Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAssassin’s Creed Odyssey: Wysyp recenzji

deina poniedziałek, 1 października 2018, 16:00 News

Gra zbiera opinie w większości bardzo pozytywne.

Już 5 października premiera najnowszej odsłony serii Assassin’s Creed. Wszystko wskazuje na to, że jest się z czego cieszyć – w chwili publikacji newsa wersja na PS4 może pochwalić się na Metacriticu średnią 86% z 54 recenzji. Jeszcze lepiej jest w przypadku edycji na Xboksa One – 88%, ale na razie na podstawie tylko 17 not. Na średnią dla wersji PC trzeba jeszcze poczekać, bo w tej chwili w bazie Metacritica znajdują się tylko dwie recenzje na te platformę – MMORPG.com wystawiło 9.6/10, a GameStar „wycenił” najnowszą grę Ubisfotu na 89/100.

Wybrane oceny recenzentów:

 • GamesRadar+ – 5/5
 • GamingAge – A
 • We Got This Covered – 5/5
 • Gaming Nexus – 9,5/10
 • IGN – 9,2/10
 • Destructoid – 9/10
 • Game Informer – 8,25/10
 • Gamespot – 8/10
 • TheSixthAxis – 8/10
 • RPG Site – 7/10
 • Hardcore Gamer – 3.5/5

GamesRadar+ nie kryje absolutnego zachwytu:

70 godzin gry wystarczyło tylko na ukończenie głównego wątku, wciąż jest mnóstwo do odkrycia, a eksploracja przynosi dużo radości. Jeżeli chodzi o RPG z otwartym światem, gra o takiej głębi i błyskotliwości nie powstała od czasów Wiedźmina 3.


Sekunduje We Got This Covered:

Assassin’s Creed Origins było grą z serii Assassin's Creed z elementami RPG. Odyssey to RPG z elementami Assassin’s Creeda (....) Tak jak w poemacie Homera o wędrówce Odyseusza, wszystko sprowadza się do podróży bohatera, co staje się nowym i ekscytującym osobistym doświadczeniem.


Autor z serwisu IGN zauważa pewne braki, jednak wciąż jest pod wielkim wrażeniem:

Pomimo pewnych niedostatków Odyssey ustala nowy standard dla serii Assassin’s Creed i broni swego w odwiecznej debacie o najlepszych grach RPG w otwartym świecie. 


TheSixthAxis jest nieco mniej entuzjastyczne w ocenie:

Assassin's Creed Odyssey jest tak bogate w zawartość, że nie sposób ogarnąć całości. To piękna wizualnie i intrygująca fabularnie gra, wydaje się jednak, że mogłaby być nieco ambitniejsza, gdyby włożono w nią więcej czasu.


Najsurowiej, choć nadal pozytywnie, wypowiada się Hardcore Games:

Nie jest to gra doskonała, problemy techniczne powodują, że jest na co narzekać. Niemniej aspekty pozytywne zdecydowanie przeważają nad negatywnymi, chociaż niektórzy oddani fani serii mogą protestować przeciwko drastycznym zmianom w tradycyjnej formule rozgrywki. W każdym razie to podróż warta tego, by się w nią wybrać.


Recenzję autorstwa gema przeczytacie w najbliższym numerze CDA (12/2018), a TUTAJ możecie obejrzeć materiał wideo dokumentujący kilka godzin, jakie Ninho spędził z przedremierową wersją gry.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 3 października 2018, 11:29   MightyBlur
Ostatni raz grałem z AC... tuż po premierze jedynki. Oczekiwałem go niczym zbawcy i zadowolony byłem podczas pierwszego podejścia. Potem jakoś na lata zapomniałem o tej serii i już o mały włos nie wróciłem do niej przy okazji Origins. Teraz chyba w końcu się to stanie i pyknę sobie w Odyssey. Podejrzewam, że jakieś 2 lata wystarczą mi na przejście. Tak z połowy gry.
środa, 3 października 2018, 2:04   Spokoluzak
Chyba się nie zdarzyło, żeby nowa część tasiemcowej serii zbierała żłe oceny, mam wrażenie, że każda nowa odsłona serii gier AAA zbiera co najmniej 8/10 z miejsca.
wtorek, 2 października 2018, 17:03   YogoWafel
@IAtarenl nowe asasyny to raczej Action adventure, z elementami rozwoju postaci. Bliżej im do Middle Earthów czy nowego God of Wara, niż do Wieśka
wtorek, 2 października 2018, 16:03   lAtarenl
@Scorpix Dalej nie odniosłeś się do argumentów moich przedmówców, rzucając opiniami i przypuszczeniami. Tak, cRPGi są dłuższe, aRPGi krótsze, z paroma wyjątkami jak Wiesiek. jRPGi to inna bajka, mają zupełnie inną strukturę historii, którą wielu tak jak i mnie po prostu odrzuca, jest czesto sztucznie zwalniana tak, aby grinding był częścią story line'u.
wtorek, 2 października 2018, 14:18   Scorpix
@konio52
Ten Asasyn poszedł mocno w RPG, więc już dużo zmieniono w stosunku do wcześniejszych odsłon. Kolejny Asasyn za 2 lata, więc zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie.
wtorek, 2 października 2018, 13:57   konio52
To jeszcze z 5 części na assetach z Origins, i Ubi znowu coś zmieni :)))))))))))
wtorek, 2 października 2018, 13:48   Scorpix
@lAtarenl
Rozumiem, że może istnieć jakaś inflacja ze względu na większą ilość gier i podejście niektórych recenzentów, ale nie dajmy się zwariować, aby grę na 8 nazywać przeciętniakiem, a gra na 7 to już syf. Średnia na metacritic to dla mnie wskaźnik, ale oprócz tego CZYTAM KILKA recenzji, aby zobaczyć co w tej grze jest dobre, a co może mi przeszkadzać. Dopiero wtedy mam ogólny obraz gry.
Tzw. pure cRPG mają mogą mieć te 50 godzin, ale action RPG to 30 godzin max. najdłuższe są jednak jRPG (bez grindu).
wtorek, 2 października 2018, 13:36   lAtarenl
@Scorpix Powołując się na metacritic, robisz własnie to. Ludzie już Ci pisali o inflacji średniej ocen, wszystko jest ładnie opisane. Rpgi mają to do siebie, że są dłuższe, stąd długość Divinity. Main story to minimum 50h, w przeciwieństwie do Origins, gdzie jest to niecałą połowa tego. A to tylko patrząc po statystykach, wielu ludzi twierdzi że 50 to znacząco za mało. Trzeba też patrzeć, ze RPGi w przeciwieństwie do gier z elementami RPG jak Origins czy Wiesiek nie mają zapychaczy contentowych.
wtorek, 2 października 2018, 12:49   Scorpix
@IAtarenl
Możesz napisać.jakie to głupoty napisałem i mnie uświadomić w jakim to błędzie żyję, bo ja (jak napisałeś) jestem głupi człek i.nie rozumiem jakk można twierdzić, iż gra na 8 jest przeciętniakiem.
Btw: Gdzie napisałem, że IGN to idealne źródło informacji?
Żadna gra nie ma wątku głównego na 70 godzin. Te 70+ godzin dotyczy raczej fabuły+aktywności poboczne, czyli podobnie jak w Origins czy w Wiedźminie 3.
wtorek, 2 października 2018, 12:30   toyminator
Ale to jest całkiem inny typ gry ;) Tam jest taka masa tekstu, że to nie dziwi ;)

O autorze

deina

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z