Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITThe Outer Worlds nową grą Obsidian Entertaiment [WIDEO] [AKTUALIZACJA] Znamy szczegóły

Papkin piątek, 7 grudnia 2018, 10:27 News

Być może to Fallout, na jakiego zasługujemy. A być może Mass Effect, na jakiego zasługujemy.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami Obsidian Entertainment zapowiedziało nowy tytuł, nad którym pracują współautorzy dwóch pierwszych Falloutów. The Outer Worlds, nieco woniejący BioShockiem, nieco Borderlandsami, a nieco No Man’s Sky, zabierze nas na rubieże wszechświata, które widocznie borykają się z wszechwładzą korporacji i postępującą komercjalizacją. Trafimy doń jako wolny strzelec, by z perspektywy pierwszej osoby przemierzać kolonie, walczyć z Obcymi i sycić się odrobiną cierpkiego humoru. 

Singlowe action RPG ukaże się w 2019 roku na PC, PS4 i XBO. Pierwszy trailer możecie obejrzeć poniżej.

[AKTUALIZACJA]

Na Steamie pojawiła się karta katalogowa The Outer Worlds, z której możemy dowiedzieć się o nowej marce nieco więcej. Zacytujmy w całości:

The Outer Worlds to nowe, solowe, pierwszoosobowe RPG science fiction autorstwa Obsidian Entertainment i Private Division. 

W The Outer Worlds twoja postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiasz w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie Halcyonu. W trakcie gry eksplorujesz najodleglejsze zakamarki kosmosu i spotykasz rozmaite walczące o władzę frakcję. To, jaką rolę zdecydujesz się tu odegrać, wskaże kierunek rozwoju wydarzeń. Staniesz się nieplanowaną zmienną w korporacyjnym równaniu mającym zdecydować o losach kolonii.

Główne cechy:

  • RPG z fabułą określaną przez decyzje gracza: Zgodnie z tradycją, do której przyzwyczaił nas Obsidian, rozwój rozgrywki w The Outer Worlds zależy wyłącznie od ciebie. Twoje decyzje wpływają nie tylko na przebieg fabuły, lecz także na twoją postać, historie twoich towarzyszy i zakończenie gry.
  • Możesz mieć słabe punkty. I to dobrze: Nowością w The Outer Worlds jest koncepcja słabych punktów. Wiarygodni bohaterowie posiadają wady, z którymi muszą się zmagać. System gry śledzi twoją rozgrywkę i analizuje, z czym nie radzisz sobie najlepiej. Wciąż atakują cię raptidony? Wybranie słabego punktu „raptifobia” spowoduje, że podczas walki z tymi istotami twoja sprawność będzie obniżona, w zamian jednak otrzymasz natychmiast dodatkowy atut dla swojej postaci. Ta opcjonalna mechanika w grze pozwala ci stworzyć podczas eksploracji Halcyonu dokładnie taką postać, jaką chcesz. 
  • Poprowadź swoich towarzyszy: Podczas swojej podróży przez najodleglejszą z kolonii poznasz szereg postaci, które zechcą dołączyć do twojej załogi. Każda z nich posiada własne umiejętności, zadania, motywacje i ideały. Od ciebie zależy, czy pomożesz im osiągnąć ich cele, czy też wykorzystasz ich jedynie do realizacji własnych planów.
  • Eksploruj korporacyjną kolonię: Halcyon to kolonia na skraju galaktyki będąca własnością korporacji i sterowana przez jej zarząd. Kontroluje on wszystko... poza kosmicznymi potworami, które pozostały po nie do końca udanym projekcie terraformacji dwóch planet układu. Znajdź swój statek, skompletuj załogę i odkrywaj osiedla, stacje kosmiczne oraz inne fascynujące miejsca w Halcyonie.
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 9 grudnia 2018, 12:15   SolInvictus
Nie zapowiada sie nic przelomowego, byle mechanika strzelania byla dobra. O reszte sie nie martwie, bo to Obsidian.
sobota, 8 grudnia 2018, 18:28   Vertex7
Te animacje ryja są OBRZYDLIWE. Po co kopiuja to co było w falloucie, skoro nie umieja tego zrobic? Normalne rozmowy z perspektywy trzeciej osoby by dali.
sobota, 8 grudnia 2018, 17:16   Marcus93
@GodGift to im szczerze gratuluję, że już na wejściu gra wygląda animacyjne i graficznie jak fo4 :P
sobota, 8 grudnia 2018, 16:15   GodGift
@Marcus93 FYI gra smiga na Unreal Engine =]
sobota, 8 grudnia 2018, 14:49   ja0lek
Jak dla mnie super. Muszę to mieć :)
sobota, 8 grudnia 2018, 12:34   b00ger
Średnie animacje twarzy, suche żarty i oklepany Passenger w tle...ale, kurde, może coś z tego będzie.
sobota, 8 grudnia 2018, 10:36   czorcik696
Coś w tym jest. Podobamiesie :)
sobota, 8 grudnia 2018, 9:57   Marcus93
Może się skuszę na tą produkcję, może nie. Poczekam na recenzję bo na dzień dzisiejszy jedyne co tam widzę od twórców Fallouta news Vegas, to dojenie czego się jeszcze da z creation engine. Chociaż jak o tym myślę, to recenzje też nic nie dadzą, już teraz wszyscy to stawiają na równi ze szczytowymi rpgami, bo robi to obsidian, który pod względem pisania jest dla mnie tyle wart co bethesda
sobota, 8 grudnia 2018, 8:58   kugron
W końcu od dłuższego czasu gra od Obsidianu za porządnym gameplay'em i grafiką. Bierę!
sobota, 8 grudnia 2018, 5:53   McGrave
Pillarsy to produkt niszowy - dla małej grupy ludzi, ale bardzo lubujących się w takich grach... To musi odbijać się na cenie. Nie twierdzę że cena Pillarsów była właściwa, tylko że samo porównywanie budżetów gier nie jest dobre, bo liczy się też ilość odbiorców, potrzeby finansowe firmy (długi lub większy kolejny projekt), ilość konkurencji itd. Niestety gry w tych klimatach nadal mają problem przebić Baldura 2 z 2000r co jest trochę śmieszne, ale co zrobić. Osobiście teraz czekam aż naprawią Pathfindera

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
3

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
26

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z