Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDiablo Immortal: Akcje Activision Blizzard straciły na wartości

El_Pachon niedziela, 11 listopada 2018, 13:42 News

Spółka zbiera też łomot po publikacji kwartalnego raportu finansowego.

Zapewne uznacie to za truizm, ale inwestowanie na giełdzie wiąże się z wielkimi emocjami – cena papierów wartościowych nie jest w końcu podyktowana tylko wynikami firmy, ale też zaufaniem, jakim darzą ją klienci i inwestorzy. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że akcje Activision Blizzard zanotowały pokaźny (7%) spadek po prezentacji Diablo Immortal, na którą gracze zareagowali, delikatnie mówiąc, negatywnie. Przecena wywołała niemałą burzę wśród giełdowych analityków, którzy spodziewali się odwrotnej reakcji na prezentację nowego tytułu. Ich oczekiwania nie były bezpodstawne – według raportu Bloomberga Diablo Immortal ma szansę zawojować chiński rynek gier mobilnych i generować przychód na poziomie 300 milionów dolarów rocznie.

Tak czy inaczej, zawód spowodowany okolicznościami prezentacji mobilki nie wyszedł Blizzardowi na dobre, co analitycy z Cowen & Company podsumowali w swojej nocie do inwestorów tak:

[Blizzard] mocno przeliczył się w temacie reakcji fanów na nowy tytuł, co może sugerować, że firma nie słucha głosu swoich klientów tak, jak powinna.


Po spadku wywołanym prezentacją nowego Diablo z niecierpliwością oczekiwałem na kwartalny raport finansowy firmy. Dodatkowo mocny start Black Ops 4 i sukcesy Battle for Azeroth w połączeniu ze stale rosnącą bazą użytkowników Hearthstone’a czy tytułów mobilnych (takich jak Candy Crush Saga) miały szansę ustabilizować giełdowe wykresy i zredukować skutki fatalnej zapowiedzi Diablo Immortal. Ostatecznie publikacja sprawozdania pogłębiła spadki o kolejnych 12 punktów procentowych, ponieważ wyniki finansowe firmy rozminęły się z oczekiwaniami analityków, którzy spodziewali się wzrostu dywidendy na akcjach do poziomu 50 centów w porównaniu z 37 centami za analogiczny okres w roku ubiegłym. Wzrost co prawda nastąpił, ale zysk na każdym papierze wyniósł 42 centy. Firma odnotowała też spadek przychodów z 1,62 do 1,51 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 12 listopada 2018, 14:14   NSonata
Następny blizzcon o ile do niego dojdzie to będą zapowiadać za pancernej szyby.
poniedziałek, 12 listopada 2018, 10:25   nortalf
@Tennessee dokładnie o tym myślałem. Kupować akcje Blizzarda póki tanie!
poniedziałek, 12 listopada 2018, 8:26   Tennessee
Teraz wlasnie powinno sie nakupic ich akcji. Bo wzrosna znowu na pewno, a mobilka natrzepie pewnie wiecej kasy dlugoterminowo niz 3ka na pcty.
poniedziałek, 12 listopada 2018, 1:51   Kimahri
@czlowiekKukurydza. I tak go pięknie wybuczeli
niedziela, 11 listopada 2018, 22:55   vsavior
@Trex: Pierwsze tąpnięcie (z 66 na ~63) to głównie sprawka Diablo Immortal, dopiero drugie wielgachne to raport finansowy i Destiny poniżej oczekiwań
niedziela, 11 listopada 2018, 19:53   zadymek
"Przecena wywołała niemałą burzę wśród giełdowych analityków, którzy spodziewali się odwrotnej reakcji na prezentację nowego tytułu. Ich oczekiwania nie były bezpodstawne – według raportu Bloomberga Diablo Immortal ma szansę zawojować chiński rynek gier mobilnych i generować przychód na poziomie 300 milionów dolarów rocznie."Hmm, może inwestorzy są też graczami? ;)BTW Goood. Nie żeby mi zależało, czy coś...ale jednak radość jest, że tłumy plują na tę ich "renomę".
niedziela, 11 listopada 2018, 18:25   Trex13470
A to nie jest także podyktowane tym że Destiny nie przynosi im tyle przychodów ile oczekiwali? Taka informacja także mogłaby spowodować negatywną reakcję inwestorów.
niedziela, 11 listopada 2018, 18:24   nietrol
Przesada. Przyjdzie inny odbiorca i utopi wielkie pieniądze w mikrotransakcjach. Niestety. Cieszy tylko, ze po raz pierwszy mamy nagłośnioną tak negatywną reakcję na mobilne popierdółki, bo branża mobilna to nie progres tylko regres.
niedziela, 11 listopada 2018, 17:14   CzlowiekKukurydza
I jeszcze ten tekst niemal z wyrzutem: 'Don't you guys have phones?'. Po tym ludzie powinni opuścić salę. Gostek mógł od razu powiedzieć: 'Bierzcie co Wam dajemy i sp***dalajcie bo innego Diablo dzisiaj dla Was nie mamy'.
niedziela, 11 listopada 2018, 17:11   CzlowiekKukurydza
@Darku22 Wystarczyło na szybkiego sklepać dwudziestosekundowy teaser na którym widać tylko tytuł jak to zrobiła Bethesda z TES6, a potem powiedzieć, że prace są we wczesnej fazie projektowania scenariusza i, że za X lat pokażą grę światu jak już przeniosą swoja wizję na format cyfrowy. Wtedy ludzi byli by tak nagrani na Diablo 4, że zaczęli by kupować Immortala żeby im się oczekiwanie nie dlużyło. Teraz Immortal pewnie będzie klapą tylko po to żeby pokazać Blizzowi, że takie 'jaja' nie przejdą.

O autorze

El_Pachon

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
0

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z