Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Civilization VI: Kanadyjczycy dołączą do rywalizacji [WIDEO]

Cursian wtorek, 11 grudnia 2018, 20:30 News
PC

Niestety zabraknie Terrance’a i Phillipa.

Dzięki zapowiedzianemu na 14 lutego dodatkowi Gathering Storm Civilization VI wzbogaci się o Kanadyjczyków. Na ich czele stanie premier Wilfrid Laurier. Jego specjalna umiejętność pozwoli na tańszy zakup pól z tundrą i śniegiem, które przy okazji dostarczą dwukrotnie więcej zasobów niż normalnie i pozwolą na wznoszenie farm. Cechą jego rodaków będzie niechęć do przemocy. Zdolność cztery oblicza pokoju uniemożliwi wypowiadanie wojny miastom-państwom i zapobiegnie atakowaniu innych graczy z zaskoczenia. W zamian Kanadyjczycy sami nie będą mogli paść ofiarą niespodziewanej agresji i lepiej poradzą sobie w dyplomacji, turystyce i interwencjach kryzysowych. Unikalnym budynkiem nowej frakcji będzie lodowisko hokejowe. Zapewni ono atrakcyjność, udogodnienia oraz kulturę za każde sąsiadujące pole ze śniegiem bądź tundrą. Korzyści wzrastają, jeśli w pobliżu wybudowany jest stadion, a także po odblokowaniu zawodowego sportu i lotnictwa. O sile kanadyjskiej armii w dużej mierze zadecyduje policja konna. Jej członkowie potrafią zakładać parki narodowe, w pobliżu których biją się szczególnie dobrze. Pełną charakterystykę debiutantów znajdziecie w poniższym filmiku:

Kilka dni temu Firaxis opublikowało też zapis rozgrywki z udziałem zaprezentowanych ostatnio Maorysów:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 12 grudnia 2018, 11:17   Naars
@BillyboB: Wiadomo, że multiplayer to zupełnie inna gra i rozmowa. Większość graczy jednak (w tym ja) gra tylko vs AI, a biorąc pod uwagę ślepą agresję i nieprzewidywalność sztucznej 'inteligencji' w tej edycji Civ, taki pasyw jest zbawieniem. Jasne, że później jest coraz więcej casus belli, ale to ta pierwsza połowa czy 1/3 gry to najbardziej irytująca część rozgrywki, o ile nie chcesz przeciwników po prostu wybić do nogi. Wiem, że będę grał Kanadą choćby tylko z tego powodu, nie lubię zwycięstwa dominacji
środa, 12 grudnia 2018, 11:00   BillyboB
@Naars - faktycznie, tak jak graczom będzie to w miarę łatwo obejść, tak AI będzie miała pod górkę. Co prawda im dalej w las tym łatwiej (bo pojawia się więcej powodów dla wypowiadania wojny), ale część z nich można ominąc będąc po prostu miłym dla sąsiadów i nie konwertując ich miast/nie osiedlając się za blisko, itd.
środa, 12 grudnia 2018, 9:42   Naars
Nie można im wypowiadać wojny z zaskoczenia? Niesamowicie OP, natychmiastowy wybór nr 1 dla zwycięstwa innego niż militarne, szczególne przy obecnej kalekiej AI.
środa, 12 grudnia 2018, 1:05   Maciejka01
Kanada? Proszę. To jest jeden wielki mem w tej chwili.
wtorek, 11 grudnia 2018, 22:07   promant12
Wszyscy fani chcą Izrael, a otrzymują nic nie znaczącą Kanadę...

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z