Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Resident Evil 3: Remake już powstaje?

rajmund czwartek, 6 grudnia 2018, 19:58 Plotka

Szykujcie się na powrót Nemesisa.

Capcom kuje żelazo, póki gorące... a nawet zanim jeszcze na dobre się rozgrzało. Jeszcze nie powróciliśmy na dobre do Raccoon City - premiera odnowionej drugiej części Resident Evil dopiero 25 stycznia 2019 roku - tymczasem już dostajemy sygnały, że trwają prace nad remakiem ostatniej numerowanej odsłony serii wydanej na PSX-a. Tej, w której Jill Valentine uciekała przed wyjątkowo brzydkim jegomościem.

Na forum ResetEra pojawił się przeciek w tej sprawie od użytkownika pod pseudonimem DuskGolem:

Remake Resident Evil 3 jest już w produkcji. Mam nadzieję, że odnowią także Code Veronica, bo czuję, że tej odsłonie najbardziej przydałby się remake. Ale RE3 to ostatnia z głównych części serii, która potrzebuje wersji do łatwiejszego portowania w przyszłości. RE0, RE1, RE2 (po premierze remake'u), Code Veronica, RE4, RE5, RE6, RE7, Revelations oraz Revelations 2 - wszystkie te tytuły mają swoją wersję opartą na MT Framework i RE Engine, którą da się przenieść na kolejne konsole. Brakuje jeszcze tylko RE3.

W kolejnym poście DuskGolem zdradził również podejrzenia, że Capcom prawdopodobnie będzie chciał zrewidować wyniki finansowe remake'ów drugiej i trzeciej części, zanim podejmie decyzje odnośnie ewentualnego odświeżenia pozostałych gier serii. Trójka w nowym wydaniu jest już jednak pewna, a że seria nie od dziś jest kurą znoszącą złote jaja, możemy być raczej spokojni o przyszłość.

Oczywiście zawsze należy podchodzić z pewną rezerwą do takich informacji. Ten sam człowiek dał nam jednak w przeszłości cynk o dodatku do Resident Evil 7. Poza tym nie oszukujmy się: Capcom sam otwarcie potwierdził, że przewiduje duży sukces remake'u Resident Evil 2 i już planuje kolejne projekty tego typu. Oficjalne potwierdzenie prac nad odświeżeniem Nemesisa wydaje się być tylko formalnością.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 7 grudnia 2018, 17:58   CzlowiekKukurydza
@Dantes Bo trójka już skłaniała się bardziej w stronę akcji niż horroru. Wg mnie remake powinien być tak skonstruowany, że niemożliwe byłoby odwiedzenie wszystkich lokacji w jednej rozgrywce - alternatywne drogi , etc. Zgadzam się, że kampania Carlosa powinna być dłuższa, ale wprowadzenie najemników Umbrelli do głównej kampanii byłoby zbyt 'ambitne' i Capcom raczej się tego nie podejmie.
piątek, 7 grudnia 2018, 8:22   Dantes
+CzlowiekKukurydza Nemesis w moim odczuci był mniej dopracowany w porównaniu do RE1 i RE2, potencjał miasta Raccoon był mało wykorzystany, Nemisis może był fajny ale przydało by dodać innych bossów, najemnicy Umbreli ich historia mogła być lepiej przedstawiona, Carlosem grało się stanowczo za krótko w porównaniu do Jill dodatkowo inni najemnicy Umbreli mogli być grywalni w głównym wątku, liczę na gruntowną przebudowę gry i powrót modelki Julia Voth jako Jill :)
czwartek, 6 grudnia 2018, 22:19   CzlowiekKukurydza
To, że 'trwają prace' nie oznacza, że gra okaże się za rok czy dwa. Nad nowym TES też prace trwają. Nemesis to byłoby coś, zwłaszcza jakby dali kilka różnych ścieżek do zakończenia gry, gdzie jednak wykluczałby drugą.
czwartek, 6 grudnia 2018, 21:20   wilk252
Jeśli to prawda, to świetnie.
czwartek, 6 grudnia 2018, 21:07   Lares86
Uuuu STARS...

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
3

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z