Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Déraciné: Melancholijny zwiastun na premierę nowej gry FromSoftware [WIDEO]

Witold wtorek, 6 listopada 2018, 22:44 News

Choć raz twórcy nie raczą nas nieustannie przyjaznym „You died”.

Już od jakiegoś czasu FromSoftware kojarzyło się graczom głównie z hardkorowymi symulatorami umierania i kolejnymi wariacjami na temat modelu rozgrywki, który zdobył popularność wraz z premierą Demon’s Souls w 2009. Nawet mające się pojawić wiosną Sekiro: Shadows Die Twice, mimo że odchodzi w dużym stopniu od formuły typowej dla sztandarowych gier studia, wciąż pozostaje tytułem wymagającym i zręcznościowym. Dlatego pewnym zaskoczeniem na ostatnim E3 była zapowiedź skromnej Déraciné – nie dość, że produkcja ta znacząca różni się od serii Souls, to na dodatek jest VR-owa.

Déraciné jest nieco melancholijną przygodówką, w której wcielamy się w ducha przyzwanego przez jedną z uczennic szkoły z internatem zamieszkiwanej przez sześć sierot. Towarzysząc im w codziennym życiu, obserwujemy je i poznajemy sekrety miejsca, które dane nam było nawiedzić. Najnowsze dzieło Miyazakiego zostało przyjęte przez krytyków dość... niezgodnie. Oceny wahają się od nawet 97/100 do 5/10, osiągając w tej chwili średnią 69/100 z 20 recenzji – można oczywiście założyć, że dzieła nietuzinkowe budzą kontrowersje i dzielą odbiorców, jednak w tym przypadku wydaje się, że wiele zarzutów wobec tytułu jest związanych z rozgrywką, która w opinii recenzentów jest nieciekawa. Sprawdzić, czy gra jest może czarująca, choć nudna, czy jednak nieciekawa, mimo że magiczna, mogą od dzisiaj wszyscy posiadacze PlayStation VR – jest to dobra okazja, aby zobaczyć, jak FromSoftware radzi sobie z tytułami, które nie próbują nas zabić na każdym kroku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 8 listopada 2018, 14:41   freynir
Ależ to jest typowa gra z From Software. Jedyna różnica w tym, że tutaj "You died" słyszysz na początku, a nie na koniec rozgrywki ;-p
środa, 7 listopada 2018, 21:17   McGrave
Może być ciekawe, ale na bank nie pod względem gameplaya xD
środa, 7 listopada 2018, 17:44   marcint82
Jako fan produkcji From Software zadaję jedno proste i krótkie pytanie: Co to K*rwa ma być !!!!!>>>>
środa, 7 listopada 2018, 14:51   deanambrose
Ciekawe czy From Software w końcu wybije się ponad przeciętność ;d Są niczym DCEU - pewnej poprzeczki jeszcze przeskoczyć nie umieją. Zawsze mają ciekawie zbudowany świat, ale gameplay porażka.

O autorze

Witold

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
22

Jak wygląda Battlefield, niby każdy wie. Najnowsza odsłona pod paroma względami wyróżnia się jednak na tle poprzedniczek, warto więc zapoznać się z wprowadzonymi przez twórców nowinkami i usprawnieniami rozgrywki. Miałem już okazję przetestować je.

Komentarzy:
19

Wiedźmin, Dying Light, This War of Mine, Frostpunk – w ostatnich latach nie brakowało polskich gier, które zdobyły uznanie za granicą, podnosząc prestiż rodzimego game devu. Wcześniej podjęto jednak w naszym kraju wiele innych, mniej lub bardziej udanych prób podbicia serc graczy. Dziesięć mocno zakurzonych tytułów przypominamy w tym artykule.

Komentarzy:
47

Dedykowana karta dźwiękowa w 2018 roku? Przecież każdy komputer ma wbudowaną! To jednak tylko pozorne szaleństwo.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z