Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Déraciné: Melancholijny zwiastun na premierę nowej gry FromSoftware [WIDEO]

Witold wtorek, 6 listopada 2018, 22:44 News

Choć raz twórcy nie raczą nas nieustannie przyjaznym „You died”.

Już od jakiegoś czasu FromSoftware kojarzyło się graczom głównie z hardkorowymi symulatorami umierania i kolejnymi wariacjami na temat modelu rozgrywki, który zdobył popularność wraz z premierą Demon’s Souls w 2009. Nawet mające się pojawić wiosną Sekiro: Shadows Die Twice, mimo że odchodzi w dużym stopniu od formuły typowej dla sztandarowych gier studia, wciąż pozostaje tytułem wymagającym i zręcznościowym. Dlatego pewnym zaskoczeniem na ostatnim E3 była zapowiedź skromnej Déraciné – nie dość, że produkcja ta znacząca różni się od serii Souls, to na dodatek jest VR-owa.

Déraciné jest nieco melancholijną przygodówką, w której wcielamy się w ducha przyzwanego przez jedną z uczennic szkoły z internatem zamieszkiwanej przez sześć sierot. Towarzysząc im w codziennym życiu, obserwujemy je i poznajemy sekrety miejsca, które dane nam było nawiedzić. Najnowsze dzieło Miyazakiego zostało przyjęte przez krytyków dość... niezgodnie. Oceny wahają się od nawet 97/100 do 5/10, osiągając w tej chwili średnią 69/100 z 20 recenzji – można oczywiście założyć, że dzieła nietuzinkowe budzą kontrowersje i dzielą odbiorców, jednak w tym przypadku wydaje się, że wiele zarzutów wobec tytułu jest związanych z rozgrywką, która w opinii recenzentów jest nieciekawa. Sprawdzić, czy gra jest może czarująca, choć nudna, czy jednak nieciekawa, mimo że magiczna, mogą od dzisiaj wszyscy posiadacze PlayStation VR – jest to dobra okazja, aby zobaczyć, jak FromSoftware radzi sobie z tytułami, które nie próbują nas zabić na każdym kroku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 8 listopada 2018, 14:41   freynir
Ależ to jest typowa gra z From Software. Jedyna różnica w tym, że tutaj "You died" słyszysz na początku, a nie na koniec rozgrywki ;-p
środa, 7 listopada 2018, 21:17   McGrave
Może być ciekawe, ale na bank nie pod względem gameplaya xD
środa, 7 listopada 2018, 17:44   marcint82
Jako fan produkcji From Software zadaję jedno proste i krótkie pytanie: Co to K*rwa ma być !!!!!>>>>
środa, 7 listopada 2018, 14:51   deanambrose
Ciekawe czy From Software w końcu wybije się ponad przeciętność ;d Są niczym DCEU - pewnej poprzeczki jeszcze przeskoczyć nie umieją. Zawsze mają ciekawie zbudowany świat, ale gameplay porażka.

O autorze

Witold

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z