Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Civilization VI: Nadchodzą Maorysi [WIDEO]

Cursian wtorek, 4 grudnia 2018, 20:40 News
PC

Będą specjalistami od żeglugi.

Firaxis zaprezentowało kolejne stronnictwo, które dołączy do Civilization VI w ramach dodatku Gathering Storm. Najmocniejszą stroną Maorysów jest silna więź z wodą. Specjalna umiejętności frakcji, mana, sprawia, że startują z dostępem do technologii żeglugi i szkutnictwa, a ich zaokrętowane siły mają więcej punktów ruchu i lepiej sprawdzają się w boju. Dodatkowo zyskują większe korzyści z łodzi rybackich i nieulepszonych pól z lasami. Maorysi potrafią też wznieść marae, czyli budowlę zastępującą amfiteatr, która zapewni im dodatkowe źródło kultury i wiary, a po opracowaniu lotnictwa wzmocni także turystykę.

O sile armii debiutantów zadecydują unikalni wojownicy z epoki klasycznej. Toa nie tylko nieźle radzą sobie w zwarciu, ale potrafią też wznosić specjalne struktury obronne, a także wykonać zmniejszający skuteczność pobliskich przeciwników taniec wojenny. Na czele Maorysów stanie Kupe, któremu przypisuje się odkrycie Nowej Zelandii. Umiejętność przywódcy sprawia, że jego poddani rozpoczynają grę na morzu i otrzymują naukę i kulturę za każdą turę przed założeniem pierwszego miasta. Kiedy zdecydują się już osiedlić, dostają darmowego budowniczego, a także szereg innych bonusów: między innymi dodatkową populację.

Przypomnijmy, że poprzednio Firaxis pokazało dowodzone przez Macieja Korwina Węgry.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 grudnia 2018, 20:35   pawel0482
@gamingman jak się potrafi modować to się zrobi tak że się zmieszczą, pozdro dla kumatych ;)
środa, 5 grudnia 2018, 12:44   gamingman
Jakiś pomysł na dlc? Wrzućmy nową frakcję! Tylko kto je wszystkie ogra? W civ5 orgałem tylko
Persję i Polskę. W 6 póki co tylko jedną. Jeszcze gdyby szło je wszystkie wrzucić na jedną ogromną mapę, ale jest ograniczenie i wszystkie się nie zmieszczą.
środa, 5 grudnia 2018, 11:33   taz159357
A może tak spin-off cywilizacji osadzony w Azeroth. To by mogło być świetne.
wtorek, 4 grudnia 2018, 23:49   Pan Dzikus
Maorysi nie stworzyli cywilizacji. Kultura zbieracko-łowiecka epoki kamienia łupanego to nie jest cywilizacja.
wtorek, 4 grudnia 2018, 21:37   BillyboB
Wyglądają trochę OP, ale co tam, i tak zapowiada się niezła zabawa z Maorysami. To teraz czekamy na Kanadę, Mali i pozostałe nacje, których jeszcze nie zapowiedzieli oficjalnie.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z