

O autorze

deina

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
9

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
13

Na miesiąc przed premierą Borderlands 3 miałem okazję przez kilka godzin pograć w niemal finalną wersję gry. Rewolucji tu nie widać. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak czy inaczej dostaniemy bardzo dobrą grę.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z