Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCivilization VI: Węgry pierwszą frakcją z nowego dodatku [WIDEO]

Cursian czwartek, 29 listopada 2018, 21:12 News
PC

Ujawniono ich specyfikę i pokazano gameplay.

Firaxis poinformowało jakiś czas temu, że 14 lutego przyszłego roku szósta Cywilizacja doczeka się nowego rozszerzenia. Głównym tematem Gathering Storm będą katastrofy naturalne. Liderzy muszą mieć na uwadze między innymi powodzie czy wybuchy wulkanów. Części zagrożeń można uniknąć, chociażby budując zapory przeciwpowodziowe, inne zaś sprowokować, na przykład emitując zbyt dużo gazów cieplarnianych, co w przyszłości przełoży się na podniesienie poziomu mórz i częstsze występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych. Powróci też między innymi zwycięstwo dyplomatyczne, a wraz z nim Kongres Światowy.

Firaxis obiecało również osiem nowych frakcji, a pierwszą z nich będą Węgry. Poprowadzi je Maciej Korwin, którego specjalna umiejętność, Kruczy Król, pozwoli mu lepiej wykorzystać miasta-państwa. Zrekrutowane w nich wojska będą miały dodatkowe punkty ruchu i lepiej sprawdzą się w boju, zaś za ich ulepszanie nie uszczupli zapasów złota czy surowców. Dodatkowo Korwin posyła po dwóch emisariuszy do każdego miasta-państwa, w którym najął jednostki. Skoro już mowa o oddziałach, władca Węgier będzie mógł wystawić do walki Czarną Armię, czyli lekką kawalerię, zwiększającą swą siłę dzięki sąsiedztwu jednostek najemnych.

Madziarzy będą specjalistami w rozwijaniu miast położonych w sąsiedztwie rzek. Dzięki zdolności Perła Dunaju wszystkie budowle czy dzielnice wznoszone na drugim brzegu rzeki względem centrum, powstaną szybciej. Ich unikalna budowla, łaźnia termalna, zastępuje zoo i zwiększa produkcję w centrum każdej metropolii pozostającej w jej zasięgu. O sile węgierskiej armii w dużym stopniu zadecydują huzarzy, czyli lekka konnica z ery przemysłowej. Ich siła bojowa wzrasta wraz z liczbą zawartych sojuszy, więc chcąc wycisnąć z nich jak największy potencjał, trzeba będzie wykazać się talentem dyplomatycznym.

Poniżej znajdziecie zwiastun prezentujący nową frakcję w praktyce:

Tutaj zobaczycie natomiast pierwsze fragmenty rozgrywki z udziałem ludu Macieja Korwina (warto zacząć od 24 minuty):

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 1 grudnia 2018, 18:12   mrozman
@konjoo
Że co?
sobota, 1 grudnia 2018, 17:48   konjoo
Zawsze rozśmiesza mnie upoważnianie gry na telefony xD
piątek, 30 listopada 2018, 10:41   pawel0482
Korwin będzie zadowolony XD
czwartek, 29 listopada 2018, 21:35   Ganjalf
Więc wreszcie pełnobudżetowa gra z Krulem Korwinem.
czwartek, 29 listopada 2018, 21:27   Dominoo
@Marcin2796
i dobrze przeczytałeś, ów król Węgier to Matthias Corvinus, czyli własnie Maciej Korwin, autor tekstu zrobił literówkę
do sejmu się może nie dostał, ale już do Civki tak
czwartek, 29 listopada 2018, 21:16   Marcin2796
Przeczytałem Korwin...

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z