Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITObcy: Izolacja dostanie kontynuację, ale nie taką, jaką byście chcieli

Kaladin środa, 3 października 2018, 9:38 News

Córka Ellen Ripley jeszcze raz zmierzy się z xenomorphami, tyle że w komiksie.

Niesamowity sukces filmu "Alien" z 1979 roku, sprawił, że plujący kwasem przybysz z kosmosu na dobre zadomowił się w popkulturze. Cztery lata temu do xenomorficznej rodzinki dołączyła gra Obcy: Izolacja, zbierająca niezłe recenzje (to zresztą Gra Roku 2014 według redakcji CD-Action). I choć nie słychać żadnych nowych informacji na temat sequela, Amanda Ripley powróci – tylko że w komisie wydawnictwa Dark Horse.

Historia zatytułowana „Aliens: Resistance” zamknie się w czterech zeszytach. Autorem projektu jest Brian Wood, który swój ślad w uniwersum „Obcego” zostawił już w 2016 roku, publikując świetnie przyjętą miniserię „Aliens: Defiance”. Wood opowiedział w niej historię Zuli Hendricks, marine, która zostaje wysłana do obrony Ziemi przed zalewem xenomorphów. Co ciekawe, najnowszy komiks połączy historię Zuli z wątkami Amandy Ripley.

Jak informuje na swojej stronie wydawnictwo, „Resistance” skupi się na Ripley, która po traumatycznych przeżyciach na pokładzie stacji Sevastopol musi uporać się z biurokracją firmy Weyland-Yutani, próbującej ją uciszyć. Kiedy do dziewczyny przybywa ex-marine Zula Hendricks, Amanda decyduje się z nią współpracować w nadziei na powstrzymania korporacji przed zamianą Obcych w broń masowej zagłady. W mroczny klimat opowieści świetnie pozwala wczuć się okładka komiksu:


(Kliknij, aby powiększyć)

W projekt zaangażowani są artyści tworzący wcześniej grafiki oraz okładki dla takich serii jak „Power Rangers”, „Transformers”, „Ms. Marvel” czy „Stranger Things”. Amerykańska premierę komiksu zaplanowano na 23 stycznia 2019 roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 4 października 2018, 10:20   Fallschirmjager
Bardzo lubię Mariniego, rysownik między innymi Skorpiona, lub np. Buchet (Armada), ogólnie Francuzi kładą wielką wagę do szczegółów i świetnego rysownictwa i z chęcią bym zobaczył jak rysują obcego. Zamiast tego dostaniemy oczywiście jakieś bohomazy "uznanego" rysownika z USA, który ma swój własny "styl", czyli nawet tego nie ruszę. Alien Life and Death z kolei to niestety naparzanka bez fabuły z średnimi rysunkami, które szczegółów nie mają i brak im ładnych plenerów. Popatrzcie na Monicę chociażby - good.
czwartek, 4 października 2018, 10:10   Fallschirmjager
@vejs lub zwyczajnie "nienawiść" i jego różnorakie formy gramatyczne. Spotkałem się ostatnio z layoutem zamiast szablonem. Co do komiksu, uwielbiam wszelkiego rodzaju komiksy, te z Aliena niestety często są kiepsko rysowane z niewiadomych mi przyczyn. Ale pamiętam do dziś "Labirynt", to było genialne. Jeśli to będzie prezentowało podobną szatę graficzną jak gra, to się skuszę. Jeśli będzie rysowane jak niektóre plansze Lobo, gdzie trudno było dojść samemu, co tam było właściwie narysowane, to podziękuję.
środa, 3 października 2018, 21:15   vejs
Besztać, wyrażać niezadowolenie, nie być ukontentowanym. Jest kilka zwrotów.
środa, 3 października 2018, 20:10   SilentBob
@AgnieszkaWojak obecnie komiksami ze świata Aliens w Polsce zajmuje się Scream Comics, więc do nich radzę pisać. Ale wątpię czy wydadzą jakoś szybko. Jeśli w ogóle to wydadzą.
środa, 3 października 2018, 19:16   AgnieszkaWojak
Świetna informacja. Mam chyba wszystkie komiksy o Alienach i Predatorze wydane w Polsce (TM-Semic, DK), więc mam nadzieję, że to również zostanie u nas wydane, czy to w zeszytach czy w jakimś zbiorczym wydaniu. Biorę w ciemno!
środa, 3 października 2018, 18:15   acmilanpato77
Nie ma w naszym języku odpowiedniego słowa by zastąpić hejt.
środa, 3 października 2018, 17:48   vejs
Zadymek mogę wiedzieć o czym ty piszesz z tym pluciem? W Obcym 4 pluł.
środa, 3 października 2018, 17:00   vejs
Acmilanpato to jeszcze byłoby fajnie, gdybyś znał inne określenie zamiast sto razy uzywać angielskiego słowa hejtować.
środa, 3 października 2018, 16:33   RedCrow
Do tego wciśnięta na siłę eksploracja (komu by się chciało czytać jakieś losowe maile o niczym, z losowych terminali rozsianych po stacji, istniało ryzyko śmierci i konieczności powtarzania ostatnich 15-20 minut rozgrywki... po raz 7?!) i mechanika rozgrywki polegająca na wciskaniu przycisków i przełączaniu dźwigni. Uważam, że właśnie dlatego nie ma i nie będzie kontynuacji. Ten model rozgrywki po prostu NIE DZIAŁA i nic się na to nie da poradzić, bez postawienia całej formuły gry na głowie.
środa, 3 października 2018, 16:28   RedCrow
Izolacja słabo się sprzedała, bo była po prostu nieprzemyślaną produkcją. Niby nie zabrakło jej staranności wykonania czy klimatu, ale problem stanowił chybiony projekt rozgrywki. Kolejne spotkania z obcym zamiast nakręcać, skutecznie zniechęcały do dalszej zabawy, zmuszając gracza do wielokrotnego powtarzania tych samych, nierzadko oskryptowanych sekwencji, za każdym razem karmiąc go złudną nadzieją, że być może tym razem paskuda go nie wywęszy i zamiast wypatroszyć Ripley, pójdzie w swoją stronę.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z